GNS Network

SEO İçerik Nedir

SEO İçerik Nedir

SEO Tribunal'e göre , çevrimiçi deneyimlerin% 93'ü bir arama motorunda başlıyor, bu nedenle bir blog yazarı, işletme veya e-ticaret sitesi olsun, çoğu web sitesi sahibi arama motorlarında fark edilmek istiyor. Bunu arama motoru optimizasyonu sürecinde yaparlar ve birçoğu belirli SEO bilgisine sahip yazarlar işe alır.

SEO Yazımı Nedir?

SEO Yazımı Nedir?

SEO, trafiği artırmanın bir yolu olarak web sayfalarını arama motorları için daha çekici hale getirmeyi içeren Arama Motoru Optimizasyonunun kısaltmasıdır . Arama motorları web sitelerini ve sayfaları sıralamak için çeşitli faktörler kullanırken, SEO yazımı açısından, arama motorlarının web sayfasını bulmasına ve sıralamasına yardımcı olmak için anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri olarak adlandırılan belirli, hedeflenmiş kelimeler veya ifadeler kullanarak içerik oluşturmaya odaklanır . SEO yazmanın zorluğu, arama motorlarının sıralamasına yardımcı olmak için içeriği dengelemek ve aynı zamanda okuyucu için ilginç ve çekici kalmaktır.

SEO Yazımının Temelleri

SEO Yazımının Temelleri

SEO içerik yazarı olmanın ilk adımı, arama motoru optimizasyonunu anlamaktır . Yazılı içerik için, içeriği oluşturmak için bir anahtar kelime veya kelime öbeği bulmakla başlar. Çoğu zaman müşteriniz bunu size verecektir. Bir konu anahtar kelimeniz veya deyiminiz olduğunda, onu araştırmanız gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Anahtar kelimenizi veya kelime öbeğinizi Google'ın Anahtar Kelime Aracı veya SEO Kitap Anahtar Kelime Aracı gibi bir anahtar kelime aracına girin.
  • Bu anahtar kelime veya kelime öbeği için geçen ay yapılan aramaların sayısına bakın. O kelimeyle ilgili çok fazla arama yapmak isteseniz de, dikkate alacağınız tek şey arama sayısı değildir.
  • Bu anahtar kelime veya kelime öbeği için ne kadar rekabet var? Çok fazla arama ve aynı zamanda yüksek rekabet varsa, arama motorunda o anahtar kelime için sıralama yapmakta zorlanabilirsiniz. Bazen daha az aramayla farklı bir anahtar kelime seçmek daha iyidir, ancak aynı zamanda daha az rekabet vardır.
  • Başka hangi anahtar kelimeler var? Araçlar, daha iyi olabilecek anahtar kelimeleri veya tek bir anahtar kelimeyi çok fazla kullanmaktan ve arama motorunun anahtar kelime doldurma için cezalandırmasını önlemek için makalede kullanılacak anahtar kelime varyasyonlarını belirlemede büyük bir yardımcıdır.

SEO Yazımında Anahtar Kelimeler Nerede Kullanılır?

SEO Yazımında Anahtar Kelimeler Nerede Kullanılır?

Web sitesi yazarı olarak kullanacağınız anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini belirledikten sonra , bunları sitenin belirli alanlarında kullanmanız gerekir. Anahtar kelimelerin veya anahtar kelime öbeklerinin şurada görünmesi gerekir:

  • Başlıklar ve başlıklar
  • Altyazılar
  • Anahtar sözcükler, açıklama ve başlık gibi meta veriler (sayfanın meta verilerine erişiminiz varsa)
  • İfade ile alakalı diğer sayfalara bağlantılar
  • Gerçek metin veya içerik içinde
  • Grafik başlığı ve açıklama

Yalnızca içeriği yazmanız için ödeme alıyorsanız, anahtar kelimeyi başlıklarda, alt başlıklarda, başlıklarda ve makale içinde kullanmak isteyeceğinizi unutmayın. Makaleyi müşteriye gönderdiğinizde, müşterinin hangi anahtar kelimeleri hedeflediğinizi bilmesini istersiniz (müşteri size anahtar kelimeleri vermediği sürece), böylece onları meta verilere, grafiklere ve bağlantılara koyabilir.

SEO Yazımında Anahtar Kelime Sıklığı

SEO Yazımında Anahtar Kelime Sıklığı

Arama motorlarına yazmanın sorunlarından biri, web sitesinde okuyucu için sıkıcı olabilmesidir. Ayrıca, özellikle Google, anahtar kelime doldurma olarak adlandırılan ve tekrar tekrar kullanılan bir anahtar kelime veya kelime öbeği görmekten hoşlanmaz. Uzmanlar, bir anahtar kelimenin "mükemmel" yüzdesi veya kaç kez kullanılacağı konusunda hemfikir değil gibi görünüyor. Ortalama% 3 ile% 7 arasında görünmektedir. Anahtar kelime sıklığınızı analiz edecek ve çok fazla olup olmadığını size söyleyecek çevrimiçi programlar ve WordPress eklentileri vardır. Bazen müşteri size neyin beklendiğini söyleyecektir veya elinizde yazamayan ancak anahtar kelime kullanımı konusunda size rehberlik edebilecek bir SEO uzmanı olacaktır.

Okuyucular için SEO Yazımı

Okuyucular için SEO Yazımı

Yazma yeteneğinizi okuyucuların keyif alacağı veya yararlanacağı ve paylaşmaya istekli olduğu kaliteli, iyi yazılmış parçaları ortaya çıkarmak için kullanmanız gerekirken, aynı zamanda arama motorlarının bunları bulması ve sıralaması gerektiğini de aklınızda bulundurun. İdeal olarak, makalenizi son okuyucuya hitap edecek şekilde yazmalısınız . Müşteriniz, takip etmek isteyeceğiniz ses ve stil gibi faktörler hakkında talimatlara sahip olacaktır. Bir taslağınız olduğunda, henüz yapmadıysanız, anahtar kelimeyi veya anahtar kelime varyasyonunu kullanacağınız yerleri bulun. Bunları yalnızca makalede değil, başlıkta, alt başlıkta ve başlıklarda da kullandığınızı kontrol edin.

SEO Başarısı Yazmakla İlgili Değil

SEO Başarısı Yazmakla İlgili Değil

Bir SEO içerik yazarı olarak, arama motoru sıralamasının yalnızca SEO içeriğine göre belirlenmediğini bilmek önemlidir. Google'ın örümcek bacaklarını taradığı en iyi kopyayı yazabilirsiniz , ancak çok fazla arama trafiği alamayabilirsiniz. Neden? Arama sonuçları, başkalarının içerik sitesiyle nasıl etkileşime girdiği ve siteyi nasıl paylaştığı, web sitesinin ne kadar eski olduğu ve başka kaç sitenin ona bağlantı verdiği gibi ek faktörlerle belirlenir ve böylece siteye yetki verilir. Bu diğer faktörlerden sorumlu olmasanız da, bu bilgileri müşterilerinizle paylaşmanız yararlı olacaktır, böylece arama motorlarının sitelerini bulmalarına yardımcı olmak için yapılması gereken diğer işleri yaptıklarından emin olabilirler.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle