GNS Network

SEO İşi Nedir

SEO İşi Nedir

Arama motoru optimizasyonu (SEO), özellikle dijital pazarlamada yeniyseniz çok zor görünebilir. SEO hizmetleri için alışveriş yapıyorsanız, muhtemelen birden fazla SEO şirketi ve dijital pazarlama ajansı ile karşılaşmışsınızdır. Çoğu SEO ajansı profesyonel hizmetlerini web sitelerinde açıklasa da, yaptıklarını deşifre etmek için SEO terminolojisinde gezinmek zor olabilir. 

SEO ajansı nedir?

SEO ajansı nedir

Bir SEO şirketi (veya ajansı), çevrimiçi varlıklarını ve arama motoru görünürlüğünü iyileştirmek için kuruluşlara profesyonel arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunar. Arama motoru optimizasyonu, web sitenizin Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına neden olan bir süreçler ve taktikler koleksiyonudur. Bir SEO şirketi ile ortak olmanın en büyük avantajlarından biri, işletmelerin arama motorlarında sıralamasına yardımcı olma konusunda özel deneyim sunmalarıdır. SEO uzmanları, web sitesi denetimlerinden ve web tasarımından kişiselleştirilmiş bir SEO stratejisine kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunar ve işletmenizin hedeflerinize ulaşmak için belirli taktikler uygulamasına yardımcı olabilir. Her iyi SEO şirketi müşterileri için aynı hedefi paylaşır: işlerini büyütmek. Sonuç olarak, bir SEO şirketinin işi, organik trafiği artırmak, potansiyel müşterileri artırmak ve arama sonuçları aracılığıyla satışları artırmak için sizinle ortak olmaktır.

SEO hizmetleri nelerdir?

SEO hizmetleri nelerdir

Yerinde SEO, web sitenizi alakalı anahtar kelimeler eklemek, dahili bağlantı oluşturmak, meta verileri / alt görüntü etiketlerini / şemayı güncellemek, site hızını artırmak ve kullanıcı deneyimi ile ilgili tasarım gibi daha arama motoru dostu hale getirmek için taktiklere odaklanır. Site dışı SEO, web sitenizin dışında uygulanan ve web siteniz için daha yüksek bir organik sıralama ile sonuçlanan taktiklerden oluşur. Bu taktikler, öncelikle yüksek etki alanı otoritesine sahip geri bağlantılar kazanmaya ve Google, Yelp, YP.com gibi 150'den fazla çevrimiçi dizini (veya alıntıları) güncellemeye odaklanır.

Her SEO ajansının site içi ve site dışı taktiklerde uzmanlaşmadığını belirtmek önemlidir. Bu, temel olarak, yerinde SEO'nun gerektirdiği yüksek teknik beceri düzeyinden ve yüksek kaliteli geri bağlantılar elde etmek için site dışındaki uzmanlık düzeyinden kaynaklanmaktadır. Daha spesifik olarak, SEO hizmetleri genellikle şunları içerir:

İş değerlendirmesi ve site analizi. SEO şirketleri genellikle mevcut web sitenizi ve şu anda hangi anahtar kelimeleri sıraladığını değerlendirerek başlar; bu, kodlama ve anahtar kelime yoğunluğu gibi faktörleri değerlendirmek için sitenin mimarisine ve içeriğine bakmayı içerir. Mevcut web sitenizi değerlendirmek, sağlam bir SEO stratejisi geliştirmeden önce web sitenizin mevcut güçlü ve zayıf yönlerini belirlemenin en iyi yoludur. Web sitesi analizine ek olarak, SEO ajansı işinizi ve sektörünüzü dikkate alacaktır. Bir SEO stratejisi uygulamadan önce hedef kitlenize ve genel iş hedeflerinize bakacaklar. SEO ajansı, hedefleriniz ve hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinerek, web sitenizin organik sıralamasını hangi taktiklerin en iyi şekilde iyileştirebileceğine karar verebilir.

Uzun vadeli bir SEO stratejisi geliştirmek. Web sitenizin derinlemesine bir analizini tamamladıktan sonra, bir SEO ajansı uzun vadeli bir SEO planı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bir SEO stratejisi geliştirmek ve SEO kampanyanız için hedefler hazırlamak, sektörünüze, iş türünüze ve genel hedeflerinize bağlıdır. Deneyimli bir SEO firması, web siteniz için kişiselleştirilmiş bir plan geliştirmek için site denetimi ve analizinizden öğrendiklerini dikkate alacaktır. Güçlü bir SEO kampanyası geliştirmenin bir parçası, hedef kitleniz tarafından en çok kullanılan anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini belirlemek için anahtar kelime araştırmasını içerir. 

Web tasarımı ve yükleme hızı optimize ediliyor. Arama motorları, mümkün olan en iyi sonuçları sunmaya, olumlu bir kullanıcı deneyimi yaratmaya ve önemli değer sunan içeriğe öncelik vermeye odaklanır. Dolayısıyla, web sitenizin yüklenmesi uzun zaman alırsa, Google onu çok yüksek sıralamayacaktır. Kapsamlı teknik SEO deneyimine sahip bir web geliştiricisi, masaüstü, tablet ve akıllı telefonlar için UX'inizi (kullanıcı deneyimi) optimize edebilir, yükleme hızınızı artırabilir ve sitenizi yavaşlatabilecek teknik sorunları çözebilir.

Alıntılarınızı güncelleyin. Potansiyel müşterilerinizin çoğu, yerel işletmeleri aramak için Google, Yelp ve diğer çevrimiçi dizinleri (veya alıntıları) kullanıyor. Bu nedenle, çevrimiçi varlığınızın ürettiği potansiyel müşteri miktarını artırmak için listelerinizi güncel tutmak çok önemlidir.  Herkesin düzenli olarak kullandığı bu dizinlerden (Google, Yelp, Bing vb.) Bir avuç dolusu varken, dünya çapında 500'den fazla alıntı var! Bir SEO ajansı, işletme sahiplerinin işletmeleri ve potansiyel müşterileriyle hangi dizinlerin alakalı olduğunu belirlemelerine ve yerel SEO'yu artırmak, daha üst sıralarda yer almak ve çevrimiçi itibarınızı oluşturmak için her girişi optimize etme stratejileri konusunda yardımcı olabilir.

Yüksek kaliteli bir bağlantı profili oluşturmak. Her şeyden önce, backlink nedir? Site dışı SEO kampanyanızın en kritik yönlerinden biridir! Geri bağlantı, başka bir web sitesine bağlanan bir web sitesidir. Google, sektörünüzdeki otoritenizi gösterdikleri için geri bağlantılara çok fazla ağırlık veriyor. Örneğin, Los Angeles'taki bir emlakçı Zillow için LA emlak trendlerinden bahseden bir makale yazarsa ve bu makale o emlakçının web sitesine geri bağlantı verirse , bu bağlantı Google'ın gözünde yüksek kaliteli bir bağlantı olarak kabul edilir.  

SEO'nun Faydaları

SEO'nun Faydaları

Bir SEO stratejisi geliştirmeyi düşünüyorsanız, muhtemelen bariz avantajları zaten düşündünüz: daha fazla potansiyel müşteri, satış ve gelir. Bunlar önemli olsa da, bir SEO ajansı ile çalışmanın çeşitli somut avantajları vardır:

Gelişmiş arama motoru sıralaması. Deneyimli bir SEO firması, web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir. Mevcut SEO araçlarını ve stratejilerini kullanan bir SEO uzmanı, sitenizi optimize etmek ve Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorları için daha çekici hale getirmek için ne gerektiğini bilir. Web siteniz alakalı anahtar kelimeler için ne kadar yüksekse, potansiyel müşterilere ulaşma şansınız o kadar artar.

Artan web sitesi trafiği. SEO şirketleri, sitenizin organik aramalardaki performansını artırmanın yanı sıra, web sitenizi ziyaret eden trafiğin kalitesini artırmaya yardımcı olur. Ürününüz veya hizmetinizle eşleşen anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için sıralama yapıyorsanız, getirdiğiniz web sitesi trafiğinin ürününüzü veya hizmetinizi satın alma olasılığı daha yüksektir.

Ölçülebilir sonuçlar . SEO firmaları ayrıca ölçülebilir sonuçlar ve değerli bilgiler sunarak işletmenizin büyümesine yardımcı olabilir. Bu veri analizi genellikle bir pazarlama kampanyasının Google Ads, Facebook reklamları, içerik pazarlaması ve hatta geleneksel reklam kanalları gibi diğer segmentlerine fayda sağlamak için uygulanır .

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle