GNS Network

SEO İşlemi Nedir

SEO İşlemi Nedir

Bir arama motoru optimizasyonu (SEO) projesine başlamadan önce, etkili bir SEO kampanyasına dahil olan süreci anlamak önemlidir. Bu amaçla, süreci aşağıda gösterilen altı adıma ayırıyoruz ve bu adımların her birinde yer alan faaliyetleri açıklıyoruz.

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime öbeği araştırması, optimizasyonda kullanılacak bir grup anahtar kelime öbeğini tanımlamayı içerir. Bu adım kritiktir ve iki önemli faktörün dengeli bir kombinasyonunu sunan iyi bir kelime öbeği seti bulmak için önemli bir zaman gerektirir: arama yapanların yüksek kullanımı ve arama motorlarında nispeten düşük rekabet.

Hedeflenen anahtar kelimelerinizi içeren en çok kullanılan kelime öbeğini belirlemek nispeten kolaydır. Çevrimiçi araçlar, belirli bir anahtar sözcük veya sözcükler girmenize olanak tanır ve bu sözcük (ler) in geçen ay arama yapanlar tarafından kullanıldığı tüm yolları ve hangi hacimde döndürür. Bununla birlikte, en çok kullanılan kelime öbeği (ler) muhtemelen arama sonuçlarında en büyük rekabete sahip olandır ve bu nedenle, optimizasyon çabalarınızı ayırmak isteyeceğiniz yer olmayabilir. Daha etkili bir yaklaşım, araştırmacılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılan, ancak toplam arama sonucu sayısı açısından biraz daha az rekabetçi olan bir dizi kelime öbeği bulmaktır (10 güzel bir yuvarlak sayıdır).

Rekabetçi Araştırma

Rekabetçi Araştırma

Hedef anahtar kelime öbekleriyle donatıldıktan sonra, söz konusu siteyi en büyük 7-10 rakibine karşı (hem çevrimdışı hem de çevrimiçi rakipleri kullanarak) kapsamlı bir rekabet analizi yapıyoruz. Dizine alınmış içerik, Alexa derecelendirmesi, gelen bağlantılar, alan yaşı ve diğerleri arasında takip edilen sosyal medya dahil olmak üzere bir dizi SEO ölçümü kullanıyoruz. Bu süreç sayesinde, müşteri sahasının başlangıç ​​pozisyonunu rakibine göre ölçebilir ve sonraki çalışmada öncelik gerektiren alanları belirleyebiliriz. Örneğin, rekabete göre müşterinin sitesinin% 50 daha az dizine alınmış içeriğe sahip olduğunu görürsek, o zaman içerik oluşturma bir sonraki aşamada gerçekleşen hedef belirlemede bir öncelik olacaktır.

RAPORLAMA VE HEDEF BELİRLEME

RAPORLAMA VE HEDEF BELİRLEME

Hedeflenen anahtar kelime öbeklerini ve sitenin rekabet kümesine göre başlangıç ​​konumunu belirledikten sonra, söz konusu sitenin arama motorlarında başlangıç ​​konumunun ne olduğunu anlamak önemlidir. Bunu yapmak, çalışılması gereken belirli alanları bilmenizi sağlar ve sonraki kampanyanın başarısını ölçmek için bir temel sağlar.

Site trafik bilgilerine erişim çok önemlidir. Bu istatistikler, arama yapanların söz konusu siteyi nasıl bulduğunu ve onunla nasıl etkileşimde bulunduğunu gösterir, örneğin, hangi arama motorları, hangi anahtar kelime öbeklerinin kullanıldığı, hemen çıkma oranları, en popüler içerik vb. Sitenin trafik düzeyini ve yönlendirmelerinin kaynağını anlamak da olabilir. diğer çevrimiçi pazarlama kararlarının alınmasında önemli bir araç.

Sitenin başlangıç ​​konumunun tam bir resmini geliştirdikten sonra, SEO planı için hedefler belirlenir. Bu hedefler ölçülebilirdir (SEO'nun diğer reklam seçeneklerine göre büyük bir avantajı) ve sitenin belirli iş hedeflerine bağlıdır. Devam eden raporlama ve takip sürecinde, planın hedeflerine yönelik ilerleme analiz edilir ve raporlanır. Bu ilerleme raporlarının bulgularına göre SEO planında düzenlemeler yapılabilir.

İÇERİK OLUŞTURMA

İÇERİK OLUŞTURMA

İçerik, arama motoru optimizasyonunda kraldır. Arama motorları metni sever; işinizle ilgili yüksek hacimli, yüksek kaliteli içerik size birkaç önemli şekilde hizmet edecektir. İlk olarak, site kullanıcılarının ilgisini çeken yüksek kaliteli içeriğe sahip bir site, onlara kalmak için bir neden ve geri gelmeleri için bir neden verecektir. Sonuçta, sitenize gelmelerinin nedeni bilgi bulmaktı. İkincisi, arama motorlarının tam olarak ne istediğini, yani içeriği sunmanın ek avantajını elde edeceksiniz. Arama motorları, işletmeniz ve ürünleriniz hakkında depolayacak daha fazla bilgiye sahip olacaktır; bu bilgiler, ilgili anahtar kelime öbekleri için sitenize verdikleri sıralamaya doğrudan çevrilir. 

Sosyal medya

Sosyal medya

Pazarlamada, balıkların olduğu yerde balık tutarsınız. Balıklar sosyal medyayı giderek daha fazla kullanıyor. Sosyal medya aracılığıyla çevrimiçi paylaşımın gücü, onu kullanmaya zaman ayırmak isteyen şirketler için muazzam fırsatlar sağlar. Sürecin bu aşamasında, müşterilerin bir sosyal medya varlığı oluşturmalarına yardımcı oluyoruz ve site içeriğini paylaşmak ve müşteriler ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için bu sosyal medya profillerini en iyi nasıl kullanacakları konusunda müşteriye danışıyoruz. 

Bağlı Bağlantılar Oluşturma

Bağlı Bağlantılar Oluşturma

Sitenize yapılan her yeni, kaliteli bağlantı, hem arama motorlarının sitenizde dolaşma olasılığını hem de sizinki gibi hizmet veya ürünleri arayanların olasılığını artırır. Google, sitenize giden bağlantıları (yüksek kaliteli sitelerden gelen bağlantılar oldukları sürece) siteniz için oy olarak görür ve siteyi buna göre ödüllendirir. Bağlantınızın popülerliğini çeşitli ücretsiz çevrimiçi araçlarla kontrol edebilirsiniz. Ek olarak, Google'ın Arama Konsolu, sitenize gelen bağlantılarla ilgili bilgi sağlar. Bir uyarı: Tüm bağlantılar için ücretsiz olan siteler ve bu nitelikteki diğer düşük kaliteli siteler hiçbir işe yaramaz ve aslında, arama motorlarının cezaları ile ilerlemenizi azaltır. Bu, Google'ın Penguin algoritma güncellemesini yayınlamasıyla daha da önemli hale geldi. Müşterilerimize çevrimiçi erişimlerini ve yeni etkiyi yaratmanın yolları konusunda danışıyoruz.

Zaman aralığı

Zaman aralığı

Arama motorlarının bir siteyi dizine eklemesi ve o site için sıralamaların değişmesi biraz zaman alabilir. Bazı arama motorları için çalışma ile sonuçları görme arasındaki gecikme süresi altı aya kadar uzayabilir. Müşterilerin sabırlı olmaları ve organik (doğal, ücretsiz sonuçlar) arama motoru sıralamalarıyla ilgili zaman çerçevesi konusunda gerçekçi beklentilere sahip olmaları gerekir. Arama motorunun artan önemi için işletme ihtiyacı, tek başına optimizasyonla karşılanabilecek olandan daha fazlaysa, zamanı köprülemek için pazarlama karışımına bir tıklama başına ödeme (PPC) kampanyası eklemenizi öneririm. Google'ın AdWords'ü gibi PPC kampanyaları birkaç gün içinde kurulabilir ve anında sonuç alınmasını sağlar.

Sıralama Garantileri

Sıralama Garantileri

Belirli ifadeler için herhangi bir özel sıralamayı garanti edemeyiz. Herhangi bir arama motorunun organik arama sonuçlarında belirli bir yerleşimi garanti etmenin bir yolu yoktur. Dandelion Marketing, bir web sitesini yalnızca beyaz şapka taktikleri kullanarak arama motorları için olabildiğince çekici olacak şekilde optimize eder. Spesifik olarak, karahindiba pazarlamasının önerileri, sitenin kolayca örümcek yapabilmesini, anahtar kelime açısından zengin içerikle yüklenmesini, kaliteli gelen bağlantılardan yararlanmasını, harika bir kullanıcı deneyimi sunmasını ve belirtilen hedeflerimize göre performansına göre analiz edilmesini ve rafine edilmesini sağlayacaktır. Bunlar, müşterilerimiz için etkili SEO taktikleri olduğu zaman içinde kanıtlanmış yöntemlerdir.

Içerik geliştirme

Içerik geliştirme

Yaptığımız SEO çalışması, sitenin mevcut içeriğinde / metninde hedeflenen anahtar kelime öbeklerini vurgulayan, önemli olmayan küçük değişiklikler içerir. Yeni içerik konusunda önerilerde bulunuyoruz; Herhangi bir yeni önemli içeriğin yazılması müşterinin sorumluluğundadır. Yeni içeriği yazmak kuruluşunuz içinde kolayca yapılamıyorsa, sizi harika metin yazarlarıyla buluşturmaktan mutluluk duyarız. Daha sonra, etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için sözlerinizi alıyor ve önemli olmayan değişikliklerimizi yapıyoruz. Sitenin metninde bu küçük değişiklikleri yapmamızı istemiyorsanız, lütfen bize bildirin.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle