GNS Network

SEO Editörlüğü Nedir

SEO Editörlüğü Nedir

SEO editörü için optimize edilmiş içerik sunmak, web siteniz için bir varlık arama motoru optimizasyonu. SEO metin yazarlığı nasıl çalışır? Hizmet neleri içerir? Bu makale, bir SEO metin yazarının nasıl etkili bir şekilde kullanılacağını açıklamaktadır.

SEO editörü nedir?

Bir SEO editörü , yazar ailesindeki belirli bir türdür. Çünkü öncelikle web editörlerinin alt dalına aittir . Bu uzmanlık, İnternette okumanın özelliklerini dikkate alarak içerik yazmaktan ibarettir. Aslında, bir İnternet kullanıcısı yeni bir okuyucu değildir. Olay örgüsünün yavaş yavaş şekillenmesini ve gerilim oluşturmasını beklemiyor. Aksine, doğrudan konuya girmek istiyor! Bir ziyaretçi, özellikle yeniyse, size en fazla birkaç saniye verecektir. Bu nedenle, web editörü, İnternet kullanıcılarının dikkatini çekebilecek çarpıcı metinler yazmaya çalışır.

SEO editörü Ayrıca internet düzenleme kodlarının ustasıdır. Ancak uzmanlığı bir adım öteye taşıyor. Sadece okuyucu için değil, aynı zamanda başka türden bir ziyaretçi için de yazıyor: arama motorları . Yazarken, SEO, web editörü daima akılda ilgili en iyi uygulamaları vardır SEO de demek ki, Arama Motoru Optimizasyonu (Bu blogun düzenli iseniz, buna alışmak konum!). Makaleleri, Google, Bing, Yahoo! vb. Bu, ilgili anahtar kelimelerin ve titizlikle yapılandırılmış metinlerin kullanımını içerir. Başlık etiketleri, Meta açıklama, h1, h2, h3, "SEO Dostu" URL'ler ... Kendiniz de öğrenebileceğiniz sayfa içi SEO optimizasyonunun tüm temellerine hakimdir !

Neden bir SEO editörü kullanmalı?

Organik trafik olarak da adlandırılan arama motorlarından gelen trafik , toplam kitlenizin önemli bir bölümünü temsil eder. Bu nedenle, doğal referansına dikkat etmek önemlidir, aksi takdirde İnternet kullanıcılarının gözünde görünmez görünecektir. Dediği gibi: "Bir cesedi saklamanız gerekiyorsa, onu Google'ın ikinci sayfasında saklayın, çünkü oraya kimse gitmez."

Ve kesinlikle biliyorsunuz: SEO stratejiniz esas olarak içeriklerinize dayanacaktır . Daha fazla ziyaretçi çekmenizi sağlayacak olanlardır. Arama motorlarında iyi referans gösterildikleri ve okuyucularınıza değer katacak kadar ilginç oldukları sürece. SEO editör nedenle işiniz için iki temel girdileri sahip olacaktır. Birincisi, sitenize Google ve meslektaşları üzerinde önemli bir yer verecektir. İkincisi, ziyaretçileriniz yemlendikten sonra kaliteli içerikle baştan çıkarılacak ve doğal olarak diğer makalelere yönlendirilecektir. Bu , sitenizde geçirecekleri zamanı artıracak ve bu da SEO'nuz için iyi olacaktır.

İyi bir editör özeti nasıl yapılır?

SEO editörü o kelime işlemci konusunda uzman olabilir, ama yine de sizden bazı bilgiler ihtiyacı var! Bu nedenle, hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için isteklerinizde kesin olun. Sonuçta, bir bara girip sadece "Bana içecek bir şeyler ver!" Diye sormak istemezsiniz. Sonunda soğuk bir çorap suyu alabilirsiniz (yine de herkes onu sıcak içebileceğinizi bilir). Aynı ilke içerik yazımı için de geçerlidir.

Her şeyden önce, hiçbir şeyin SEO web editörünüze çok kısa talimatlar vermenizi engellemediğini unutmayın. Bu yöntemin dezavantajı, sağlayıcınızın talebinizi anladığından emin olmanın zor olmasıdır. Ve sonra, ne yapmalarını istediğinizi onlara söylemediyseniz, ihtiyaçlarınızı karşılamadıkları için onları nasıl suçlayabilirsiniz? Bu nedenle editör özeti veya editör özeti . Bu belge, web yazımı şartnamelerine eşdeğerdir. Ne kadar kesin olursa, SEO editörünüzün isteğinizi anladığından o kadar emin olursunuz. Ama aynı zamanda refahını da düşünün ve 70 sayfalık bir brifingle onu bayıltmayın. Bu yüzden en fazla 6-7 sayfaya sadık kalın.

Şirket

Çok yazmayın ama kendinizi çabuk tanıtın. Bu, SEO editörünün yaklaşımınızın gerçekleştiği bağlamı anlamasını sağlayacaktır. Misyonun genel amacını açıklama fırsatını değerlendirin.

Hedefler

Kesinlikle hedeflediğiniz kitle hakkında bir fikriniz var. Daha fazla B2B, B2C? Çoğunlukla genç bir seyirci mi? Belirli bir profesyonel nüfus mu? Bu, metin yazarının stilini hedeflerinize uyarlamasına izin verecektir. Ayrıca, kullanmasını istediğiniz ton hakkında bilgi vermekten çekinmeyin.

Misyonun detayları

Konunun özüne inme zamanı! SEO editörünüze çalışması için gerekli tüm bilgileri getirin . Örneğin, ürün sayfaları yazmak söz konusuysa, ona nesnelerin bir listesini, özelliklerini, fotoğraflarını vb. Sağlayın. Bir blog makalesi için konuyu, başlığı, belirlenen anahtar kelimeleri belirtin ... Ayrıca bu araştırma çalışmasına katılmasını isteyin. Ek olarak, eğer yapabiliyorsanız, araştırma çalışmalarını kolaylaştırmak için ona kaynak örnekleri sunmaktan çekinmeyin.

İçerik özellikleri

Bu bölüm bir öncekini tamamlıyor. Diğer şeylerin yanı sıra, istenen sayıda kelimeyi, metnin yapısını (eğer tanımladıysanız), yazılacak her türlü ek içeriği (Meta açıklama, alıntı ...), kaçınılması gereken kelimeleri belirtmenize olanak tanır. veya tercih edilir ... Son olarak, editörünüze SEO gereksinimlerinizden bahsetmeniz için bir fırsattır: ana anahtar kelimeler, ikincil anahtar kelimeler, sözcük alanı ...

SEO yazımı ne kadar sürer ve maliyeti nedir?

Muhtemelen ana sorunuz budur: SEO için optimize edilmiş makalem için ne kadar ödemem gerekecek? Ve ne kadar beklemem gerekecek? Tabii ki, bu soruların cevapları doğrudan bir önceki bölüme bağlı. Beklentileriniz ne kadar yüksek olursa, fatura o kadar büyük olur. Ve ne kadar süreceği, yapılacak işin karmaşıklığına bağlı olacaktır. Ancak seçtiğiniz çözüme de bağlı olacaktır. Çünkü birkaç olasılık var.

Editoryal platformlar

Web metin yazarlığında uzmanlaşmış çok sayıda web sitesi vardır : Redacteur.com, Textbroker Her platformun kendine has özellikleri vardır, ancak prensip temelde aynıdır. Öncelikle, ihtiyaçlarınızı detaylandırarak metinlerinizi doğrudan sipariş edersiniz. Ardından, sitede kayıtlı bir web editörü ödevi kaydeder ve siparişinizle ilgilenir. Bu yöntemin avantajları açıktır: fiyatlar (çok) düşük ve son tarihler (çok) kısadır. Bazı durumlarda, içeriğinizi yalnızca birkaç saat içinde alabileceksiniz.

Ancak bunun dezavantajları da yok değil. Asıl sorun, hangi editörle uğraştığınızı bilmemenizdir. Ve bu meslekte becerilerin çok eşitsiz olduğunu bilmelisiniz ... Özellikle, sağlayıcılara sunulan ücret göz önüne alındığında, nadir inciyi bulma şansı çok az olduğu için. Ancak şanslı gününüzse, yetkin bir SEO editörü tarafından yazılmış kaliteli içerik alacaksınız . Daha az şanslıysanız, çok alakalı olmayan, hatalar içeren ve gereksinimlerinizi gerçekten karşılamayan bir metin alacaksınız.

Web düzenleme ajansları

Bu terim aynı zamanda ajans iletişimini, pazarlamasını da içerebilir ... Bu durumda, sorununuz konusunda size eşlik etmekle görevli profesyonel bir ekibi çağırırsınız. Bu, yalnızca web sayfalarınızın yazımı ile ilgili olabilir, aynı zamanda sitenizin tasarımı, SEO optimizasyonu, tüm pazarlama stratejiniz gibi diğer konuları da ilgilendirebilir ... Metinleriniz için, ajans şirket içi web yazarlarına veya önceden tanımlanmış web yazarlarına başvurabilir. ortaklar.

Böyle bir şirketi kullanmanın avantajı esas olarak elde edilen kalitedir. Genel olarak, bir web metin yazarlığı ajansı tüm gereksinimlerinizi karşılamak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Dahası, size zaman kazandıran kendi SEO düzenleyicinizi aramanıza gerek yoktur . Rahatsızlık bölümünde, fiyatı gondolun üst kısmında bulacaksınız. Çünkü sadece web metin yazarlığı hizmeti için değil, aynı zamanda ücretinin de ödenmesi gereken ajansın desteği için ödeme yaparsınız. Dahası, özel ihtiyaçlarınız varsa ve / veya bunları tam olarak tanımladıysanız, bu çözüm gerçekten uygun değildir.

Serbest SEO editörleri

Bu, en doğrudan çözümdür: Web içeriğinizin düzenlenmesiyle ilgilenecek bir hizmet sağlayıcıyı doğrudan aramak. Serbest yazar uygun bir yasal yapının içinden, size fatura etmek gerekir. Bu işlemin avantajı, doğrudan sağlayıcınızla iletişim kurmanızdır. Bu nedenle SEO editörünüzle fiyatı, son tarihleri, biçimi vb. Belirlemekte özgürsünüz . Ayrıca, çalışmalarına genel bir bakış için ondan örnek makaleler isteyebilirsiniz. Bu nedenle, özellikle küçük işletmeler ve dar bütçeler için uygun olan en esnek çözümdür.

En büyük dezavantaj, hayalinizdeki yazarı bulmayı başarmanız gerekecek olmasıdır. Ve teklif önemli. Bu nedenle, bizimle çalışmaya başlamadan önce, sağlayıcınızı seçmek için biraz zaman ayırmanız gerekecektir. Örneğin, serbest çalışanlara atıfta bulunan çevrimiçi platformlardan geçerek. Ayrıca, ağınızdan tavsiye istemekten çekinmeyin. Ve hepsinden önemlisi, küçük bir tavsiye: Eğer iyi bir editöre sahipseniz, onu tutmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

SEO web editörleri Google için mi yoksa web kullanıcıları için mi yazıyor?

Gördüğümüz gibi, SEO editörü arama motoru içeriğinizi optimize etme yeteneğine sahiptir . Özellikle alakalı anahtar kelimeler ekleyerek ve sayfalarınızın indekslenmesini kolaylaştıran bir yapıya uyarak. Ancak kaliteli bir SEO web editörü her şeyden önce kaliteli bir yazardır. Bu nedenle, okunabilir bir içerik üretmek için ileri düzeyde Fransızca bilgisine sahip olmalıdır . Belirsiz bir şekilde alakalı bir dizi anahtar kelime ilgi çekici değildir ve ziyaretçileriniz yanılmayacaktır.

İnternet kullanıcılarının davranışları SEO'nuz üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olacaktır! Çünkü Google'ın algoritmaları özellikle kullanıcı deneyimini hesaba katıyor. Bu nedenle, ziyaretçileriniz sayfalarınızdan hızla ayrılırsa ve geri gelmezse, siteniz arama sonuçlarının derinliklerine batar. Bu nedenle, iyi bir SEO editörü teknik ve edebi becerileri birleştirmelidir. İdeal olarak, Larry Page (Google'ın kurucusu) ve Master Capello'nun karışımıdır.

Bir SEO editörü başlattığım bir metni tamamlayabilir mi?

Doğru. Zaten bir metin yazmaya başladıysanız, yazının geri kalanını bir web editörüne emanet edebilirsiniz. Bu kişi daha sonra içeriğinizi SEO için optimize ederken kullanılan tona saygı duymaya odaklanacaktır. Hatta daha ileri gidebilir ve sağlayıcınızdan bir metni tamamen yeniden yazmasını isteyebilirsiniz . Bu durumda manevranın amacı, söz konusu konuyu ele almak, ancak her zaman içeriğinizi arama motorlarında daha görünür hale getirmek olacaktır.

Serbest çalışan web editörü benzersiz içerikler üretiyor mu?

Evet, bu kesinlikle gereklidir. Çünkü Google, yinelenen içeriği veya yinelenen içeriği ciddi şekilde cezalandırır . İyi referans alınabilmesi için içeriğin benzersiz olması gerekir. Bu nedenle, SEO editörünün temelidir : zaten üretilmiş metinleri geri dönüştürmeden ihtiyaçlarınız için mükemmel düzeni bulun. Bu nedenle, aldığınız metinleri çevrimiçi intihal dedektörlerine iletmekten çekinmeyin.

SEO editörü Meta açıklama etiketlerini de işleyebilir mi?

Tabii ki sen yaptın. Tüm çizim işleri servis sağlayıcınıza emanet edilebilir. Müzakere sırasında bu talebi açıklamaktan çekinmeyin. Ve her görevin karşılığını hak ettiğini unutmayın. Ancak Google, arama sonuçları sıralaması için Meta açıklamayı dikkate almadığını doğruladı . Öte yandan, İnternet kullanıcılarını bağlantınızı tıklamaya teşvik etmenin en iyi yolu olacaktır. Bir SEO editörüne emanet etmek için daha fazla neden .

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle