GNS Network

SEO Eğitimi Nedir

SEO Eğitimi Nedir

İnternetin kuruluşların müşterileri ve izleyicileri ile bağlantı kurmadaki önemi göz önüne alındığında, arama motoru optimizasyonu ( SEO ) bu eşleşmeleri yapmada önemli bir rol oynayan değerli bir meslek haline geldi. Özetle, SEO, organik arama sonuçları aracılığıyla bir web sitesindeki trafiği artırma uygulamasıdır. Ancak herhangi bir trafik değil, nitelikli trafiğe de ihtiyaç vardır. Sonuçta, sitenizin sunduğu şeylerle ilgilenmiyorlarsa, milyonlarca ziyaretçiye sahip olmak yardımcı olmaz. SEO'nun önemi düşünüldüğünde , pazarlamacıların% 64'ünün dijital pazarlama taktiklerini öğrenmek için aktif olarak zaman ayırması şaşırtıcı değil . Şu anda SEO derecesi veya SEO konusunda "uzman" olmak için kurslar bulunmadığından, uzmanlık genellikle zor kazanılan deneyimlerle ve giderek artan bir şekilde SEO sertifikaları alınarak kazanılır.

SEO Sertifikasyonu Nedir?

SEO sertifikaları genellikle eğitim platformları, dijital pazarlama ajansları tarafından verilir ve diğerleri genellikle çevrimiçi yapılır, bu da mesleğe göre mantıklıdır. Genellikle, belirli bir kursun sonunda bir değerlendirme tamamlandıktan sonra sertifika verilir. Yeni başlayanlar için SEO, gelişmiş SEO, gelen pazarlama, bağlantı oluşturma , rekabetçi analiz, anahtar kelime araştırması ve daha pek çok konuda kurslar alabilir ve sertifika alabilirsiniz . Sertifikaların maliyeti sıfırdan binlerce dolara kadar değişiyor.

Google'ın herhangi bir tür Google SEO sertifikası sağlamadığını belirtmek gerekir, bu nedenle herhangi biri kendisinin "Google Sertifikalı SEO Uzmanı" olduğunu iddia ederse, kendilerini yanlış söylerler. Arama motoru devi, Google Ads, Görüntülü Reklam, AdSense ve Google Analytics için sertifikalar sunuyor. Bunların bazıları SEO için geçerlidir, ancak yine de resmi bir SEO sertifikası değildir. Google, aramalar için bir algoritma oluşturur ve işlerini daha iyi yapmaları için sürekli olarak iyileştirir. Dolayısıyla, kendi bakış açısından, algoritmalarından en iyi sonuçları almak için tasarlanmış bir uygulama için sertifika vermek pek de mantıklı değil.

SEO Sertifikasyonu Buna Değer mi?

SEO sertifikası almaya değer mi? Cevap, duruma bağlı. Zaten çok fazla SEO deneyiminiz ve müşterileriniz ve kanıtlanmış optimizasyon başarılarınız varsa, muhtemelen onsuz yapabilirsiniz. Yeni başlıyorsanız veya niteliklerinizi güncellemek istiyorsanız, bir sertifika testi ile anlayışınızın onaylandığı, bir endüstri uzmanı tarafından öğretilen yapılandırılmış bir SEO programı iyi bir fikir olabilir.

Sadece bir SEO uzmanı sertifikasının LinkedIn profilinizde listelenmesini veya devam etmesini istiyorsanız, muhtemelen sadece görünüm uğruna çok fazla iştir. Bununla birlikte, bilginizi belirli beceriler ve programlar için geliştirmeye çalışıyorsanız, kendinizi potansiyel işverenlere ve müşterilere pazarlamanın ve benzer düşünen profesyonellerle ağ kurmanın iyi bir yoludur.

En İyi SEO Sertifikasyon Programları

Aşağıdakiler, mevcut en iyi arama motoru optimizasyonu sertifikalarından bazılarıdır. Bilgili profesyoneller tarafından öğretilen iyi yapılandırılmış kursları ve adayın öğrendiklerine uygun şekilde meydan okuyan testleri takiben kusursuz kimlik bilgilerine sahip şirketler ve kuruluşlar tarafından verilmektedir. 

HubSpot Inbound Pazarlama Kursu

Bu Gelen Pazarlama Kursu , şirketlerin ziyaretçileri çekmesine, potansiyel müşterileri dönüştürmesine ve müşterileri kapatmasına yardımcı olan gelen pazarlama ve satış yazılımı ile tanınan HubSpot tarafından verilmektedir. Yaklaşık 4,5 saat süren kurs, yedi ders, 34 video ve sekiz kısa sınav aracılığıyla, içerik oluşturma ve sosyal tanıtımdan potansiyel müşterileri dönüştürme ve beslemeye kadar değişen gelen pazarlama tekniklerini öğretir. İyi hazırlanmış videolar arasında sosyal medya promosyonu, dönüşüm stratejisi, lider yetiştirme, pazarlamayı satışla uyumlu hale getirme, diyaloğa dayalı büyüme stratejisi geliştirme, dönüşüm stratejisi, müşteri pazarlama yaklaşımı uygulama ve tabii ki gelen pazarlamanın temelleri yer alıyor.

Bu SEO sertifika kursu şunlar için en iyisidir : Öncelikle gelen metodolojiler ve stratejiler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen acemiler için 

Maliyet : Ücretsiz

SEMrush Akademisi

SEMrush'ta, aradığınız şeye bağlı olarak çok çeşitli çevrimiçi kurslar ve sınavlar sunuyoruz . Başlamak için harika bir yer, size kalan kurslarda hangi yolu izlemek isteyeceğinize dair bir fikir veren İçerik Pazarlama ve SEO Temelleri Sınavıdır. Bu kurs, SEMrush Akademisi aracılığıyla uzmanlığımızın farklı alanlarında daha ileri eğitim için zemin hazırlar.

Ayrıca SEO Araç Kiti Sınavımıza da göz atmak isteyeceksiniz. Üç saat boyunca yapılan 14 videolu ders serisi üç modüle bölünmüştür: Öğrenin, Oluşturun ve Ölçün. Video derslerinin yanı sıra, katılımcılar ayrıca uzman SEO ipuçlarına ve bilgilerini derinleştirmek için daha fazla okumaya erişirler. Kurstan sonra, sertifikasyon için sınava (27 dakikadan fazla 23 soru) girebilirler. Diğer SEMrush kurslarını alarak bilginizi geliştirmeye devam ederek, SEMrush araç setinin ileri düzey kullanıcıları ve dijital ajanslar da dahil olmak üzere başka sertifikalar almayı deneyebilirsiniz.

Bu SEO sertifika kursu şunlar için en iyisidir : SEO uzmanlarından öğrenerek becerilerini güncellemek isteyen SEO'ya yeni başlayanlar ve orta düzey uygulayıcılar

Maliyet : Ücretsiz

ClickMinded SEO Eğitimi

ClickMinded, "bir grup dijital pazarlama meraklısı" tarafından yönetilen bu ücretli kursu sunuyor ve "8,702 girişim, ajans, girişimci ve öğrencinin SEO öğrenmesine, daha yüksek sıralamalara ve daha fazla trafik almasına" yardımcı oluyor. Ayrıca "Google'dan gelen trafiğinizin 10 katı" sözü de veriyor. Bir sertifika sınavı ile biten eğitim, SEO'nun nasıl çalıştığına dair temel bilgileri, yararlı SEO araçlarına giriş, ClickMinded Arama Çerçevesinin herhangi bir arama motoruna (Google, Yelp, Amazon, Pinterest, YouTube, Quora, vb.) Nasıl uygulanacağını içerir. , anahtar kelime araştırma tavsiyesi, Google Arama Konsoluna giriş ve çok daha fazlası. ClickMinded ayrıca ücretli reklamcılık, içerik pazarlaması, e-posta pazarlaması, sosyal medya pazarlaması, satış hunileri ve web analizi konularında eğitim sunmaktadır.

Bu SEO sertifika kursu şunlar için en iyisidir : Teknik SEO öğrenmek isteyen teknik olmayan kişiler

Maliyet : Bu kurs için 997 $; Yedi ClickMinded dijital pazarlama kursunun tümü için 1.997 ABD doları

Gelişmiş Google Analytics

Google, SEO sertifikaları sunmasa da, Google Analytics Akademisi, gelişmiş analizler de dahil olmak üzere bir dizi analiz kursu sağlar .


Kurs, verilerin nasıl toplanıp okunabilir raporlar halinde işlendiğini ve bir katılımcının işine özgü verileri toplamak için Özel Boyutlar, Özel Metrikler ve Etkinlik İzleme gibi yapılandırmaları nasıl kullandığını kapsar. Daha gelişmiş analiz teknikleri, segmentasyon, kanal raporları, kitle raporları ve özel raporları kullanmayı içerir. Kurs ayrıca yeniden pazarlama ve dinamik yeniden pazarlama gibi pazarlama stratejilerini ve web sitenizi ziyaret eden müşterilere reklam göstermeyi de kapsar.

Dört ders, veri toplama ve işleme, veri toplama ve yapılandırma oluşturma, gelişmiş analiz araçları ve teknikleri ve gelişmiş pazarlama araçları olarak ayrılmıştır. Kurs içeriğinin tamamlanması dört ila altı saat sürer. Yeni Başlayanlar için Google Analytics ve İleri Düzey Google Analytics kursları, katılımcıları Google Analytics IQ (GAIQ) sertifikası için sınava hazırlamaya yöneliktir. 

Bu SEO sertifika kursu şunlar için en iyisidir : Yeni Başlayanlar İçin Google Analytics'i tamamlayan orta düzey SEO uygulayıcıları 

Maliyet : Ücretsiz

Dijital Pazarlamanın Temelleri

Dijital Pazarlamanın Temelleri, Google Dijital Atölye tarafından sunulan ve dijital pazarlama, veri ve teknoloji ve kariyer eğitimlerini kapsayan çevrimiçi kurslardan biridir. Bu kurs 26 modüle bölünmüştür ve 40 soruluk bir sınavı tamamladıktan sonra sunulan bir sertifika ile tamamlanması yaklaşık 40 saat sürer. Kurs, Interactive Advertising Bureau Europe ve The Open University tarafından akredite edilmiştir. Öğrenim modüllerinin her biri, sonunda bilgiyi test etmek için hızlı bir sınavla birlikte "küçük boyutlu" bir video eğitimi içerir. Öğrenilen beceriler arasında analitik ve veri içgörüleri, iş stratejisi, içerik pazarlaması, görüntülü reklamcılık, e-ticaret, e-posta pazarlaması, SEM, SEO, sosyal medya, video ve diğerleri bulunur.

Bu SEO sertifika kursu şunlar için en iyisidir : Pazarlamaya yeni başlayanlar

Maliyet : Ücretsiz

Gelişmiş Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Sertifikasyon Eğitimi

Bir internet pazarlama eğitim şirketi olan Market Motive, "anahtar kelime araştırması, sayfa içi ve sayfa dışı optimizasyon ve SEO analitiği gibi kritik bileşenleri öğrenerek web sitenize organik olarak trafik çekme sürecinde ustalaşmanıza" yardımcı olmak için bu gelişmiş SEO kursunu sunar . Kurs, pazarlama yöneticilerine yönelik kendi hızına göre eğitim ve çevrimiçi temel eğitim programı biçimlerinde verilmektedir; dijital pazarlama yöneticileri; içerik yazarları; pazarlama ve satış uzmanları; Yönetim Mühendisliği; iş iletişimi mezunları; girişimciler ve işletme sahipleri.

Gelişmiş SEO eğitiminin bazı temel özellikleri arasında 30 saatten fazla kendi hızınıza uygun videolar, 15 saatten fazla canlı eğitmen tarafından yönetilen çevrimiçi dersler ve 20 gerçek hayat, endüstri tabanlı proje bulunur. Gelişmiş SEO sertifikası almak için minimum% 60 puanla üç proje ve bir simülasyon testi tamamlamanız gerekir. Kursa katılmak için herhangi bir gereksinim talep edilmez, ancak şirket önce SEO temelleri kursunu yapmak isteyen herkese tavsiye eder.

Bu SEO sertifikasyon kursu şunlar için en iyisidir : Orta düzeyde deneyime sahip pazarlama uzmanları

Maliyet : Kendi hızınızda öğrenme için 599 $; Çevrimiçi temel eğitim programı için 999 ABD doları

SEO Uzmanları için Blueprint Eğitimi

Blueprint, sektöre yeni başlayanlar için deneyimli profesyonellere SEO eğitimi sunan bir platformdur . Müşteri edinmekten kapsamlı bir SEO denetimi yürütmeye kadar uçtan uca ajans yönetimine yardımcı olan kurslar tasarladılar. 


Kursları ihtiyaçlarınıza bağlı olarak alakart veya paket halinde tamamlanabilir. Konular daha operasyonelden (örneğin, müşteri işe alım ve ajans kadrosu) müşteri çıktılarına (örneğin, anahtar kelime araştırması ve teknik SEO) kadar değişir. Siteleri, hangi kursların ücretsiz veya ücretli olduğunu gösterir ve daha büyük bir yatırım yapmadan önce bir sınıfın neye benzediğini görmenizi sağlar. Tam eğitim paketinin bazı faydaları arasında platformlarındaki tüm eğitim modüllerine erişim, endüstri uzmanlarından özel web seminerleri ve benzer fikirlere sahip profesyonellerle dolu özel bir Slack topluluğuna erişim bulunur. 

Bu SEO sertifika kursu şunlar için en iyisidir : SEO hizmet tekliflerini keşfetmek veya genişletmek isteyen pazarlama uzmanları 

Maliyet : Tam eğitim paketi için ücretsiz 2.999 $

SEO Öğrenmenin En İyi Yolu Nedir?

SEO uzmanları tarafından yönetilen yapılandırılmış bir formatta öğrenmek isteyen yeni başlayan biriyseniz veya kimlik bilgilerini güncellemek veya yeni beceriler ve en iyi uygulamaları hızlı bir şekilde öğrenmek isteyen çalışan bir profesyonel iseniz kurs almak ve SEO sertifikaları almak önemli olabilir. değişen pazar. En iyi kurs ve sertifika size - mevcut deneyiminize ve hangi boşlukları doldurmanız gerektiğine bağlıdır. Tüm temeller hakkında genel bir kursa ihtiyaç duyan bir acemi misiniz? Yoksa oyununu bir sonraki seviyeye taşımak isteyen deneyimli bir uygulayıcı mısınız?

Belki de eğitiminizi anahtar kelime araştırması, bağlantı kurma, site denetimleri, içerik pazarlaması, sayfa içi ve teknik SEO gibi belirli becerilere odaklamanız gerekiyor ve liste devam ediyor. Şansınız, aldığınız bir SEO kursu ve aldığınız sertifika tarafından en iyi şekilde sunulacak, ancak bilgi boşluklarınızı doldurmak ve deneyimli bir SEO uzmanı ve dijital pazarlamacı haline gelmenize yardımcı olmak için çeşitli kurslar alarak.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle