GNS Network

SEO Copywriting Nedir

SEO Copywriting Nedir

SEO metin yazarlığının ne olduğunu ve siteniz için önemli olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? SEO metin yazarlığı, aşağıdakileri yapan özel bir çevrimiçi yazma biçimidir:

  • Anahtar ifadeler içerir - hedef okuyucunuzun istediği bilgileri bulmak için bir arama kutusuna yazdığı kelimeler.
  • Çevrimiçi içeriğin arama sonuçlarında (Google gibi) daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur.
  • Nitelikli trafiği yönlendirir.

SEO metin yazarlığı kaliteli yazıdır. Dönem. Anahtar sözcükler, yazıyı okumayı zorlaştırmamalı, sesi tekrarlamalı hale getirmemeli veya dönüştürme odağını kaybetmemelidir.

SEO yazımının geleneksel metin yazarlığından farkı nedir?

Temel fark şudur: SEO yazımı anahtar sözcükler içerir. Örneğin [mavi kaşmir kazak] bir anahtar sözcüktür. Anahtar sözcükleri Google'a yazmak her gün yaptığımız şey değil mi? Sorularımıza yanıt almak için Google'ın arama kutusuna kelimeler yazıyoruz. Ancak, SEO metin yazarlığı içeriğe anahtar sözcükler eklemekten çok daha fazlasıdır: Google ayrıca okuyucularınızın sorularını tam olarak yanıtlayan ve rakip içerikten sıyrılan yetkili  içeriği görmek ister. Bazı insanlar, içeriğe bir dizi anahtar kelime ekleyebileceğinize ve yine de yüksek bir sıralama elde edebileceğinize inanıyor (genellikle "anahtar kelime öbeği doldurma" olarak bilinir).

SEO metin yazarlığı iki ustaya hizmet eder

Google daha akıllı hale geldi ve işler değişti. Artık Google'ın onu en üst noktalara yerleştirmesi için içeriğinizin yüksek kaliteli içerik olması gerekiyor . Yani gerçekte, içeriğiniz iki ustayı tatmin ediyor. Bir yandan okuyucularınızın onu sevmesi gerekiyor. İçeriğiniz alakalı olmalı ve okuyucularınızın keyif aldığı bir kaynak olmalıdır - onları eğiten, eğlendiren veya aydınlatan bir şey. Öte yandan, Google'ın sayfanın neyle ilgili olduğunu anlamak için yazılan içeriği belirli bir şekilde görmesi gerekiyor. Bunun nasıl gerçekleştirileceğini anlamak, içeriğinizin sıralama için diğer sayfalarla "rekabet etmesine" yardımcı olur. SEO metin yazarlığı en iyi uygulamalarının devreye girdiği yer burasıdır.

İçeriğin arama sonuçlarında sıralanmasına nasıl yardımcı olur?

Arama motoru sıralamasını etkileyen birçok faktör vardır (bir sayfanın Google'ın arama sonuçlarında nasıl konumlandırıldığı). Araştırma, kelimeler ve içeriğin tazeliği SEO başarınız için önemlidir. Yani bununla ilgileniyorsanız ...

  • Sayfalarınız Google'da gösterilmiyor
  • Sayfalarınız dönüştürülmüyor
  • İçeriğinizin modası geçmiş ve zaten hiç beğenmediniz
  • İçeriğiniz asla optimize edilmedi ve şimdi bunu yapma zamanının geldiğini düşünüyorsunuz

İyi haber şu ki, SEO metin yazarlığı sizin için büyük bir fırsat olabilir! Sonuçta, Seth Godin'in dediği gibi, "En iyi SEO harika içeriktir." Okuyucularınızın dikkatini çeken, sorularını yanıtlayan ve gelen bağlantıları yönlendiren içerik oluşturabilirseniz, sonunda bazı lezzetli arama motoru konumlarını görmeye başlayabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle