GNS Network

Dijital Pazarlama Youtube

Dijital Pazarlama Youtube

Son 15 yılda YouTube, içerik oluşturma sürecini değiştirdi. Akış ve dijital pazarlama, daha geniş bir kitle için her zamankinden daha erişilebilir durumda. YouTube, dünyanın en büyük ikinci arama motoru haline geldiğinden (yalnızca Google'ın arkasından), işletmeler YouTube'un algoritma değişikliklerinin çarpıcı hızına yetişmekte zorlanıyor. YouTube'un muazzam web trafiği nedeniyle güçlü bir dijital pazarlama platformu olması şaşırtıcı değil. Bu nedenle, platformu işletmenizin sosyal medyasına ve reklam araç setine eklemenizi öneririz. YouTube kanalınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınıza dair adım adım bir döküm.

YouTube'u uygulanabilir bir dijital pazarlama platformu olarak kullanmanın ilk adımı, markanız için bir kanal oluşturmaktır. Platformun büyüyen kitlesiyle ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında hızlı bir şekilde içerik yayınlayabileceksiniz. Bununla birlikte, videoları içerik takviminizin bir parçası olarak planlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç kritik nokta vardır. Her şeyden önce, müşterilerinizin kim olduğu ve onlara nereden ulaşabileceğiniz konusunda iyi bir bilgiye sahip olmalısınız. Bu adımı belirledikten sonra, YouTube dijital pazarlamanın sunabileceği avantajlara dalmaya hazırsınız.

YouTube Dijital Pazarlama Avantajları

YouTube'u bir dijital pazarlama platformu olarak kullanmanın muazzam faydaları olduğu büyük bir sır değil. Yapmanız gereken tek şey, bu avantajlardan en iyi şekilde yararlanmaktır ve bu, şirketinizin teşhiri ve tanınması için iyi bir işaret olacaktır. Bu gerçekler göz önüne alındığında, YouTube'u merkezi dijital pazarlama platformunuz olarak kullanmanın birkaç avantajı aşağıda verilmiştir.

Hedef Kitle Boyutu

YouTube'da her gün milyonlarca kullanıcı giriş yapıyor. Bunu akılda tutarak, şirketinize mükemmel bir şekilde maruz kalmak, sizi yerel bir izleyicinin tek başına yapabileceğinden daha fazla netleştirecektir. Dolayısıyla, işletmenizin dünya çapında bir izleyici kitlesi edinmesini de sağlayacaktır . Olası müşterilere, gelecekteki çalışanlara ve potansiyel müşterilere ulaşmak, sonuçta işletmenizin büyümesine yardımcı olacaktır.

Arama motoru optimizasyonu

YouTube'da aktif bir kullanıcı kitlesine ulaşmak için, web sitesinin yerleşik SEO yetenekleriyle ilgilenmelisiniz. Doğru anahtar kelimeleri ve etiketleri girmek, şirketinizin web sitesi için organik trafik oluşturacaktır. Müşteri tabanınızı sağlam bir şekilde kavradığınızda, şirketinizi veya işletmenizi daha aranabilir, görünür ve erişilebilir hale getirebilirsiniz.

Bütçe Optimizasyonu

Bazı reklamcılık yöntemleri maliyet açısından engelleyici olsa da, YouTube'da video oluşturmak çok daha verimli ve bütçe dostu. Video ekipmanına yatırım yapmak, reklam panoları, basılı reklamlar ve reklamlara kıyasla çok daha uygun maliyetlidir. Adadığınız para ve emek, maliyetinin çok altında daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. YouTube kullanıcıları, video yayınlayıp izleyebilmenin yanı sıra videolar ve hikayeler hakkında da yorum yayınlayabilir. Bu yorum bölümü, insanlar videolarınızdan birini gördüklerinde şirketiniz hakkında soru sorduğunda kullanışlıdır. Ayrıca, çeşitli sosyal medya siteleri aracılığıyla şirketinizin videosunu paylaşarak şirketinizin tanıtımına da yardımcı olabilirler.

Araştırma

YouTube'da rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız rekabet analizi çok önemlidir. Neyse ki, sektördeki en iyi uygulamaları belirlemek için ihtiyaç duyduğunuz bilgilerin çoğu, benzer endüstri kanallarında kolayca mevcuttur. Rakiplerinizin YouTube kanallarına göz atın ve hangi videoların en iyi görüntülemeye sahip olduğunu not edin. Bu videoları izleyin, kitlenizin ne tür içerikleri tercih ettiği (ve neyi tercih etmediği) konusunda bir izlenim edin. Bu, içerik stratejinizin temelini oluşturacaktır. Videolarınızda olduğu gibi, kolları sıvayın ve rakip videolardaki yorumları okuyun. Belki markanız bir söz aldı; öyleyse, hızlı bir şekilde yanıt verdiğinizden emin olun, böylece potansiyel müşteriler, topluluğunuzla aktif olarak etkileşim kurduğunuzu görebilir.

Canlı Yayınlar

YouTube'da temel canlı akış, Google+ Canlı Hangouts aracılığıyla mümkündür. Ancak, profesyonel yayınlar için daha fazla özellikle donatılmış, YouTube Canlı Etkinlikler adlı daha da güvenilir bir hizmet var. Canlı Etkinlikleri yalnızca hesabınız doğrulanmışsa ve iyi durumda ise kullanabilirsiniz. YouTube canlı etkinlikleri, Hangouts'taki tüm planlama seçeneklerinin yanı sıra birden çok kamera kullanma gibi daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Canlı etkinlikleri kullanmak için önce seçeneği etkinleştirmelisiniz. Bunu yapmak için, "video yöneticisi" -> "kanal ayarları" -> "özellikler" e gidin. Bir kez orada, canlı etkinlikleri bulana kadar kaydırın. Etkinleştirildikten sonra, video yöneticisi portalı altında canlı yayın oluşturabilirsiniz.

Paket Servis

Daha fazla insan eğlencelerine çevrimiçi olarak erişirken, YouTube'un erişimi baskın bir güç haline geldi. Şirketinizin içeriğindeki yeni gözler, çok ihtiyaç duyulan teşhiri sağlayabilir. YouTube pazarlaması, önümüzdeki yıllarda gelişecek ve daha belirgin bir şeye dönüşecektir. Bu küresel rekabet gücüne sahip nesilde, elinizden gelen tüm avantajlara sahip olmak hayati önem taşır. İşletmenizin reklamını yapmak için YouTube'un analizlerinden yararlanırken şu istatistikleri aklınızda bulundurun:

  • YouTube, günde milyonlarca saatini platformda geçiren bir milyardan fazla kullanıcıya sahiptir.
  • 2014'ten bu yana, her gün benzersiz YouTube izleyicilerinin sayısında yıllık% 40 artış oldu.
  • YouTube yerelleştirmesi 70'den fazla ülkeye ve 76 dile ulaşır.
  • ABD'de kablodan daha fazla erişime sahiptir
  • YouTube görüntülemelerinin% 50'den fazlası cep telefonlarında.

Demografi, yaş, ilgi ve sektör gibi belirli hedefleme araçlarıyla YouTube pazarlaması, rekabette üstünlük sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz gizli silah olabilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle