GNS Network

Dijital Pazarlama Stratejisi

Dijital Pazarlama Stratejisi

Dijital pazarlama stratejileri söz konusu olduğunda, bugün mevcut olan her teknik veya teknolojinin uzun bir kaydırmasını oluşturabilirsiniz. Dijital pazarlama stratejilerinin tamamının veya bazılarının diğerlerinden daha iyi olduğuna dair birçok öneri duyacak olsanız da, hangileri en önemli? 2021'in aşırı rekabetçi dijital ortamında rekabet edebilmek için on iki özel alana odaklanmanız gerekecek. Muhtemelen bunları duymuş olsanız da, her birini etkili kılmak için gerçekten kaç ayrıntı biliyorsunuz? Bu yıl ve önümüzdeki on yıl için tüm standartlar bunlar.

1. SEO

Dijital pazarlamada SEO'dan daha önemli, devam eden karmaşıklığı konusunda sizi hala şaşırtabilecek bir şey yoktur. Google'ın algoritmaları hala kafa karıştırıcı hale gelebileceği doğru olsa da, konseptle daha fazla çalıştığınızda nasıl çalıştığını daha iyi anlayabilirsiniz. Gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, sizin için SEO'yu yönetecek bir uzmana sahip olmak her zaman daha iyidir . Bazı temel bilgileri öğrenebilirken, üzerinde çalışmış birinin en iyi stratejileri gerçekleştirmenize tam olarak yardımcı olmasını isteyeceksiniz. Yeni bir strateji, zaten SEO sonuçlarını etkileyen yeni HTTPS gereksinimlerini içeriyor . HTTP sayfalarını kullanmaya alışkınsanız, Google artık bir HTTPS biçimine geçmenizi öneriyor. Bunun arkasındaki mantık, HTTP sayfalarını kullanan birçok iletişim formunun yeterince güvenli görülmemesidir.

2. Arama Motoru Pazarlamacılığı

Arama motoru pazarlamacılığında yeniyseniz, genellikle SEM olarak kısaltıldığını görürsünüz. Ücretli reklamcılık yöntemleriyle SERP'lerinizi artırdığınız bir İnternet pazarlama biçimidir. Bu alanda da, özellikle Google Ads ve arama / görüntülü reklamlarla çalışan bir uzmanın size yardımcı olmasını isteyeceksiniz. Google Ads söz konusu olduğunda, önce kendinizi sürecin nasıl işlediği konusunda eğitmek isteyeceksiniz. En çok takdir edeceğiniz şey, Google'ın, özelleştirmeye verdiği önemle Google Ads'ün kullanımını kolaylaştırmasıdır. Grafik görüntülü reklamlar, YouTube video reklamları, metin tabanlı arama reklamları veya uygulama içi mobil reklamlar isteyip istemediğinizi seçmenize izin verir. Bunların tümü, iş tarzınıza ve ulaşmanız gereken hedeflenen müşterilere bağlı olacaktır. Google, yerelleştirilmiş reklam özelliği ve ayrıca reklamlarınızın ne kadar iyi çalıştığını izlemek için üstün ölçümlerle işi daha da kolaylaştırır.

3. Yerel Arama Pazarlamacılığı

Son birkaç yılda yerel arama pazarlamacılığına çok daha fazla ilgi görüyorsunuz. Yerel işletmeler yerel tüketiciler tarafından bulunmanın değerini anladıkça, önümüzdeki on yılda da önemli olmaya devam edecek. To yerel arama pazarlaması ile başlamak , yeniden Google'dan daha fazla hediye yararlanabilirler. Google My Business aracılığıyla , girişinizin, kullanıcının anahtar kelimelerine dayalı olarak bir Google araması yaptığı anda açılmasını sağlayabileceksiniz. Bu, işletmenizin Google Haritalar'da görünmesini içerir. Google, girişinizi güncellemenizi de kolaylaştırır, böylece hiçbir şey güncel olmaz.

Çevrimiçi incelemelerin ne kadar önemli olduğunu ve sosyal itibarınızın ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Müşterilere Yelp gibi yerlerde olumlu yorumlar yazmaları için ilham vermek isteyeceksiniz. Sosyal medyada, sohbet başlatmak ve hedeflenen içerik yayınlamak, gelen pazarlamadan yararlanmanıza yardımcı olur . Gelen teknikler, müşterileri aramak yerine size çeker.

4. İçerik Pazarlama

Yukarıdaki gelen pazarlamaya bağlayan bir dize olarak, içerik pazarlaması, hedeflenen bir kitleyi çekmenin büyük bir parçasıdır. İçerik pazarlamasıyla ilgili önemli olan şey, içeriğinizi tüketenlerin zamanına değer kılmak için değerli, alakalı ve tutarlı hale getirmeniz gerektiğidir. Bugünün zamanında, sorunlu noktaları çözebilecek ve her zaman yeşil kalabilecek içerik oluşturmaya odaklanmanız gerekiyor. Google'ın her şeyi gören gözü sayesinde, kısayolları veya siyah şapka SEO taktiklerini sadece arama motorlarının tepesine çıkmak için kullanmak işe yaramayacaktır.

Bu nedenle, çoğu kişinin söylediği gibi, her zaman "içerik kraldır" şeklinde tutun. İçerik pazarlamasının iyi çalışmasını sağlamak için mobil içeriğe , yerel reklamcılığa, etkileyici pazarlamaya ve pazarlama otomasyonuna odaklanmanız gerekir . Mobil içeriği ciddiye alın çünkü akıllı telefonlar zaten tüm küresel cihazların% 50'sini oluşturuyor . Bu, dijital reklamcılığı ve etkileyicilerin markanızı nasıl tanıtacağını etkileyecek. Otomasyon araçları, içeriği potansiyel müşterilere mobil cihazlarından doğru zamanlarda gönderir.

5. Yeniden Pazarlama

Dijital pazarlamanın bir başka kritik yönü, sitenizin banner reklamlarına ilk kez yanıt vermedilerse, pazarlama içeriğiyle tekrar potansiyel müşterilerin peşinden gitmektir. Bu, bu ziyaretçileri çerezler aracılığıyla izleyerek ve ilgili sitelerde yeni reklamlar oluşturarak çalışır. Potansiyel müşterilerinizi daha iyi hedeflemek için sitenizde yeni reklamlar da oluşturabilirsiniz. Site ziyaretçilerinizden aldığınız bilgiler, reklamlarınızı sorunlu noktalara göre ayarlamanız için size değerli veriler sağlar. Nihayetinde, yeniden pazarlama potansiyel müşterilerle daha fazla etkileşim kurmanıza yardımcı olur, marka bilinirliğine yardımcı olur ve dönüşümleri artırır. Ayrıca rakiplerinizin müşterilerini kazanabilir ve yeni reklamlar oluştururken yaptığınız her yatırımın geri ödenmesine yardımcı olabilirsiniz.

6. Duyarlı Web Tasarımı

Müşterilere mobil cihazlardan ulaşmak şu anda neredeyse standart ve bu önümüzdeki on yılda da devam edecek. Web sitenizi mobil ekranlara uygun hale getirmek, dijital pazarlamanın en önemli parçalarından biridir. Bunun başarılı bir şekilde çalışmasını sağlamanın tek yolu, duyarlı web tasarımıdır. Duyarlı programlama ile web sitenizi otomatik olarak tüm mobil ekranlara uygun hale getirebilirsiniz. Bu, tabletler ve akıllı saatlerin artan kullanımı dahil olmak üzere birden fazla format anlamına gelecektir.

Bu işi yapmak için bir web tasarımcısıyla çalışmanız gerekse de, DWT'nin başka bir yönü için bir SEO uzmanı isteyeceksiniz. AMP (veya Accelerated Mobile Pages), mobil web sayfalarının daha hızlı yüklenmesine yardımcı olan yeni bir açık kaynaklı koddur. Google bunu kullanan web sitelerine öncelik verir, bu yüzden ciddiye alın. Bir yayın siteniz varsa veya web sitenize düzenli olarak içerik gönderiyorsanız özellikle kullanışlıdır.

7. E-posta ile Pazarlama

Hiç şüphe yok ki biraz e-posta pazarlaması yaptınız, ancak amaçladığınız hedeflere doğru zamanda ulaşmada ne kadar etkili? E-posta ile pazarlama, diğer pazarlama yöntemleriyle mümkün olandan daha fazla potansiyel müşteri oluşturmak için zaten harika bir araçtır. Satışlarınızı ve dönüşüm oranlarınızı da artırabilirsiniz. Halihazırda diğer dijital pazarlamaya aşırı harcama yapmaktan muzdaripseniz, e-posta pazarlaması buradaki en uygun fiyatlı yöntemlerden biridir. Bazı durumlarda, dış kaynaklı hizmetler kullanılmadığı sürece ücretsizdir. Diğer medya ile birleştirebileceğiniz için, aynı zamanda en entegre pazarlama yöntemlerinden biridir . Sosyal paylaşım simgelerinin yanı sıra tavsiye ödül sistemleri ekleyebilirsiniz. E-posta ile pazarlama, sonuçta ilgi çekici içerik kullanırken satış döngülerinizi kısaltmanıza yardımcı olur.

8. Sosyal Medya Pazarlaması

Şüphesiz zaten sosyal medyada içerik yayınlamışsınızdır. Yine de, bu ve sonraki yıl daha etkili hale getirmek için ne yapabilirsiniz? Bugünün izleyicilerini yakalamak için Forbes , kitlenizin okuduğunu bildiğinizde içeriğinizi göndermek için otomasyon dahil olmak üzere çeşitli şeyleri not eder . Gönderi planlama için Hootsuite gibi araçların kullanılması , diğer saat dilimlerindeki kullanıcılara ulaşırken büyük ölçüde yardımcı olur. Ayrıca, eğer mümkünse nüfuzunuzu kanıtlamak için bazı içeriklerin küratörlüğünü yapmak isteyeceksiniz. Uzmanlığınıza ve markanıza parlaklık kattığı için bunu yapmaktan gurur duymayın. Başkalarından içerik seçtiğinizde, muhtemelen karşılık vereceklerdir. Ayrıca, popüler sosyal medya kanallarında sizin için içerik yayınlamaları için etkileyicileri işe almayı unutmayın.

9. Pazarlama Otomasyonu

Gördüğünüz gibi, pazarlama otomasyonu birçok dijital pazarlama tekniğinde önemli bir unsurdur. Genel olarak bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak, dünya çapındaki işletmeler için bir standart haline geldiği için en önemli öncelik haline gelmelidir. İle başarılı işletmelerin% 91'i artık otomasyon onların başarısı için çok önemli olduğunu söyleyerek, sen pazarlama şimdiki ve gelecekteki ne olduğuna dair bir vizyon elde edebilirsiniz.

Bununla başarılı olmak için, yerleşik pazarlama otomasyonuna sahip bir CRM platformu aramayı deneyin. Bunlar birlikte iyi çalışabilir çünkü CRM'nizin zaten iletişim bilgileri vardır. Pazarlama içeriğini doğrudan kişi listenize otomatikleştirmek, farklı kaynakları kullanmak yerine pazarlamanızı tek bir yerde bütünleştirmenize yardımcı olur. Otomasyonla ilgili en önemli şey, marka karışıklığını önlemek için içeriğinizin tüm kanallarda tutarlı olmasını sağlamaktır.

10. Influencer Marketing

Bir servet harcamak zorunda kalmadan nasıl bir dijital pazarlama kampanyası başlatabileceğinizi düşündünüz mü? E-posta pazarlaması ve gelen teknikler yaparak paradan tasarruf edebilirsiniz, ancak etkileyicileri işe almak da aynı şeyi yapar. Markanızı çevrimiçi olarak tanıtmak için etkileyicileri işe almanın tamamen ünlüleri işe almakla ilgili olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Sosyal medyada etkili bir kişi her zaman ünlü olmak anlamına gelmek zorunda değildir. Çok sayıda takipçisi olan ve ürünleri tanıtma konusunda iyi bir geçmişi olan biri olabilir.

Forbes , önce en iyi etkileyicileri belirlemeniz gerektiğini not ediyor , bu da biraz araştırma içerecek. İnsanların sektörünüzle ilgili konular hakkında neler söylediğini görmek için Twitter gibi yerlerde hashtag aramaları yaparak bunu yapabilirsiniz. Sosyal medyada bu etkileyicilere ulaşın ve markanızı tanıtmaya istekli olup olmadıklarını sorun. Bazıları bunu ücretsiz ürünler karşılığında yapmayı teklif edebilir. Ancak çoğu ücret talep edecek. Yatırım getirinizi garantilemek için sonuçlarınızı takip ettiğinizden emin olun. Daha az takipçisi olanların, takipçi sayısının on katı kadar fazla etkiye sahip olabileceğini unutmayın.

11. Video

Son on yılda, dijital alemlerde görüntülere daha çok çeken bir görsel kültür haline geldik. Bunların çoğu çeşitli şekillerde gelir, ancak herhangi bir soru videosu zirveye yükselmez. Artık daha fazla içerik tüketicisinin videoyu diğer görsel ortamlardan çok tercih ettiği noktadayız. Son istatistikler , tüm çevrimiçi pazarlamacıların% 87'sinin artık bir tür video içeriği kullandığını gösteriyor. Bunların çoğu YouTube gibi yerlerdeki muazzam görüntülemeden geliyor. Her şeye rağmen, ilgi çekici içerik olmadan videoları nerede yayınladığınız önemli olmayacak. Kişiselleştirilmiş video son zamanlarda bir norm haline geldi veya en azından doğrudan hedeflenen izleyicilerin sıkıntılı noktalarına hitap eden bir video haline geldi. Aynı şey işletmenizin daha insancıl görünmesini sağlamak için de geçerli.

Başarılı video pazarlama, işletmenizin perde arkası turları veya markanızın insani yönünü gösteren referanslar anlamına gelebilir. Bu, video pazarlamada önemli bir eğilime dikkat etmek anlamına gelir: Hikaye anlatımı . İşletmeniz hakkında ikna edici bir hikaye anlatabildiğiniz ve müşterilerin sıkıntılarını çözebileceğinizi kanıtlayabildiğiniz zaman, kaçırılmaması gereken bir formüle sahip olursunuz. Bir dizi halinde olmasa da videolarınızı olabildiğince kısa tutmak da akıllıca olacaktır. Dikkat süreleri her zamanki kadar kısa ve hikayenizi etkileyici bir kancayla kompakt bir şekilde anlatmanız gerekecek.

12. Açılış Sayfalarınızı Yeniden Ziyaret Etme

Dijital pazarlama kampanyanızın bir parçası olarak zaten bir açılış sayfası oluşturduysanız, daha önce ziyaret etmiş potansiyel müşterilerin geri döneceğinden emin misiniz? Bu, dijital pazarlama çabalarınızın merkezi olması gereken bir sorudur. Tüm pazarlama uzmanları, açılış sayfası trafiğinin başarılı gelen pazarlamanın çekirdeği olduğunu yineler. Sorun, açılış sayfanızın şu anda belki de pek cazip olmamasıdır. Bunu çözmek (kısmen), Harekete Geçirici Mesajınızı ve reklamlarınızı nereye yerleştirdiğiniz de dahil olmak üzere web tasarımına bağlıdır.

Yine de, web sitenize yerleştirdiklerinizin ötesine geçer. Siteniz için reklamları ilgili dijital kanallara yerleştirmek için PPC reklamcılığına (tıklama başına ödeme) yatırım yapmak isteyeceksiniz. Diğer seçenekler, diğer şirketlerle sponsorluk satın almayı veya sadece basit e-posta pazarlamasını içerir . İkinci durumda, okuyucuyu daha fazla içerik için açılış sayfanıza götüren bir bağlantı yerleştirmek yaygın bir stratejidir. CTA'lar için, komplikasyonları önlemek için ana sayfanıza bir tane eklediğinizden emin olun. Blogunuzun sonundaki bir CTA bile başka bir ziyareti teşvik etmek için içeriğinize bağlayıcı bir dize verir. Ayrıca, "ekranın üstü ve altı" tartışmalarına dikkat edin. Kissmetrics bir keresinde CTA yerleşiminin açılış sayfanızın uzunluğuna bağlı olduğunu belirtmişti . Daha kısa bir sayfa, CTA'yı klasörün üstüne yerleştirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle