GNS Network

Dijital Pazarlama Hizmetleri

Dijital Pazarlama Hizmetleri

Bir dijital ajans, öncelikle işletmenizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi dijital dünyada pazarlamaya odaklanır. Bu, web sitesi tasarımı ve geliştirme, arama motoru optimizasyonu (SEO), içerik pazarlaması, ücretli çevrimiçi reklamcılık, sosyal medya, e-posta pazarlaması ve diğer hizmetler aracılığıyla yapılır. Pazarlama dünyasında büyük bir değişim oldu - pazarlamanın basit olduğu ve şirket içinde ele alındığı bir dönem vardı. Yerel radyo istasyonunuzun metninizi okumasını, el ilanları dağıtmasını ve gazete ilanlarını büyük bir başarıyla dağıtmasını sağlayabilirsiniz. Ancak, dünya yoluna devam etti ve bunun gibi yöntemler, hala bir değeri olsa da, dijital pazarlama hızla onun yerini alıyor. Bu geleneksel reklamcılık yöntemleri bir kenara bırakılıyor. Bu yeni pazara girmeyi düşündüyseniz, muhtemelen yardım edecek bir ajansa ihtiyacınız olacaktır.

Dijital Pazarlamaya Bir Göz Atalım 

Dijital pazarlama nedir? Basitçe söylemek gerekirse, günümüzün dijital dünyasından yararlanacak pazarlama stratejileri oluşturmaktır. Şu anda dünya nüfusu yaklaşık 8 milyardır. Bunların yaklaşık 3,3 milyarı bir tür sosyal medyayı kullanıyor ve bu sayı hızla artıyor. Dijital pazarlama ajansları, öncelikle dijital pazardan yararlanmak için tasarlanmış pazarlama stratejileri oluşturmak için çalışanlardır. Bu, aşağıdaki gibi sosyal medyayı içerir:

  • Facebook (65 milyon kullanıcı)
  • Instagram
  • Twitter
  • PinterestBenzer fikirler
  • Snapchat
  • Ve bircok digerleri 

Ancak bu, buzdağının sadece görünen kısmı, sosyal medyayı kullanma ve başarılı bir dijital pazarlama stratejisi için bir web sitesine sahip olma konusunda çok daha fazlası var. Siz ve ajansınız bu stratejileri 7/24 izleyebilirsiniz. Bu size neyin işe yarayıp yaramadığını gösterecektir.

Neden Dijital Ajans Kullanmalı?

Kaliteli bir dijital pazarlama ajansı, daha geleneksel olanı atlar, "hadi orada patlatalım ve en iyisini umalım" stratejisi. Bunun yerine, hedeflenen pazarlamaya, olası satış yaratmaya ve marka geliştirmeye odaklanırlar. Tipik dijital ajans şunları sunar: Takımlar:

  • Stratejistler
  • Dijital pazarlama danışmanları
  • Yaratıcılar 
  • Geliştiriciler

Bunların her biri ayrı bir ekip olsa da akıllarında tek bir amaç var. Bu, birlikte çalışmak ve işiniz için sonuç veren temel bir dijital pazarlama stratejisi oluşturmaktır. Çiti aşan ajanslar olmasına rağmen, bu ajansların çoğu hala daha geleneksel pazarlama yöntemlerine odaklanma eğilimindedir. Şirketinizin, kendisine gelen kişiye "göze hitap eden" bir web sitesine ihtiyacı var. Ancak, web sitenizin güzelliği dış görünümden daha derin olmalıdır. Web sitenizde gezinmesi kolay olmalı, faydalı bilgilerle dolu olmalı ve çoğu dönüştürülmelidir. "Dönüştürmek" ne anlama geliyor? Web sitenizi ziyaret eden kişilerin bir satın alma kararı vermesi veya daha fazla bilgi edinmek için içeriğin daha derine inmesi anlamına gelir. Çoğu geleneksel pazarlama ajansı, bunun gerçekleşmesi için gereken kalifiye personelden yoksundur. Bazı dijital ajanslar hala daha geleneksel pazarlama hizmetleri sunarken, ana odak noktaları bunlar değil. 

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle