GNS Network

Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı

Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı

Yukarı güncel tutmak için birlikte dijital pazarlama trendleri, yeni beceriler öğrenme tutmak önemlidir. Bugün çevrimiçi olarak kullanılabilen çok sayıda dijital kurs ve dijital pazarlama sertifikası var. Bu kursların ve sertifikaların çoğu, sürekli gelişen dijital alanda kişisel markalarının önüne geçmek isteyen dijital pazarlamacılar için ücretsizdir. İlk pazarlama işiniz veya bir sonraki dijital pazarlama işiniz için en iyi aday olmak için , sertifikalar size sizin gibi yetenekler arayan işe alımcılar için bir avantaj sağlar. Dijital pazarlama becerilerinizde geride kalmayın. Dijital pazarlama sertifikalarından yararlanın. Becerilerinizi geliştirebilir ve bu yeni iş için lider bir aday olmanızı sağlayabilirsiniz. Kişisel markanızı oluştururken her şey önemlidir . Dijital pazarlamada güvenilirliğinizi ve itibarınızı artırmak için keşfetmeniz gereken en iyi pazarlama sertifikasyon programlarından bazıları.

1. Google Ads Sertifikasyonu

Google Ads , dijital alanda güçlüdür. Dijital reklamcılık, bir web sitesine bir başlık reklamı yerleştirmekten daha fazlasıdır. Günümüzde dijital reklamcılık çok daha fazlası. Amerika Birleşik Devletleri dijital reklam harcamaları artmaya devam ediyor. Google AdWords, dijital pazarlama yatırım getirilerini artırmak isteyen kuruluşlar için etkili oldu. Google Reklamları belgelendirme Google AdWords bilgisini gösterebilecektir insanlar için profesyonel bir belgedir. Sertifika bir yıl geçerlidir.

Nasıl Google Ads sertifikalı olunur?

Bir Google Ads'de Google Ads sertifikalı olmak için, belirli bir alandaki değerlendirmeyi geçmeniz gerekir. Sertifikalar şu Google Ads için mevcuttur: Google Ads Arama, Google Ads Görüntülü Reklamcılık, Google Ads Video, Alışveriş reklamları, Google Ads Uygulamaları ve Google Ads Ölçüm Sertifikasyonu.

2. Google Analytics Sertifikası

Google Analytics  , pazarlamacıların web sitesi trafiğinin büyümesini ölçmek için kullanabileceği birçok araçtan biridir. Yeni başlayanlar için kullanımı kolaydır ve daha ileri düzey kullanıcılar için güçlüdür. Google Analytics, pazarlamacılar için dijital pazarlama araç setlerinde kullanabilecekleri ücretsiz bir araç olarak çok önemlidir . Bir uzman olmak, aracın kullanıcılar için ne kadar kapsamlı olduğu düşünüldüğünde çok zor olabilir.

Nasıl Google Analytics sertifikalı olunur?

Google Analytics sertifikalı olduğunuzda, kuruluşunuzda Google Analytics'ten yararlanmada etkili olacaksınız. Başkalarının aracı kullanmasına yardımcı olabilirsiniz. Google Analytics sertifikalı olmak için Google Analytics sınavına girmelisiniz. Google, Google Analytics'i kullanma deneyimine sahip olmanızı önerir. Ancak bu bir gereklilik değildir. Çalışma materyallerini inceleyebilir ve sınava ücretsiz girebilirsiniz.

3. HubSpot İçerik Pazarlama Sertifikası

İçerik, günümüzün dijital dünyasında kraldır ve içerik pazarlaması, etkili bir dijital pazarlama stratejisinin temel direğidir . HubSpot içerik pazarlama sertifikalı olmak , kariyeriniz ve kuruluşunuz için yapılacak iyi bir şeydir. Bugün tüm pazarlamacılar yazma ve iletişim becerilerine sahip olmalıdır. İçerik pazarlama stratejilerini uygulamak ve yürütmek için ölçeklenebilir ve tekrarlanabilir süreçleri nasıl oluşturacağınızı anlamalısınız . İster içerik pazarlamasında yeni olun, ister deneyimli bir içerik pazarlama uzmanı olun, HubSpot'un içerik pazarlama sertifikası, dijital pazarlamada kariyerinizi büyütmenize yardımcı olacaktır.

HubSpot İçerik Pazarlama Sertifikasyon kursu neleri kapsar?

HubSpot'un İçerik Pazarlama sertifikası, 14 ders içeren sekiz saatlik bir kurstur. Hikaye anlatımı, içerik düşüncesi, içerik oluşturma çerçevesi, içeriğin yeniden kullanılması ve içerik tanıtımı dahil olmak üzere içerik pazarlama stratejisinin çeşitli farklı yönlerini kapsar.

4. HubSpot Gelen Pazarlama Sertifikası

HubSpot Akademisi aracılığıyla HubSpot, dijital pazarlamada daha iyi olmanıza yardımcı olacak başka ücretsiz eğitim ve sertifikalar da sunar. Almanız gereken bir diğer sertifika da ücretsiz  HubSpot Inbound Marketing Certification'tır . Bu kurs, HubSpot platformundan bağımsız olarak, gelen pazarlama en iyi uygulamalarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır . Bu sertifika kursu sırasında, gelen pazarlama tekniklerini öğreneceksiniz.

HubSpot Inbound Marketing Certification kursu neleri kapsar?

HubSpot gelen pazarlama sertifikası, dijital pazarlamacılar için harikadır, çünkü gelen pazarlama, ziyaretçileri nasıl çekeceğinizi, potansiyel müşterileri nasıl dönüştüreceğinizi, müşterileri nasıl kazanacağınızı ve onları destekleyici olmaya nasıl sevindireceğinizi tartışır. Bu beş saatlik kurs, potansiyel müşterileri web sitenize çekmek için gelen pazarlamanın veya "çekmeli pazarlamanın" temellerini kapsayan 11 dersi içerir. İçerik oluşturma, sosyal tanıtım, potansiyel müşterileri dönüştürme ve besleme ve çok daha fazlasını kapsar.

5. HubSpot E-posta Pazarlama Sertifikası

HubSpot Akademisi, kontrol etmeniz gereken tonlarca ücretsiz sertifikaya sahiptir. Önerdiğim bir diğer şey de ücretsiz e-posta pazarlama sertifikası. Bu kurs, e-posta pazarlamasının temellerini öğrenmenize yardımcı olacaktır. Dijital pazarlamada en çok talep gören becerilerden biri olan e-posta pazarlaması olan bu kurs, dijital pazarlama kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

HubSpot E-posta Pazarlama Sertifikası kursu neleri kapsar?

Bu e-posta ile pazarlama kursu size bir e-posta pazarlama stratejisinin nasıl oluşturulacağını öğretir. Bu, işinizi ve kariyerinizi büyütmek için önemlidir. HubSpot e-posta pazarlama sertifikasyon kursu, iletişim yönetimi ve segmentasyondan e-posta teslim edilebilirliğine ve e-posta gönderimlerinizi analiz etmeye kadar bir e-posta pazarlama stratejisinin nasıl oluşturulacağını gösterir. E-posta pazarlamanızla nasıl insan olunacağını ve abonelerinize nasıl değer katacağınızı öğreneceksiniz.

6. Hootsuite Sosyal Medya Pazarlama Sertifikaları

Hootsuite , popüler bir sosyal medya yönetim platformudur. Giriş kurslarından gelişmiş bir sosyal medyaya kadar çeşitli sosyal medya pazarlama eğitimi sunar. Hootsuite, Hootsuite Akademisi aracılığıyla, kendinizi hayalinizdeki iş için lider aday olarak belirlemenin ve mevcut işinizde mükemmelleşmenin harika bir yolu olan sosyal medya eğitim kursları sağlar.

Hootsuite Sosyal Medya Pazarlama Sertifikasyon programı neleri kapsar?

Kurs 15 ders ve değerlendirmeden oluşmaktadır. Sosyal medya pazarlaması kavramları hakkındaki bilginizi test eder. 60 soruluk çevrimiçi sınavı geçtiğinizde, sertifikanızın geçerliliği asla sona ermez. Bir rozet alacaksınız.

9. Facebook Blueprint Sertifikaları

Facebook reklamcılığı , kuruluşunuzun hedef kitlenize ulaşması ve farkındalık yaratması için etkili bir yoldur. Kendinizi dijital pazarlama dünyasında farklı kılmak için Facebook sertifikalı bir profesyonel olabilirsiniz . Facebook Blueprint Sertifikasyonu, Facebook'un ürün ve hizmetlerinde ileri düzey yeterliliği tanır.

Facebook Blueprint Sertifikasyonu neleri kapsar?

Sertifika almak, dijital pazarlama iş piyasasında diğerlerinden farklı olmanıza yardımcı olabilir. Çevrimiçi paylaşabileceğiniz bir Facebook Blueprint Certified Professional dijital rozetine sahip olduğunuzda, dijital reklamcılık endüstrisindeki ileri düzey yetkinliğin kanıtına sahip olursunuz. Şablon sertifikası, Facebook bilginizle reklam kampanyalarını geliştirebileceğiniz şirketlere bir işarettir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle