GNS Network

Dijital Pazarlama Kitap Önerileri

Dijital Pazarlama Kitap Önerileri

Dijital Pazarlama sürekli değişiyor ve genellikle rekabette bir adım önde olmak için bir mücadele olabilir. Her hafta çıkan yeni kitaplarla, hangilerinin değerli vaktinizi hak ettiğini bilmek zor olabilir. Bu yüzden size bir iyilik yaptık ve en iyi 9 dijital pazarlama kitabımızı seçtik, böylece sonunda bir bonus kitapla zamanınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Stratejisi: Çevrimiçi Pazarlamaya Bütünleşik Bir Yaklaşım

Simon Kingsnorth

Yazar Simon Kingsnorth, dijital pazarlama tekniklerini iş stratejisi ve yerleşik pazarlama modelleri kullanarak bir şirket için en iyi stratejinin nasıl formüle edileceğini gösteriyor. Bunlara 7 P, Porter'ın Beş Kuvveti ve Müşteri Yaşam Boyu Değeri dahildir.  Bu kitap, en çok satan kılavuz olan Dijital Pazarlama Stratejisinin ikinci baskısıdır. Chartered Institute of Marketing tarafından önerilmektedir. Dijital kanalların seçilmesine, hizalanmasına ve yönetilmesine yardımcı olan her dijital platform ve tekniğin planlanmasını, entegrasyonunu ve ölçülmesini sağlayan erişilebilir, adım adım bir çerçeve kullanır. Bu kitapta ele alınan konular arasında SEO, sosyal medya, içerik pazarlaması, kullanıcı deneyimi, müşteri sadakati, otomasyon ve kişiselleştirme, pazarlama otomasyonu, mesajlaşma ve e-posta, çevrimiçi ve çevrimdışı entegrasyon, AI, veri koruma ve gizlilik stratejileri bulunmaktadır. Buna ek olarak, indirilebilir şablonlar ve kaynaklar da vardır. Ölçülebilir, optimize edilmiş sonuçlar için bir dijital pazarlama stratejisini düzene koymak herhangi bir pazarlamacı için ideal bir yol haritasıdır.  

HiPPO'yu Vurun: Nasıl Katil Dijital Pazarlama Yöneticisi Olunur?

Tom Bowden ve Tom Jepson

Bu kitap size daha iyi bir dijital pazarlama yöneticisi olma konusunda bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. İşletmenizde veriye dayalı bir karar alma kültürü oluşturmaya odaklanır.  Günümüz pazarlama dünyasında, genellikle veriler tarafından bombalandığımızı hissedebiliyoruz. Yine de, birçok işletme bilgi ve istatistiklere değil, korkunç HiPPO'ya dayalı olarak önemli pazarlama kararları alır.  Bu kitapta Bowden ve Jepson, zorlu koşullar altında rasyonel ve veriye dayalı karar vermenin nasıl sıklıkla kişisel fikirlere ve içgüdülere yol açabileceğini anlatıyor. Veriye dayalı karar vermeye dayalı bir kültür oluşturmak için hayati önemde, HiPPO'yu çekmek için bize bir çözüm sunuyorlar. Bunun yanı sıra yazarlar, SEO, e-posta ile pazarlama ve Google Analytics gibi günümüzün dijital pazarlama ortamında başarı için gerekli tüm teknik becerileri kapsar. 

Dijital Pazarlama

Dave Chaffey ve Fiona Ellis-Chadwick

Dijital Pazarlama danışmanı ve Smart Insights'ın kurucu ortağı Dave Chaffey ve Loughborough Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Okulu'nda kıdemli pazarlama öğretim görevlisi Fiona Ellis-Chadwick tarafından yazılan Dijital Pazarlama kitabının yedinci baskısı. Bu yedinci baskı, şirketlerin pazarlama hedeflerine ulaşmak için dijital medya ve teknolojiden en iyi şekilde nasıl yararlanabilecekleri konusunda rehberlik ediyor. İşyerinde ihtiyaç duyulan becerileri geliştirmek için kullanılabilecek modellerin yanı sıra vaka çalışmaları da sunarlar. Kitap, arama pazarlaması, dönüşüm optimizasyonu ve sosyal medyayı kullanan dijital iletişim dahil olmak üzere en iyi pratik çerçeveleri ve teknikleri önermektedir. 

Pazarlama İletişimi: Çevrimiçi ve Çevrimdışı, Müşteri Katılımı ve Dijital Teknolojileri Entegre Etmek

PR Smith & Ze Zook

Dünyaca ünlü pazarlamacılar, PR Smith ve Ze Zook pazarlama iletişimlerini sunuyor. Bu kitap, çok katı ve sarsılmaz olan rekabete kıyasla çevrimiçi ve çevrimdışı iletişimin en güçlü entegrasyonuna sahiptir. Bu kitap okuyucuya müşterilerle iletişim kurma ve katılım ve elde tutma kazanma hakkında her şeyi öğretecek. Pazarlama ve etik konulardaki yapay zeka gibi farklı odak noktaları ve veri yönetimiyle ilgili sorunlar vardır ve bunların tümü dijital bir alandaki herhangi bir pazarlamacı için sorun olabilir. Bu kitap şunları içerir:

 • AI, Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri, AR / VR ve pazarlama otomasyonu kampanyalarda nasıl başarılı bir şekilde kullanılabilir?
 • Sosyal medyanın fırsatları ve riskleri
 • Etik ve veri yönetimi zorlukları nasıl aşılır?
 • Mevcut tercih edilen dijital pazarlama araçları ve teknolojisi nasıl kullanılır?

Trafik Sırları: Web Sitelerinizi ve Hunilerinizi Hayalinizdeki Müşterilerle Doldurmak için Yeraltı Başucu Kitabı

Russell Brunson

ClickFunnels'ın kurucu ortağı ve CEO'su Russell Brunson'dan Traffic Secrets, işletmenizi potansiyel müşterilere tanıtmanın önündeki engelin üstesinden gelmenin en etkili yollarını ve bu kaliteli trafiği nasıl artıracağınızı size adım adım öğretmek için adım adım bir yaklaşım benimsiyor. dönüşüm huninize - süreçte sadık bir müşteri havuzu oluşturarak. Trafik Sırları, ideal müşterinizi (veya kitapta bahsedildiği üzere 'hayalinizdeki' müşterinizi) huninize çekmenin en etkili yollarını, ideal müşterinizin kim olduğunu anlamanın ilk noktasından itibaren belirlemenize yardımcı olacak çeşitli stratejiler sunar ve çevrimiçi oldukları yerde.   Brunson, trafiği nasıl etkili bir şekilde yönlendireceğiniz, takiplerinizi bir dizi platformda nasıl büyüteceğiniz ve çevrimiçi işinizi genişletmenin diğer yöntemleri ile ilgili olarak sizinle paylaşacağı çok sayıda yeni stratejinin yanı sıra, Trafik Sırlarının kapsamlı bir okumasını değiştirecektir. birkaç mevcut iş ilkesine bakış açısıyla yaklaşır ve size zaman içinde sürekli olarak trafik çekmek ve işletmenizi sürekli değişen dijital pazarlama dünyasında oyunun zirvesinde tutmak için yapabileceğiniz küçük, çeşitli değişiklikleri öğretir.   Bu kitapta öğretilecek olan uzun vadeli stratejiler kalıcıdır ve çevrimiçi ortamda etkileşim kuracak müşteriler olduğu sürece zamanın testine dayanacaktır.  

Marka Hikayesi Anlatımı: Müşterileri Marka Hikayenizin Kalbine Yerleştirin

Miri Rodriguez

Başarılı bir marka kurmanın en önemli kısımlarından biri hikaye anlatmaktır. Miri'nin müşteri ilişkileri ve sadakati konusundaki derinlemesine bakış açısının ne kadar anlayışlı olduğunu kanıtlayan birçok ödül ve birçok kişi tarafından gözden geçirildi. Bu süre boyunca ilham verici tavsiyeler veriyor ve Expedia, Coca Cola, Adobe ve Google gibi markalardan ayrıntılı örnek olay incelemelerine giriyor.  Rodriguez, müşteriyi hedef kitleyi motive edecek anahtar olarak konumlandırmak için adım adım bir kılavuz oluşturuyor. Özünde, iyi bir iş stratejisi marka sadakati, müşteri davranışı ve bağlılık etrafında döner. Hikaye anlatımını stratejinize dahil ederek, binlerce kişinin duygularını tetikleyecektir. Başarınızı nasıl ölçeceğinizi ve tüm departmanlarda kalpten duyulan bir marka sesini nasıl garanti edeceğinizi tartışıyor ve bir marka ile müşteri, kişisel değerleri, deneyimleri ve özlemleri arasında nasıl duygusal bir bağ kurulacağını gösteriyor.  Tüm pazarlamacılar ve hikaye anlatıcıları için okunması gereken ilgi çekici bir kitap olan Rodriguez, marka hikaye anlatıcılarına, müşterileri en özgün, etkili ve sürükleyici yollarla yankı uyandırmak için empati yardımıyla iletişim stratejileri ve taktikleri kullanma konusunda ilham veriyor. Sadece marka bağlılığını güçlendirmek için değil, aynı zamanda uzun vadede müşterileri kutlamak için. Bu kitap, müşterileri marka hikayenizin duyurularına nasıl dahil edeceğinizi anlamanıza gerçekten yardımcı olacak.  

Pazarlama 5.0: İnsanlık için Teknoloji

Philip Kotler

Bu kitap, günümüz pazarlamacılarının karşı karşıya olduğu kitlesel değişiklikleri, teknolojide yapılan önemli ilerlemeleri, müşterilerin sürekli değişen davranışlarını ve kabul gören iş modellerindeki değişiklikleri kapsamaktadır.   Giderek otomatikleşen ve dijitalleşen bir dünyada, Philip Kotler, işlerini daha yıkıcı ve dijital odaklı hale getirmek için hem pazarlamacılar hem de pazarlamacılar için bir kılavuz hazırlıyor. İnsan sağduyusunu ve yaratıcılığını en iyi şekilde dijital pazarlama araçlarının artan gücüyle birleştirerek pazarlamacıların bunu nasıl başarabileceğini anlatıyor.   Kotler, değişikliklerin nasıl farklı türde bir müşteri davranışı yarattığını ve pazarlamacıların tüm pazarlarına ulaşmak için karşılaştıkları zorlukları analiz ederek işe başlıyor. Bir sonraki bölüm, dünya çapında işletmeler tarafından takip edilen yeni stratejik yönleri ve mevcut iş ortamında mevcut iş modellerinin nasıl ele alınacağını özetlemektedir. Son bölüm, yapay zeka ve sanal gerçeklik dahil olmak üzere dijital pazarlamayla ilgili sürekli gelişen teknolojiyi araştırıyor.   

Dijital Pazarlama Analitiği: Teoride ve Uygulamada

Kevin Hartman

Bu kitap, dijital dünyadan veri toplamak, analiz etmek ve görselleştirmek için temel bir kılavuzdur. Analitiği, birden fazla derse bölünmüş 5 sindirilebilir bölüme ayırır. Yazar Kevin Hartman, Google Analytics Direktörüdür ve 10 yılı aşkın süredir lisansüstü düzeyde analitik dersleri vermiştir. Bu kitap, dijital pazarlamada analitik teorisi ve uygulamasına ilişkin görüşünü açıklıyor. Bu kitap, aşağıdakileri içeren 5 ana bölüme ayrılmıştır:  

 • The Day the Geeks Took Over - Part 1, dijital pazarlama analitiğinin ve modern analistlerin tarihi bağlamında mevcut durumunu açıklıyor. Önümüzdeki 5, 10 veya 50 yıl içinde veri analizinin nerede olduğunu ve gelecekte nerede olacağını açıklar. 
 • Tüketici / Marka İlişkileri - Bölüm 2, her bir dijital kanalın derinlemesine incelenmesini sağlar ve her biri için ilgili metrikleri ve ölçümleri sağlar. Ayrıca tüketicilerin markalarla nasıl etkileşimde bulunduğunu ve eyleme dönüştürülebilir içgörüler için tüketici verilerini organize etmenin yollarını tartışıyor. 
 • Analytics Bilimi - Bölüm 3, dijital oluşturmanın teknik bir anlayışını sağlar, dijital pazarlamanın etkinliğini ve verilerle çalışmak için gereken araçları ve beceriyi ölçer. Ayrıca, veri analizi ve veri görselleştirme araçlarını değerlendirmek için etkili bir çerçeve sağlar. 
 • Analitik Sanatı - Bölüm 4, bir analistin rolünü, birbirini dışlayan ve toplu olarak tüketen altı (MECE) pazarlama hedefini, veriler içinde bağlamın ve kalıpların nasıl bulunacağını ve önyargıdan nasıl kaçınılacağını açıklar. 
 • Verilerle Hikaye Anlatımı - 5. Bölüm, analiz edilen verilerin kapsamlı, tutarlı ve anlamlı bir rapora nasıl dönüştürüleceğine dair bir anlayış geliştirir. Hartman, iyi görsellerin temel özelliklerini ve bir raporun nasıl sunulacağına dair 5 ipucunu açıklıyor.  

Dijital Markalaşma

Daniel Rowles

Dijital pazarlama alanına doğrudan bir bakış. Bu kitap hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için harikadır ve pazarlama stratejinizi planlamanıza ve optimize etmenize yardımcı olacaktır. Target Internet CEO'su Daniel Rowles tarafından yazılmıştır. Bu kitap, web sitenizin optimizasyonunu ve pazarlama stratejilerinizi geliştirmek için bilgi ve becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olarak sizi dijital pazarlama yolculuğunda adım adım yönlendirecektir. İfade basittir ve yeni başlayanlardan baş pazarlamacı seviyesine kadar herkese yardımcı olacaktır. Okuyucuyu farklı araç ve teknikler konusunda eğiten ve gerçek hayattan örnekler sunan bilgilendirici içerikle kolay bir okuma. Kitap, aşağıdakiler de dahil olmak üzere son teknolojik gelişmeler hakkında günceldir:

 • Sosyal medya yönergeleri ve politikaları
 • Mobil pazarlama ve mobil ödemelerdeki gelişmelerle nasıl mücadele edilir?
 • Artırılmış ve sanal gerçeklik

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle