GNS Network

Profesyonel Bir Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur?

Profesyonel Bir Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur

Her zamankinden daha fazla markanın ana reklamcılık biçimi olarak dijital pazarlamaya güvenmesi nedeniyle, profesyonel dijital pazarlamacıların çok yüksek talep görmesi şaşırtıcı değil . Aslında Reuters , 2017'de dijital pazarlama harcamalarının ABD'de yüzde 44 artarak İngiltere'de 52 milyar dolara yükseldiğini bildirdi. Küresel olarak, dijital pazarlama harcamasının 100 milyar dolara yaklaşacağı tahmin ediliyor. Büyümeye devam eden ve sayısız fırsat sunan bir sektörde çalışmak istiyorsanız, dijital pazarlama sizin için mükemmel bir kariyer yolu olabilir.

Dijital pazarlamacı nedir?

Dijital pazarlama, klasik pazarlama ve satış tekniklerinin birçok geleneksel biçimini kullanır, ancak daha modern bir yaklaşım için teknoloji ile birleştirilir. İlgi alanlarınıza ve hedeflerinize bağlı olarak, her tür çevrimiçi reklamcılık ve pazarlamada çok yönlü bir dijital pazarlamacı olarak eğitim alabilir veya belirli bir alana odaklanmayı seçebilirsiniz.

Dijital pazarlamacı nedir

Neden dijital pazarlamacı olmalısınız?

Dijital pazarlama konusunda herhangi bir deneyiminiz olmasa bile, bu, doğru eğitimle tüm beceri seviyeleri için muazzam fırsatlar sunan bir sektördür. Sürekli gelişen hızlı tempolu bir alandır ve bu nedenle, doldurulması gereken yeni roller oldukça sık açılır. Yaratıcıysanız, verilerle ilgileniyorsanız, tüketici zihninin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, bağımsız olarak ve bir ekibin parçası olarak iyi çalışabiliyorsanız ve öğrenmeye hevesliyseniz, profesyonel bir dijital pazarlamacı olma yolunda bir sonraki adımı atmayı düşünün. Dijital pazarlamacı olmak için eğitimin bir başka büyük avantajı mı? Alanında yeni olanlar için eğitim genellikle gerekli ve biraz tecrübesi olanlar için büyük bir artı olsa da, dört yıllık bir derece almak genellikle gereksizdir. Önemli bir ön yatırım gerektirmeyen bir alanda eğitim almak istiyorsanız, dijital pazarlama tam da aradığınız şey olabilir.

Dijital pazarlamacılara olan talep yüksek

Burning Glass Technologies , 10 pazarlama iş ilanından her dördü için dijital pazarlama bilgisi gerektiğini bildiriyor. Ayrıca şunları da bildiriyorlar:

  • Çok kanallı pazarlama ve mobil pazarlama, daha yüksek maaşların bir kısmını sunar.
  • Dijital pazarlama pozisyonlarının doldurulması, diğer rollere kıyasla yaklaşık yüzde 16 daha uzun sürer.
  • Dijital pazarlama becerilerini gerektiren pazarlama pozisyonları, genellikle yılda yaklaşık 7.000 ABD doları daha fazlasını sunar.

Nasıl dijital pazarlamacı olunur?

Dijital pazarlamacı olmanın ilk adımı, bu alanda başarılı olmak için gereken becerileri sunan bir eğitim programına kaydolmaktır. Belirli dijital pazarlama türlerini hedefleyen birçok eğitim programı olduğundan, odaklanmak istediğiniz belirli bir dijital pazarlama alanı olup olmadığını bilmek de yararlı olabilir. Ancak başlangıçta dijital pazarlama temellerinden bazılarını öğrenmek ve daha sonra konsantre olmayı tercih edeceğiniz belirli bir alan olup olmadığına karar vermek her zaman bir seçenektir.

Dijital pazarlama kurslarına kaydolma

Bir çevrimiçi dijital pazarlama kursuna kaydolmak , genellikle dijital pazarlama hakkında bilgi edinmenin en ekonomik, en hızlı ve en uygun yoludur. Sektördeki en bilgili profesyonellerden bazıları, öğrencilerin dijital pazarlamada çalışmak için gerçek bir his edinmelerini sağlayan uygulamalı projeler ve ödevleri de içeren bu kursları öğretir. Dijital pazarlama alanı çok rekabetçi olduğu için sertifika almak sizi bir adım öne çıkarabilir.

Sektörün en iyilerinden öğrenin

İster geçmişte bir dijital pazarlama kursunu tamamlamış olun, ister profesyonel bir dijital pazarlamacı olarak çalışma deneyimine sahip olun, sektörün sürekli değiştiğini ve geliştiğini unutmamak önemlidir. En deneyimli dijital pazarlamacıların bile bu değişikliklere ve trendlere ayak uydurması gerekir ve bir çevrimiçi öğrenim programına kaydolarak, her zaman bu sektör değişikliklerinin zirvesinde kaldığınızdan emin olabilirsiniz.

İş eğitiminde

Eğitim almadan ve dijital pazarlama sertifikanızı kazanmadan, giriş seviyesi bir dijital pazarlama işine girme şansınız yine de olabilir. İşteyken paha biçilmez bir deneyim kazanabilseniz de, birkaç yıllık deneyime sahip olanlara ve / veya sertifikalı olanlara kıyasla yine de dezavantajlı olacaksınız. Küçük bir ayrıntı gibi görünen şeyleri gözden kaçırabilir veya bir endüstri terimini yanlış anlayabilirsiniz ve sonuç olarak, potansiyel olarak işinize mal olacak büyük bir hata yapabilirsiniz.

En iyi dijital pazarlama bloglarını takip ederek öğrenin

Temel bilgileri öğrenmekten gelişmiş becerilere ince ayar yapmaya kadar, sektördeki en iyi bloglardan bazılarını takip etmek, dijital pazarlama dünyasında neler olup bittiğini öğrenmenin harika bir yolu olabilir. İzlenecek çok sayıda harika dijital pazarlama blogu var; iki önemli söz, Arama Motoru Arazisi ve Arama Motoru Dergisi'dir. Bu bloglar herhangi bir beceri seviyesi için harika bir kaynak olabilirken, dijital pazarlama alanında bir kariyer konusunda ciddiyseniz, yapılandırılmış bir çevrimiçi öğrenme programının yerini almamalıdır. Herhangi bir çevrimiçi kursa iyi bir tamamlayıcıdırlar, ancak çevrimiçi öğrenim programlarının sağladığı organizasyonu veya sertifika sağlamazlar.

Ücretsiz çevrimiçi kurslardan temel bilgileri öğrenin

Aşağıdaki endüstri bloglarına benzer şekilde, ücretsiz bir kursa kaydolmak, akredite bir kursu tamamlamanın iyi bir yolu olabilir, ancak bunun yerine geçmemelidir. Bu kurslar genellikle akredite programlar kadar yapılandırılmamıştır ve genellikle sizi bir sertifika sınavına hazırlayamaz. Bu kurslardaki öğrenciler, canlı dersler ve uygulamalı ödevler gibi ücretli programların sağladığı aynı tür kaynaklara da genellikle erişemezler.

Bir yol seçmek

Bir çevrimiçi dijital pazarlama programına kaydolmaya hazır olduğunuzda, Simplilearn Digital Marketing Certified Associate (DMCA) ile başlamanızı öneririz . Öğrenciler bu programdaki tüm dijital pazarlama temellerini öğrenir ve tamamladıktan sonra takip edecekleri bir yol seçebilirler. Bazı popüler dijital pazarlama yolları arasında PPC uzmanı, SEO uzmanı ve sosyal medya pazarlama uzmanı bulunur. Alternatif olarak, belirli bir alana odaklanmamaya ve çok yönlü bir dijital pazarlama uzmanı olarak kariyer yapmaya karar verebilirsiniz.

Tıklama Başına Ödeme (TBÖ) Uzmanı

Herhangi bir terimi web'de her aradığınızda, genellikle en iyi sonuçları, tüm organik sonuçların üzerinde reklam alanında görürsünüz. PPC uzmanları bu reklamları ayarlar ve onların amacı, sağlanan bütçeyle mümkün olduğunca çok nitelikli trafik sağlamaktır. PPC'de başarılı olmak için, bireylerin analitik ve organize olması gerekir. Simplilearn'ın Gelişmiş Tıklama Başına Ödeme (PPC) Sertifika Eğitimine kaydolarak PPC'de bir kariyere hazırlanın . Bu derste öğrenciler, web analizi ve görüntülü reklamcılık dahil olmak üzere gelişmiş PPC'nin çeşitli bileşenlerini öğrenecekler. Bir PPC uzmanı olarak, görüntülü reklamcılık hakkında bilgi edinmek çok önemlidir. Bu beceri sizi reklamlar, üçüncü taraf ajanslar, yeniden pazarlama kampanyaları, tarayıcı çerezleri, optimizasyon konuşma oranları, açılış sayfaları, mikro siteler ve çok daha fazlasıyla çalışmaya hazırlar.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı

Arama motoru optimizasyonu (SEO), herhangi bir dijital pazarlama kampanyasının çok önemli bir parçasıdır ve bir dijital pazarlama uzmanı için önemli bir beceridir. İyi bir SEO kampanyası, herhangi bir web sitesinin arama motorlarında iyi performans göstermesine yardımcı olan şeydir ve şirketler genellikle ekiplerine eklemek için deneyimli ve eğitimli SEO uzmanları ararlar. Gelişmiş SEO, web analitiği, içerik pazarlaması ve SEO'nun diğer temel bileşenlerini öğreten Simplilearn'ın Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Eğitim Kursu ile SEO becerilerinizi geliştirin .

Sosyal Medya Pazarlama Uzmanı

Sosyal medyanın birkaç kanalda son derece yaygınlaşmasıyla birlikte, giderek daha fazla marka bu platformlardan reklam amacıyla yararlanıyor. Sosyal medya pazarlamacıları, belirli kitleler için özel olarak hazırlanmış ücretli reklamlar oluşturmanın yanı sıra, mevcut ve potansiyel müşterileri organik olarak meşgul etmek için şirketin sosyal medya hesaplarını da yönetir. Bu, göz alıcı içeriklerin küratörlüğünü yapmaktan ve yayınlamaktan, verileri analiz etmeye ve raporlamaya kadar çok çeşitli sorumlulukları içerebilir. Simplilearn, öğrencilere temel temellerden gelişmiş ilkelere kadar sosyal medyayı öğrenme fırsatı veren birkaç farklı program sunar. Tabii sosyal medya öğretme öğrenciler için tasarlanmıştır sadece sosyal medya sayfalarına trafik çekmek için değil, aynı zamanda nasıl sürecinde bir markanın itibarını korumak için nasıl. Öğrenciler stratejik sosyal medya pazarlama planlarını nasıl planlayıp yürüteceklerini ve ayrıca gelecekteki kampanyaları geliştirmek ve planlamak için verileri nasıl analiz edeceklerini öğrenirler. 

Dijital Pazarlama Uzmanı

Çevrimiçi pazarlamanın tüm yönlerini seviyorsanız, kariyer yolunuz için mutlaka belirli bir alana odaklanmak zorunda değilsiniz. Genel bir dijital pazarlama uzmanı olarak , dijital pazarlama söz konusu olduğunda her şeyden biraz bahsetme fırsatına sahip olacaksınız. Bu çok yönlü yaklaşımla, yeterli deneyime sahip olduğunuzda bir pazarlama ekibine liderlik etme fırsatınız olabilir. Dijital pazarlama uzmanı, yöneticisi veya yöneticisi olmak ödüllendirici bir deneyim olabilir, ancak doğru eğitim ve sertifikayı alarak rekabette öne çıkmak da önemlidir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle