GNS Network

Dijital Pazarlama Eğitimi Google

Dijital Pazarlama Eğitimi Google

Google, öğrencilerin Google Ürünleri ile birlikte dijital pazarlamanın temellerini öğrenmelerini sağlayan Ücretsiz Dijital Pazarlama Sertifikasyon kursu sunmaktadır. Kursu aldıktan ve çevrimiçi sınavı geçtikten sonra, Google tarafından bir sertifika ile akredite olacaksınız. Google tarafından sertifikalandırıldıktan sonra, kişi güçlü ve en yetkin dijital pazarlama uzmanı olarak kabul edilecektir. Tüm Google sertifikaları tamamen çevrimiçi ve ücretsizdir.

Bu Ücretsiz Google Kursuna kimler katılabilir?

Dijital pazarlamada başarılı bir kariyer geliştirmek isteyen yeni mezunlar. Tanınmış ve büyük bir şirkette veya hızla büyüyen bir şirkette dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmak isteyen herhangi bir pazarlama profesyoneli. Dijital pazarlama becerilerini geliştirmek isteyen Dijital Pazarlamacılar. Çevrimiçi işini büyütmek isteyen girişimciler, Google Ads, Google My Business ve diğer önemli konular hakkında bilgi edinerek yararlanabilir. Dijital pazarlamadaki bu ders, gerçek zamanlı simülasyonlar ile birlikte videolar, vaka çalışmaları, okunabilir materyaller ve web seminerleri ile açıklanmaktadır.

Google Dijital Pazarlama Kursu Müfredatı

Google, bu kursu Skillshop portalında sunar. Ağustos 2020 itibariyle herkesin öğrenebileceği 9 farklı konu var. Konular aşağıdaki gibidir, dijital pazarlama ile ilgili konular koyu renkle vurgulanmıştır.

  • Google Ads
  • Google Analytics
  • Google Pazarlama Platformu
  • YouTube
  • Waze Academy
  • Google for Education
  • Google Ads Manager
  • Authorized Buyers
  • Google Ads Mob
  • Google Digital Unlock

Her konu birçok alt konudan oluşur. Kavramları öğrendikten sonra her konu altında sınava girmeniz gerekiyor. Sınavı başarıyla geçtikten sonra Google, belirli bir konu için dijital bir sertifika verecektir.

Dijital Pazarlamacılar Için Google Sertifikaları (Tüm Kurslar)

Google Sertifikasyon kursu, stratejileri gerçek zamanlı ortamda pratik olarak uygulamak için yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bu kurs, katılımcıların dijital pazarlamada en iyi ve en yeni araçlarla ilgili deneyim kazandıkları pratik öğrenme için yapılmıştır. Bununla birlikte, öğrencileri sertifika sınavlarına da hazırlar. Google'dan sertifika alarak, dijital becerilerdeki yeterliliği gösterirken CV'lerini diğerlerinden farklı hale getirin. Yeni başlayanlar için çevrimiçi her şeyi anlamak zor olduğundan, Web Eğitimleri sınıf ve canlı çevrimiçi oturumlar sunar. Bu sertifika programı, tüm pazarlamacıların ve iş adamlarının sertifikayı almalarına ve sertifikalı dijital pazarlamacı olmalarına yardımcı olur. Temel Google Sertifikasyon kursları aşağıdaki gibidir:

Google dijital açılmış kurs

Dijital pazarlama dinamiklerine genel bir bakıştır. Anahtar kavramlar ve stratejik kelime dağarcığı hakkında bilgi sağlar. Bu kurs yeni başlayanlar için temel kurslardan oluşmaktadır. Digital Unlocked Portal'ı ziyaret edin.

Google Ads Arama

Arama ağı reklamları için Yeniden Pazarlama listelerinin tanıtımı burada sağlanmaktadır. Ayrıca, reklam stratejilerini niş organik potansiyel müşterilerin gereksinimleriyle eşleştirmenin yolları da öğretilir.

Google Reklamları Görüntüleme

Bu kurs, görüntülü reklam kavramını anlamanıza yardımcı olacaktır. Google Ağı web sitelerinde ve uygulamalarında nasıl reklam verilir? Buna yeniden pazarlama kampanyaları da dahildir.

Google Reklamları Uygulaması

Mobil platformlarda dağıtıma yönelik kampanyaların düzenlenmesinde yardım sağlanır. Akıllı telefon platformlarına uyum için, farklı işlevler arası reklam stratejileri tasarlamanın farklı yolları öğretilir. Bu kursu öğrendikten sonra mobil uygulama kampanyaları başlatabileceksiniz.

Google Reklamları Videosu

Videoları reklamcılıkta potansiyel araçlar olarak kullanmanın farklı yolları, ilgi çekici videolar oluşturma stratejileriyle birlikte öğretilir. Bu kursun amacı, YouTube Reklamlarını ve Google Ağı Video Reklamlarını anlamanıza yardımcı olmaktır.

Google Ads Alışveriş

Bu kursun amacı, Google Ağında Alışveriş Reklamlarının gösterilmesini açıklamaktır. Google tüccar merkezi hesabını etkili bir şekilde oluşturmak ve yönetmek için çeşitli yöntemler gösterilmektedir. Google'da alışveriş kampanyasını optimize etmenin farklı yolları.

Google Ads Ölçümü

Bu kurs, Google Ads metriklerinin temellerini anlamanıza yardımcı olur. Çeşitli KPI'lar ve eyleme dönüştürülebilir bilgiler almak için Google Ads verilerinin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi edineceksiniz.

Google Analytics kursu

Potansiyel müşteri nabzını algılamak için Google analytics'in isteğe bağlı kullanımı için, analitik araçlarına giriş ile birlikte etkili stratejiler açıklanmaktadır. Kampanyaya avantaj eklemek için analizleri ve Google Ads'ü birbirine bağlamanın farklı yolları.

Google Benim İşletmem (GMB) kursu

Bu kursun amacı, Google My Business (GMB) Platformunu nasıl kullanacağınızı anlamanıza yardımcı olmaktır. GMB için çeşitli en iyi uygulamalardan ve yerel işletmelerin GMB'de nasıl verimli bir şekilde yönetileceğinden oluşur.

Google Sertifikasyon Kursu Profesyonel Olmak Için Yeterli Mi?

Pek çok öğrenci bu soruyu soruyor, Dijital pazarlama uzmanı olmak için Google Sertifikasyon Kursunu öğrenmek yeterli mi? Cevap HAYIR. Ücretsiz sertifika kurslarında yalnızca sınırlı ürünler ele alınırken, tüm dijital pazarlama çok geniştir ve birçok farklı platform ve ağa sahiptir. Örneğin SEO, Bing Ads, Facebook, LinkedIn, Quora, Instagram, Pinterest, Twitter, Slideshare, Email Marketing, Inbound Marketing, Freelancing, Affiliate Marketing, ORM ve daha birçok konuyu öğrenmeyeceksiniz. Haydarabad'da profesyonel bir eğitmenden dijital pazarlama kursu öğrenmeniz ve ardından daha iyi güvenilirlik için Google sertifikaları almanız her zaman önerilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle