GNS Network

Dijital Pazarlama Eğitimi Ücretsiz

Dijital Pazarlama Eğitimi Ücretsiz

Bugünlerde çevrimiçi olarak sunulan çok çeşitli kurslar kaliteli oldukları anlamına gelmiyor, iyiyi, kötüyü ve çirkini ayırt etmek zor olabilir. Dijital pazarlamada kariyerinize başlamanıza ya da sadece temel bilgileri tazelemenize yardımcı olacak web'deki en iyi ücretsiz dijital pazarlama kurslarından bazılarının bir listesi. Sertifikalı kurslara sahip olmak, potansiyel işverenlere ve işbirlikçilere, dijital pazarlamanın temel kavramlarını sağlam bir şekilde anladığınızı gösterebilir ve CV'nize profesyonel bir avantaj katabilir.

Google

Google'ın Dijital Garajı, dijital pazarlama maceranıza hızlı bir başlangıç ​​yapmak için bilmeniz gereken her şeyi bulabileceğiniz tek adres. Google, dijital yolculuğunuzda bir sonraki adımı atmanız için size sertifikalar sağlamak için ücretli kursların yanı sıra ücretsiz bir öğrenim içeriği merkezi oluşturdu. Dijital Pazarlamanın Temelleri , yeni başlayanlara yönelik 26 modülden oluşan ücretsiz, sertifikalı bir çevrimiçi kurstur. Bu kursu kendi hızınızda tamamlamanız 40 saatinizi alacak ve yoğun bir programda gezinirseniz esnek bir şekilde öğrenmenize olanak tanıyacaktır. Her modül video formatında teslim edilir ve ardından yeni öğrendiğiniz bilgileri test etmek için kısa bir sınav yapılır. Modüller boyunca, dijital pazarlama hedeflerinizi nasıl belirleyeceğinizi, sağlam, ölçülebilir bir stratejiyi nasıl oluşturacağınızı ve çevrimiçi güvenilir bir varlık oluşturmaktan arama motoru optimizasyonuna kadar tüm temel bilgileri öğreneceksiniz. Baştan sona pratik alıştırmalar, bunun göreceli bir öğrenme deneyimi olmasını sağlar, sizi meşgul eder ve size bilginizi uygulamaya koymanız için araçlar ve güven verir. Bu kurs, bir sonraki dijital pazarlama rolüne başvurduğunuzda veya serbest çalışan olarak potansiyel bir müşteriye satış konuşması yapıyorsanız size rekabet avantajı sağlamanın yanı sıra, The Open University ve IAB tarafından akredite edilmiş bir sertifika sunar.

HubSpot Akademisi

HubSpot'un misyonu, işletmelerin daha iyi büyümesine yardımcı olmaktır ve bununla birlikte, akademilerinde harika bir dizi ücretsiz kurs sunarlar. Tüm ücretsiz kurslarına, çeşitli dijital pazarlama konuları ve dağıtım yöntemleri arasında seçim yapma seçeneği ile organize edilmiş tek bir açılış sayfasından erişebilirsiniz. Ek olarak, belirli kursları tamamladığınız için bir sertifika alabilir ve sizi özgeçmişiniz için kaliteli becerilerle yeniden donatırken dijital pazarlamadaki en son trendlerden haberdar olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz. Seçtiğiniz konularla ilgili yeni ipuçları ve püf noktaları öğrenmenin yanı sıra, HubSpot yazılımını nasıl kullanacağınız konusunda derinlemesine bilgi edineceksiniz ve bunu yepyeni dijital pazarlama becerilerinizle birleştirerek avantajınız için kullanabilirsiniz. Bu bir kazan-kazan. Bu ücretsiz akredite kurslardan birini 1 saat 6 dakika gibi kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. Sertifika karşılığında kötü bir yatırım değil. Bu kursları tamamlamak ücretsiz olsa da, yeni dijital pazarlama becerilerinizden en iyi şekilde yararlanmak için HubSpot tarafından ücretli kullanıcı aboneliklerini göz önünde bulundurmanız önerilir. Ancak, bu sadece bir öneri. Genel olarak, HubSpot Academy , dijital pazarlama dünyasına adım atan herkes için harika bir bilgi dümenidir.

LinkedIn Öğrenimi

LinkedIn'i, kariyerlerimizi geliştirmek ve benzer düşünen profesyonellerle ağ kurmak için en iyi sosyal platform olarak biliyoruz ve seviyoruz. Ancak, dijital pazarlamanızda ilerlemeniz için çeşitli ücretsiz ve ücretli kurslar da sunduklarını biliyor muydunuz? LinkedIn Learning , kurslarını 8 farklı yola ayırarak kendinizi eğitmeyi basitleştirdi. Bunlar iş arayanlara, uzaktan çalışanlara, yöneticilere ve liderlere, yetenek kazanımında çalışanlara, eğitimcilere, küçük işletmelere, satış profesyonellerine ve hatta işlerinde yaşadıkları stres miktarını azaltmak isteyenlere yöneliktir. Bir test sürüşü yapmak isterseniz, olasılıkları keşfetmek için 14 günlük ücretsiz deneme hakkınız var. LinkedIn Learning, gerçek sektör deneyimine sahip profesyoneller tarafından verilen 16.000'den fazla kursa sahiptir. Etkileşimli sınavlar ve alıştırmalar ile yeni öğrendiğiniz becerileri uygulamaya koyarken kendi hızınızda çalışabilirsiniz. LinkedIn, hayalinizdeki dijital pazarlama rolüne inmenin yolunu açacak marka üzerine kurslar sunarak tercihlerinizi size özel olarak şekillendirecektir. Ek bir avantaj, LinkedIn'deki ağınızla paylaşmak için dijital sertifikalar almanızdır ve bu da öğrenme ve kendinizi profesyonel olarak geliştirme isteğinizin kanıtıdır.

Coursera.org

Coursera.org , yalnızca Coursera tarafından değil, aynı zamanda çok çeşitli saygın Üniversiteler ve küresel teknoloji devleri tarafından sunulan mükemmel akredite kurs yelpazesi için onurlu bir sözü hak ediyor. IBM'den, hatta Stanford Üniversitesi'nden sertifika alma olasılığını hiç merak ettiyseniz, Coursera tam size göre. Ücretsiz ve ücretli akredite kurs kitaplıklarına göz atın, taahhütte bulunmadan önce gerçek hayattaki katılımcılardan gelen geri bildirimleri görüntüleyin ve en önemlisi, kariyer basamaklarınızı tırmanmanızı sağlayacak çok aranan becerileri öğrenin. Aslında, web siteleri, mesleki gelişim için bir kursu tamamlayanların %87'sinin terfi, maaşlarında artış ve hatta yepyeni bir kariyere başlama gibi kariyer faydaları bildirdiğini belirtiyor. Diğerlerine benzer şekilde Coursera da önceden kaydedilmiş dersler ve yardımcı bir uygulama sunarak materyalleri indirerek çevrimdışı erişim sağlayarak istediğiniz zaman, istediğiniz yerden öğrenmenizi sağlar. 

Skillshare

Skillshare ile yalnızca binlerce sınıfa erişim kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda ilham verici bir yaratıcı topluluğa da erişeceksiniz. Skillshare'e ücretsiz olarak kolayca kaydolabilir ve yeni dijital pazarlama becerileri öğrenmeye ve dijital pazarlama dünyasının daha niş alanlarına yönelik tutkunuzu derinleştirmeye başlayabilirsiniz. Sınıflar, gerçek içerik oluşturucular tarafından önceden kaydedilmiş videolar olarak sunulur ve sizi meşgul edecek görev ve etkinliklerle jargonsuz öğrenmeyi garanti eder. Kısa, konuya yönelik dersler ve atölye çalışmaları ile yeni dijital pazarlama becerileri edinmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Site, ücretli, premium içerik sunmanın yanı sıra, malzemelerinin yaklaşık %10'unu ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu, boş zamanlarınızda neredeyse 2000 kursla sıfır maliyetle oynamanıza izin verir! Skillshare, üyelerini yeni beceriler öğrenme ilhamıyla güçlendirmekten gurur duymaktadır ve şaşırtıcı bir şekilde onu yaratıcılar ve girişimciler için en popüler e-Öğrenim platformlarından biri haline getirmektedir. Bir bakışta, ücretsiz kursları sizi video düzenleme ve prodüksiyon, e-posta pazarlama ve arama motoru optimizasyonunun temelleri, dijital pazarlama araç kutunuz için tüm kullanışlı araçlar gibi yeni becerilerle donatabilir.

Udemy

Skillshare benzer şekilde, Udemy size profesyoneller tarafından teslim on-demand video dersler ve sınıflar binlerce erişim sağlar başka e-Öğrenim portalıdır. Ana fark? Her iki platformda da kursları tamamlayanlar, Udemy derslerinin konuyla ilgili daha fazla ayrıntı sunduğunu ve bunun da biraz daha fazla zaman aldığını söyleme eğilimindedir. Genel olarak, Udemy, platformunda 265'i tamamen dijital pazarlamaya ayrılmış, şaşırtıcı bir şekilde 8.715 ücretsiz kurs sunuyor. Tercih ettiğiniz video süresini, ilgilendiğiniz konuyu ve hatta başlangıç ​​seviyesinden uzmana kadar hangi seviyede öğrenmek istediğinizi seçerek aramanızı kolayca tanımlayabilirsiniz.

SEMrush Akademisi

Her dijital pazarlamacının aklındaki bir terim SEO'dur. Peki nedir? Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi arama sonuçları amacıyla optimize eden değerli bir görevdir. Diğer bir deyişle, SEO'nun temellerini öğrenmek için zaman ayırmak, Google'da daha görünür olma ve sitenize gelen organik trafiği artırma hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. SEO dünyasına dalmayı düşünüyorsanız, SEMrush Academy , sürekli değişen arama motoru optimizasyonu dünyasına sağlam bir anlayış kazandırmak için ihtiyacınız olan tüm ücretsiz araçlara sahiptir. Daha önce bahsedilen tüm çevrimiçi kurslarda olduğu gibi, bunlar da dijital pazarlama uzmanları tarafından kolayca sindirilebilir videolar şeklinde sunulur. Sitelerine göre, 200.000'den fazla kullanıcı SemRush Akademisi'ni kullanarak sertifikalı pazarlamacılar haline geldi. Kullanıcılar, SEO'nun temelleri, bağlantıların nasıl oluşturulacağı, kapsamlı anahtar kelime araştırmasının nasıl yapılacağı ve rekabet analizinin nasıl gerçekleştirileceği gibi konuları kapsayan SEO'ya özel kursları seçebilir. Kursu tamamladıktan sonra, geçildikten sonra alanda sertifika almanızı sağlayacak bir sınava girebilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle