GNS Network

En İyi 10 Dijital Pazarlama Aracı

En İyi 10 Dijital Pazarlama Aracı

Dijital pazarlamanın en heyecan verici yönlerinden biri, küçük işletmeler ve tek başına girişimciler için oyun alanını nasıl düzleştirdiğidir. İnanılmaz bir ürün veya hizmet konseptiniz varsa, yeni kitlelere ulaşmak ve markanızı pazarlamak için uygun fiyatlı ve kullanıcı dostu birçok araca sahipsiniz. Rakiplerinizin önüne geçmek için milyonlarca dolarlık bir pazarlama bütçesinin gerekli olduğu günler geride kaldı. Dijital pazarlama, işi dış kaynak sağlamak için nakit yatırım yapıyor veya kendi zamanınıza yatırım yaparak önyükleme yapıyor olsanız da yüksek bir yatırım getirisi sunar. Küçük bütçeler için büyük getiri potansiyelinin ötesinde  , sayısız dijital pazarlama aracı, iş yükünün bir kısmını omuzlarınızdan alabilir. Bu araçlar, bir ekibi şirket içi pazarlamaya ayıracak kaynaklara veya işi bir pazarlama ajansına dış kaynak sağlamak için bütçeye sahip olmayan küçük işletmeler için özellikle değerlidir.

2021'de Küçük İşletmeler için 10 Ücretsiz ve Ücretli Dijital Pazarlama Aracı

Bu dijital pazarlama araçları, paranızın karşılığını en iyi şekilde almanıza ve değerli zamanınızın akıllıca harcanmasını sağlamanıza yardımcı olabilir: tekrarlayan görevleri otomatikleştirmek, kampanyalarınızı analiz etmek ve optimize etmek için veri toplamak ve pazarlama faaliyetlerinizi organize etmenize ve planlamanıza yardımcı olmak, ve dahası. Kendin Yap pazarlama rotasına gitmeye hazırsanız, bu araçlar markanız için doğru kitlelere ulaşmak, hedef kitleniz için alakalı içerik oluşturmak ve potansiyel müşterileri satın almaya teşvik etmek için bir zorunluluktur.

1. Google Analitik

Google Analitik

Google Analytics, web sitenizi kimlerin ziyaret ettiği ve web sitenizle nasıl etkileşim kurduğu hakkında değerli bilgiler sağlayan tamamen ücretsiz bir yazılımdır. En iyi şekilde  , sitenizdeki sorunları belirlemenize ve siteyi trafik için optimize etmenize yardımcı olan başka bir ücretsiz dijital pazarlama aracı olan Google Arama Konsolu ile eşleştirilir. Google Analytics'in size sunduğu veri noktalarından bazıları şunlardır:

 • Güne, haftaya, aya veya seçtiğiniz herhangi bir zaman dilimine göre sitenize gelen ziyaretçi sayısı
 • Bu ziyaretçilerin nereden geldiği – diğer web sitelerinden, organik aramadan, reklamlardan, sosyal veya doğrudan yönlendirmeler
 • İnsanların sitenizi bulmak için Google'da kullandığı anahtar kelimeler
 • Kullanıcılarınızın demografisi ve ilgi alanları
 • Her kullanıcının sitenizde ne kadar zaman geçirdiği ve hangi sayfaları ziyaret ettiği

Tüm bu bilgiler ilginçtir, ancak aynı zamanda web sitenizi ve pazarlama kampanyalarınızı optimize etmenize yardımcı olabilecek hayati bilgilerdir. Örneğin, Arama Konsolu veya Analytics aracılığıyla, içeriğinde eksik olan bir anahtar kelimeden çok fazla trafik aldığınızı fark edebilirsiniz. Bu anahtar kelime için optimize edilmiş bir blog yazısı yazın ve trafik ve etkileşim seviyelerinizin roketini izleyin. Facebook'tan çok sayıda ziyaretçi alıyor ancak Twitter'dan hiç ziyaretçi almıyor musunuz? Belki de bu, pazarlama çabalarınızı ana kanalınıza yoğunlaştırmanız gerektiğinin bir işaretidir.

2. Posta Chimp

Posta Chimp

İşletmeniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, e-posta pazarlaması kesinlikle genel stratejinizin bir parçası olmalıdır. Bir müşteri posta listenize kaydolduğunda, sizi doğrudan gelen kutularına davet eder. Bu nedenle, e-posta pazarlaması ortalama olarak   diğer pazarlama etkinliklerinden daha yüksek bir yatırım getirisi sunar . E-posta pazarlamaya başlamak için e-postaları yakalamanıza, listelerinizi yönetmenize, e-postaları otomatik olarak veya bir programa göre göndermenize ve etkileşimi analiz etmenize olanak sağlayacak bir hizmete ihtiyacınız var. Mailchimp, yeni başlıyorsanız veya küçük bir işletme yönetiyorsanız ideal bir seçimdir. Mailchimp'in temel hizmeti, listeniz 2.000 aboneye ulaşana kadar ücretsizdir. E-posta pazarlamanızı yönetmeyi çok karmaşık hale getirmeden ihtiyacınız olan ana işlevselliği sunar. Artı, Mailchimp artık bir dizi özellik ve dijital pazarlama aracı sunuyor (bazıları ücretli planlar kapsamında):

 • Segmentasyon ve kişiselleştirme
 • Açılış sayfası oluşturucuları
 • Form oluşturucular
 • Kitle bilgileri
 • CRM araçları
 • Tahmine dayalı içgörüler

3. Hoot Süiti

Hoot Süiti

Soru yok. Sen gerekir sosyal medyada varlığını sürdürürken pazarda rekabet gücünü korumak için. Ayrıca, sosyal medyayı, sürekli gezinmek yerine yalnızca pazarlama amacıyla kullanıyor olsanız bile, büyük bir zaman kaybı olabileceğini zaten biliyorsunuzdur. Neyse ki, Hootsuite gibi bu zamandaki verimsizliği azaltmak için dijital pazarlama araçlarına sahipsiniz. Hootsuite, tüm sosyal medya kanallarınız için merkezi bir yönetim platformu sağlar ve gelecek haftalar veya aylar için tüm sosyal medya içeriğinizi tek bir oturumda hazırlayabilmeniz için gönderileri önceden planlamanıza olanak tanır.

Ayrıca, hangi sosyal medya kampanyalarınızın en etkili şekilde çalıştığını görmek için gelişmiş raporlama araçlarına sahip olursunuz ve bu verileri yatırım getirisini hesaplamak için kullanırsınız. Ayrıca markanızdan bahsedenleri takip edebilir ve yanıtları yönetebilirsiniz, hepsi tek bir kontrol panelinde. Hootsuite, sosyal medya gönderilerinizi artık platform üzerinden tanıtmak için araçlar da sunuyor.

4. BuzzSumo

BuzzSumo

İçerik stratejiniz , kitlenizin ilgileneceğini düşündüğünüz  konuları ele alırken karanlıkta vahşi bıçaklamalardan oluşmamalıdır. Bu nedenle en başarılı içerik pazarlamasına sahip B2B markalarının %60'ının belgelenmiş bir stratejisi vardır. Bu arada, en az başarılı içeriğe sahip markaların sadece %21'i belgelenmiş bir stratejileri olduğunu söylüyor. İçerik pazarlamasında başarılı olmak için araştırmanızı doğru yapmanız gerekiyor ve bu yüzden BuzzSumo benim en sevdiğim içerik pazarlama araçlarından biri . BuzzSumo, aranan konulara göre sosyal medyada trend olan içeriği gösterir. Aramanızın ardından, neyin bu kadar çekici olduğunu görmek ve hakkında yazacak konular hakkında fikir edinmek için döndürülen sonuçları analiz edebilirsiniz . Ancak BuzzSumo, yalnızca temel içerik araştırması ve viral gönderilerin ötesine geçiyor. Bugün BuzzSumo, aşağıdakiler gibi tonlarca dijital pazarlama aracı sunmaktadır:

 • Anahtar kelime araştırması
 • Etkileyici arama
 • Konu bazlı sosyal medya beslemeleri
 • İçerik analizi
 • Kriz yönetimi
 • Marka izleme araçları

5. KWFinder

KWFinder

SEO, çevrimiçi pazarlamanın temelidir ve doğru olması önemlidir. Yalnızca sitenizin düzgün yapılandırıldığından ve mobil cihazlar için optimize edildiğinden emin olmakla kalmaz, ürettiğiniz içerik de arama sonuçlarında sıralamada yüksek bir şansınız olan alakalı anahtar kelimeler içermelidir . Bu alakalı anahtar kelimeleri bulmak ve aramaya başlamak için özel bir dijital pazarlama aracına ihtiyacınız var. Ücretsiz Google edinilebilir çeşitli seçenekler mevcuttur  Kelime Planlayıcı ,  SECockpit gibi araçların daha karmaşık suit. Daha gelişmiş dijital pazarlama araçları, aylık abonelik ücretleri 100 ABD Doları veya daha fazla olduğundan oldukça pahalıdır. Ancak, KWFinder gibi seçenekler, küçük işletmeler için mükemmel bir fiyat noktasında uygun fiyatlı, doğru ve kullanışlı bilgiler sunar.

Sadece bir anahtar kelime girin ve araç yüzlerce öneri, arama hacmi verileri, eğilimler ve her kelime veya kelime öbeği için bir sıralama zorluk puanı ile geri dönecektir. KWFinder'ın arkasındaki marka olan Mangools, ayrı araçlar veya her birinin içinde bir geri bağlantı aracı, web sitesi analizi, SERP izleyicileri ve daha fazlasını içeren eksiksiz paketi ve güzel bir tarayıcı uzantısı için planlar sunar.

6. HubSpot

HubSpot

Çok sayıda pazarlama kanalında birden fazla kampanya yürütüyorsanız, yalnızca hepsini yönetmek büyük bir zorluk olmakla kalmaz, aynı zamanda tam olarak neyin işe yaradığını ve nerede iyileştirmeler yapacağınızı da bulmanız gerekir. HubSpot, tüm farklı pazarlama kanallarınızı bir araya getirmenize ve daha fazla trafik, daha yüksek dönüşüm oranı ve daha iyi yatırım getirisi için optimize etmenize olanak tanıyan hepsi bir arada bir pazarlama yazılımı çözümüdür. Araç, etkileşiminizi artıran ve daha fazla ziyaretçiyi müşteriye dönüştüren canlı sohbet ve kullanıcı eylemi etkinlikleri gibi diğer özelliklerin yanı sıra açılış sayfaları oluşturmak için ideal olan optimize edilmiş şablonlar içerir . HubSpot'un diğer özellikleri şunları içerir:

 • İçerik optimizasyon araçları
 • Optimize edilmiş açılış sayfaları
 • E-posta Şablonları
 • Pazarlama otomasyonu
 • Müşteri adayı yönetimi
 • Analitik
 • Sosyal medya yönetimi

HubSpot'un tam sürümünün yüksek bir fiyat etiketi vardır, ancak daha düşük bütçeli küçük işletmeler ücretsiz veya temel paketleriyle başlayabilir. HubSpot ayrıca bir gelen pazarlama aracından eksiksiz bir CRM platformuna geçiş yaptı ve artık ücretsiz ve ücretli satış merkezleri, müşteri hizmetleri merkezleri ve içerik yönetimi (ücretsiz/ücretli pazarlama merkezinin üstünde) sunuyor. Ancak, eksiksiz içerik yönetimi platformu yalnızca ücretli sürümlerde mevcuttur.

7. Kanvas

Kanvas

Kitlenizi meşgul etmek için görsellere ihtiyacınız var. Örneğin, okuyucularınızın ilgisini çekmek, motive edici alıntı grafikleri bulmak, karmaşık verileri renkli grafiklerle görselleştirmek ve son derece ilgi çekici infografikler oluşturmak için kaliteli fotoğraflar kullanabilirsiniz. Şimdi, size birkaç dakika içinde orijinal, görsel olarak çekici içerik oluşturmanıza yardımcı olacak harika bir araç olduğunu söylesem? Tabii ki Canva'dan bahsediyorum! Canva gelişmeye devam ediyor, her zaman daha fazla grafik tasarım aracı ve şablonu sunuyor: sosyal medya, bilgi grafikleri, pazarlama posterleri, kartvizitler, e-Kitaplar ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şey.

Ve Canva'nın ücretsiz şablonları (ve tüm freemium sürümünün tamamı) gerçekten kullanışlıdır! Sitede zaten yer alan fotoğrafları kullanın, kendi resimlerinizi yükleyin ve cilalayın, hatta yenilerini oluşturun. En önemlisi, yüksek kaliteli grafikler oluşturmak için herhangi bir grafik tasarım deneyimine sahip olmanız gerekmez. Canva, kullanımı kolay sürükle ve bırak özellikleriyle sizi çok çeşitli fotoğraf düzenleme seçenekleri, renk paletleri, yazı tipi kombinasyonları, efektler ve özel görüntü boyutlarıyla donatıyor.

8. Ahrefs

Ahrefs

Eski tarz SEO tamamen geri bağlantı miktarı ile ilgiliyken, modern SEO uygulamaları alakalı ve organik geri bağlantılar oluşturmaya odaklanmıştır. İçeriğinize yönlendiren kaliteli bağlantılar sayesinde arama motorları web sitenizin ne kadar güvenilir ve güvenilir olduğunu bilecektir. Bu nedenle sayfa dışı backlink analizi, dijital pazarlama stratejinizin bel kemiğidir. Şimdi, çok sayıda harika araçla bile Ahrefs, birçok dijital pazarlamacı için tek ve tektir.

Ahrefs ile rekabetçi analizler yapabilir ve rakiplerinizin organik arama sonuçlarında sıraladığı anahtar kelimeleri görebilir, en iyi anahtar kelime fikirlerini bulabilir, backlink verilerinize anında erişebilir, nişinize uygun içerik bulabilir, masaüstü ve mobil anahtar kelime sıralamalarınızı takip edebilirsiniz, ve rakiplerinizden biri geri bağlantı aldığında veya kaybettiğinde uyarı alın. Ahrefs yıllar içinde çok gelişti ve şu anda aşağıdakiler için kapsamlı araçlar sunuyor:

 • Web sitesi analizi ve backlink profilleri
 • Anahtar kelime araştırması
 • Anahtar kelime boşlukları ve performans sorunları için web sitesi denetimi
 • Zaman içindeki performansınızı takip etmek için sıralama takibi
 • Nişinizin zirvesinde kalmak için içerik gezgini

9. Slack

Slack

Dijital pazarlama araçları dünyasında, herhangi bir projenin başarısı ekipler arasındaki iletişimin kolaylığına bağlıdır. Bu nedenle ekibinize kesintisiz etkileşim ve veri paylaşımı sağlayan kullanımı kolay yazılımlara yatırım yapmalısınız. En popüler ekip işbirliği platformlarından biri Slack'tir. Bu tatlı araç, basit veri paylaşımı ve kolay mesaj arama seçenekleri sayesinde birçok dijital pazarlamacının kalbini kazandı. En önemlisi, Slack tüm büyük proje yönetimi, ofis yönetimi, satış, üretkenlik, tasarım ve geliştirici araçlarıyla entegre olabilir ve dijital pazarlama kampanyanızın her alanından haberdar olmanızı kolaylaştırır.

10. Yoast

Yoast

İçeriğinizi uygun şekilde optimize etmezseniz, anahtar kelimeleri ve konuları araştırmak için harcadığınız tüm saatler neye yarar? En iyilerimiz bile arada bir bazı şeyleri unutur. Yoast, SEO için içeriği optimize etmek için en iyi dijital pazarlama araçlarından biridir çünkü harika bir ücretsiz sürüm sunarlar. Yoast, anahtar kelimenizi nereye yerleştireceğinizi, okunabilirliği nasıl artıracağınızı söyleyecek ve belki de en önemlisi, iyileştirme yapabilmeniz için neyi yanlış yaptığınızı size bildirecektir. Ücretli sürümlerle ilgili anahtar kelimeler ekleyebilir, eklenti içinde anlamsal anahtar kelimeler arayabilir, anında dahili bağlantı önerileri, içgörüler ve daha fazlasını alabilirsiniz. Özelliklere aşina olmak ve sitenizin içeriğini denetlemek için Yoast'ın ücretsiz sürümünü bir süre deneyin. Rahat olduğunuzda, içeriğinizi daha da artırmak için ücretli sürüme yükseltin.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle