GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Reklam Hataları

Instagram Reklam Hataları

Instagram reklamcılığı çok fazla satış sağlayabilir. Bunu yaptığın için akıllısın. Ancak Instagram'da reklam vermek, diğer mecralarda ve sosyal ağlarda reklam vermekten biraz farklı bir gösteridir. Bu nedenle, işletmelerin Instagram reklamlarının yayınlanmadığını bulması oldukça yaygındır. İyi haber şu ki, Instagram işiniz için yanlış olduğu için değil. Instagram reklamlarınızı düzeltebilir ve aradığınız dönüşü alabilirsiniz. Instagram reklamlarınızın yayınlanmamasının nedeni ve bunu nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Instagram reklamlarınız neden yayınlanmıyor?

Instagram reklamlarınızı iyileştirmeye çalışırken kontrol etmeniz gereken ilk şey, gerçekten hedef kitlenize ulaştıklarından emin olmaktır. Reklamlarınız yayındaysa, ancak reklam harcamanız sıfır görünüyorsa veya hiç gösterim yoksa, büyük olasılıkla reklamlarınız yayınlanmıyor. En yaygın sorunlar, hedef kitle seçimi ve hedefleme ile ilgili sorunlardır. Reklam panolarınızı kontrol edin ve doğru hedef kitleyi seçtiğinizden emin olun. Ayrıca Instagram'ın tercih edilen reklam kanalı olarak ayarlandığından emin olun. Bu, Instagram reklam teslim edilebilirlik sorunlarının çoğunu çözecektir . Reklamlarınız gösterim aldığında ve bütçeniz kullanıldığında, reklamlarınızı etkili hale getirmenin zamanı geldi. İşte en büyük Instagram reklam hataları.

1. Instagram'ı diğer pazarlama kanalları gibi ele almak

Bu, Instagram reklamlarıyla ilgili bir numaralı sorundur. İnsanların içerikle karıştırılmış reklam almaya alıştığı TV veya radyo gibi değil. Instagram'da bariz reklamlar kullanıcıları rahatsız eder. İnsanların Instagram akışlarına müdahale etmeyen Instagram reklamları oluşturmanın temelleri şunlardır:

  • Yaratıcılık. Instagram hikayeler, resimler ve videolar paylaşmak için bir platformdur. Stok görseller veya açık reklamlar, kullanıcılara “Bu bir reklamdır. Boşver." Sonra sağa kaydırıyorlar.

Eğlenceli, eğlenceli veya ilham verici içerikle Instagram gönderileri gibi görünecek şekilde reklamlarınızı oluşturun.

  • Görsel odak. Instagram görsel bir platformdur. Instagram kullanıcıları için çok fazla metin sıkıcıdır. Instagram reklamlarınızdaki metni minimum düzeyde ve altyazılarınızı kısa tutun.
  • İncelik. Markalaşma ve logolar, bariz olmadıkları sürece iyidir. Markanızı ve logolarınızı küçük tutun ki insanların yüzlerinde olmasınlar.
  • Video. Bu çok basit: videoları kullanın. Instagram videoları mükemmel etkileşim alır, bu nedenle fırsatı kaçırmak istemezsiniz.

Yapılması gerekenler: Instagram özet akışınıza bakın ve gönderi türleri ve görsel yapı açısından özet akışınızı yansıtan bir dizi reklam oluşturun.

2. Hikayesi olmayan reklamlar kullanmak

Instagram tamamen hikayelerle ilgilidir. Statik bir resim ve "BU SATIN ALIN!" yazan bir harekete geçirici mesaj içeren statik reklamlar. hikayesi yok. Bir hikaye anlatan reklamlar, kullanıcıların Instagram'a geldikleri içeriği sunar: hikayeler (bir nedenle "Instagram Hikayeleri" olarak adlandırılırlar, değil mi?). Reklamlarınız bir hikaye anlatıyorsa, Instagram ortamında kendilerini doğal hissedecekler ve insanlar size katılım (ve satış) için teşekkür edecek. Yapılması gerekenler: Hedef müşterilerinizin sorduğu bir soruyu yanıtlayarak reklamlar oluşturun.

3. Dönüşümlere çok fazla odaklanmak

Analitiğinizde dönüşümlere odaklanmak iyi bir şeydir. Instagram reklamlarınızı oluştururken dönüşümlere odaklanmak, dönüşümlerinize zarar verebilir. Anladık. Dönüşümler, reklamın amacıdır. Ancak Instagram kitlenizin dönüşüm avınızı algılamasını istemezsiniz. Reklamlarınızı oluştururken değer (eğlence, ilham, eğlence) sunmaya odaklanırsanız, aslında daha fazla dönüşüm elde edersiniz . Yapılması gerekenler: Her zaman bir harekete geçirici mesaj ve potansiyel müşterilerin satın alma sürecinde bir sonraki adımı atmaları için bir yol ekleyin, ancak sorunuza karşı nazik olun.

4. Topluluğunuzu ihmal etmek

İşte Instagram reklamcılığı için en etkili taktiklerden ikisi:

  • Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik.
  • Etkileyici pazarlama .

Bu yöntemler, markanızın Instagram topluluğuna katılmaya istekli olduğunu gösterdiği için sonuç alır. Ayrıca insanlara markanızla etkileşim kurmaları ve kendilerini tanıtmaları için kolay yollar sunar. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ve etkileyici pazarlama, markanızı gerekli bir kesinti yerine Instagram topluluğunun bir üyesi yapar. Yapılması gerekenler: Takipçilerinizin ürün veya markanızın resimlerini yayınlarken gösterebilecekleri bir marka hashtag'i oluşturun. Müşterilerinize tanıtım yapmak için bu resimleri feed'inizde yeniden yayınlayın.

5. Teklifsiz reklam yayınlamak

Instagram reklamcılığının en iyi uygulamalarını takip ettiğinizde bile, Instagram hala üzerinizde gevezelik eder ve kullanıcılara reklamlarınızın reklam olduğunu söyler. Bu nedenle, kullanıcıları reklamınızı durdurdukları için ödüllendirin. Reklamlarınızı tıklayan kişilere indirimler ekleyin. Bu indirimi yalnızca Instagram'da sunarak ayrıcalık yaratın. Yine de burada dikkatli ol. Birden çok reklam oluşturun. Teklif içeren reklamlar ve teklif içermeyen reklamlar arasında geçiş yapın. Aksi takdirde, tekliflerinizi görmezden gelmek için kullanıcıları eğitme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Teklifler yalnızca ara sıra ortaya çıkıyorsa, onlardan daha fazla dönüşüm elde edersiniz.

Yapılması gerekenler: Reklamlarınızın dörtte birine bir indirim teklifi ekleyin ve bunları dörtte bir oranında yayınlayın. Instagram reklamlarınızda bu sorunları düzeltirseniz, Instagram reklamlarınızın yayınlanmaya başladığını göreceksiniz. Bu yüzden Instagram reklamlarınıza iyi bir denetim verin. Alt satırınıza biraz iyi gelecek.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle