GNS Network

Twitter Ödeme Seçenekleri Olarak Bitcoin ve GoFundMe yi Ekliyor

Twitter Ödeme Seçenekleri Olarak Bitcoin ve GoFundMe yi Ekliyor

Twitter, bahşiş özelliğini daha fazla kullanıcıya genişletiyor ve kullanıcıların parasal katkı alma yollarını çeşitlendiriyor. Twitter'ın "bahşiş kavanozu" , kullanıcıların doğrudan diğer kullanıcılardan para kazanmalarının bir yolu olarak Mayıs ayında tanıtıldı. İlk erişim, İngilizce konuşan profesyonellerden ve içerik oluşturuculardan oluşan belirli gruplara verildi. Artık basitçe "İpuçları" olarak anılan özellik, aralarından seçim yapabileceğiniz kapsamlı bir ödeme seçenekleri listesiyle Twitter'daki herkes tarafından kullanılabilir. Twitter Personel Ürün Müdürü Esther Crawford bir duyuruda şunları söylüyor:

“İnsanlar zaten bioslarında ve Tweetlerinde ödeme profillerine bağlantılar bırakıyor. İpuçları, doğrudan profilinizde, Cash App, Patreon, Venmo ve insanların sizi destekleyebileceği diğer platformlara bağlayabileceğiniz tek bir sabit nokta sunarak bunu yapmayı kolaylaştırıyor.” 

"İster yorumlarına bayıldığınız için favori hesabınıza bahşiş verin, ister yeni ortaya çıkan bir komedi yaratıcısına komik Tweetleri için biraz sevgi gönderin, küçük bir işletme sahibine zor bir zaman boyunca yardım edin, önemli bir amaca bağışlayın - ne isterseniz destekleyin ( ve zaten bazı fikirleriniz olduğunu biliyoruz), İpuçları bunu yapmanıza yardımcı olmak için burada.”

Twitter İpuçlarının nasıl çalıştığı ve aralarından seçim yapabileceğiniz ödeme seçeneklerinin tam listesi hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Twitter İpuçları – Nasıl Çalışır?

Twitter İpuçları, Twitter profilinizde üçüncü taraf ödeme hizmetlerine bağlantılar eklemenize olanak tanır. İpuçları açıldığında, profilinizde diğerlerinin özelliği etkinleştirdiğinizi bilmesini sağlayan özel bir simge görüntülenir. Simge nakit faturaya benziyor. İnsanlar, seçtiğiniz üçüncü taraf ödeme hizmetleri aracılığıyla size para veya platform dışı Bitcoin göndermek için simgeye dokunabilir.

Twitter İpuçları – Nasıl Çalışır

Şu anda İpuçları yalnızca iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bu, iPhone uygulamasını kullanarak nasıl kuracağınızdır.

Twitter İpuçları Nasıl Kurulur

iOS'ta Profili Düzenle'ye gidin. Ardından özelliği açmak için İpuçları'na dokunun. Profilinizde İpuçları'nı açmak için Twitter'ın Genel Bahşiş politikasını kabul etmeniz istenecektir. Oradan İpuçları ayarları ekranına getirileceksiniz. Geçiş ipuçları izin üzerine ve ardından kullanıma istediğiniz üçüncü taraf hizmet (ler) seçin. Artık üçüncü taraf hizmet kullanıcı adınızı/kullanıcılarınızı girebilirsiniz. Bu hizmetteki kullanıcı adınızın herkese açık olarak Twitter hesabınıza bağlanacağını unutmayın. Bunun anlamı ve bu önemlidir, kişisel bilgileriniz başkalarıyla paylaşılabilir. Bu, tam adınızı, adresinizi, bahşiş tutarınızı ve potansiyel olarak diğer bilgilerinizi de içerir. Kullanıcılar, İpuçları aracılığıyla veya platformumuzun herhangi bir yerinde ipucu istemek, almak veya göndermek için en az 18 yaşında olmalıdır. Twitter, ipuçlarının herhangi bir bölümünü almaz, ancak ödeme hizmeti tarafından bir yüzde toplanabilir.

Ödeme Sağlayıcıları

Twitter İpuçları, aşağıdaki üçüncü taraf ödeme hizmetleri aracılığıyla gönderilebilir ve alınabilir:

  • Bandcamp
  • Cash App
  • Chipper
  • Patreon
  • Razorpay
  • Wealthsimple Cash
  • Venmo

Bugün itibariyle Twitter, çevrimiçi bağış toplama platformu GoFundMe'yi listeye ekliyor. Şu anda sunulan hizmetlere ek olarak Twitter, Strike kullanarak Bitcoin ipuçlarını etkinleştiriyor. Strike, dünya çapında anında ve ücretsiz ödemeler sunan Bitcoin Lightning Network üzerine kurulu bir ödeme uygulamasıdır. Grev El Salvador ve ABD'deki (Hawaii ve New York hariç) insanlara açıktır. Alternatif olarak, insanlar Bitcoin adresinizi kopyalayabilir ve size doğrudan bir ödeme göndermek için seçtikleri bir Bitcoin cüzdanına yapıştırabilir. Twitter, İpuçlarını önümüzdeki haftalarda Android kullanıcıları için genişletmeyi planlıyor.

Kaynak : Twitter

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle