GNS Network

10 Benzersiz Kurumsal SEO Anahtar Kelime Araştırma İpuçları

10 Benzersiz Kurumsal SEO Anahtar Kelime Araştırma İpuçları

SEO söz konusu olduğunda, her şey eşit yaratılmamıştır. İşletmenizi "kurumsal " olarak tanımlayan şey , genellikle kuruluşunuzun büyüklüğüne, toplam yıllık gelirinize veya web sitenizdeki sayfa sayısına bağlıdır. Büyük ölçekli bir şirketseniz, geleneksel taktikler ve düzeltmeler her zaman işinize yaramaz. Ölçeklendirme, site sorunlarını hızlı bir şekilde çözme ve aynı anda geniş içerik alanlarını etkileyen kararlar alma yeteneği çok önemlidir. İyi SEO'nun sağlam temeller atmakla başladığını hepimiz biliyoruz ve bunun kurumsal bir siteden farkı yok. Ancak , ölçeklendirmeye çalışırken anahtar kelime araştırması nasıl görünür? Bu 10 ipucu başlamanıza yardımcı olacaktır.

1. Anahtar Kelimeleri Filtrelemek için Tarayıcı Aracı Insights'ı kullanın

Kendi site değişikliklerinizden herhangi birini yapmadan önce, rakiplerinize karşı nasıl biriktiğinizi bilmeniz gerekir. Bir kurumsal şirket olarak, küçük veya orta ölçekli bir işletmeden çok daha yüksek bir sektör rekabetiyle karşı karşıya kalmanız için iyi bir şans var. Bu, Screaming Frog veya Semrush gibi araçları kullanarak başkaları için neyin işe yaradığını ve dijital pazarda doldurabileceğiniz boşlukların nerelerde olabileceğini görmek için biraz hafiyelik yapmak anlamına gelir. Emin olun:

Markalı anahtar kelimeleri filtreleyin .

Rakip bir şirketin adını asla sıralamayacaksınız (ve istemeyeceksiniz), bu nedenle bu kelimeler aramanızla alakasız. Bunları filtreleyerek, odağınızı bunun yerine konuya dayalı ifadelere daraltabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri geçerli konuma göre arama hacmine göre filtreleyin .

Herhangi bir anahtar kelime, yeterli çaba ve zamanla sıralanır. Hacim, iyi bir anahtar kelimenin mutlak göstergesi olmasa da, terimi takip etme potansiyeli olup olmadığının yönlü bir göstergesidir. Daha yüksek hacimli anahtar kelimeler, daha sonra daha niş terimleri takip ettiğiniz için önceden daha büyük faydalar sağlayabilir.

2. Araştırmayı Kolaylaştırmak için Sitenizi Segmentlere Ayırın

Optimizasyon yapabileceğiniz çok sayıda sayfanız ve potansiyel konunuz olduğunda, başlamanın en iyi yolu araştırmanızı daha küçük, küçük parçalara ayırmaktır. Bu, yalnızca sitenin belirli bir alanına odaklanmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda iş yükünü ekibin diğer üyeleri arasında bölmeyi ve paylaşmayı çok daha kolaylaştırır. Hesaplamak isteyeceğiniz eşleme noktalarını özetleyen, üzerinde çalışabileceğiniz bir anahtar kelime araştırma şablonu oluşturarak başlayın:

  • İşletmeniz ne satıyor?
  • Neredesin?
  • Müşterileriniz için hangi sorunları çözüyorsunuz?

Daha sonra, daha küçük bir web sitesinde yaptığınız gibi araştırma konu başlıklarında çalışabilirsiniz. Her şey sitede olduğunda, çakışan veya dahili bağlantılar ekleyebileceğiniz her şeyi not alın.

3. İkinci Sayfanın Başında Anahtar Kelime Sıralamasına Bakın

Düşük meyve, tüm işletmeler için önemlidir, ancak aslında bu sıralamalara ulaşmak, kurumsal bir şirket olduğunuzda çok daha mümkündür. Siteniz genellikle daha uzun süredir var ve birkaç bin (hatta yüz binlerce) kaliteli geri bağlantınız olabilir . İkinci sayfanın üst kısmındaki anahtar kelimeler, paydaşları tatmin edebilecek ve başlangıçta iğneyi hareket ettirebilecek potansiyel hızlı kazançlardır. Bu, özellikle üst düzey yöneticilere ve üst düzey yöneticilere rapor veren danışmanlar ve pazarlama ekipleri için önemlidir. Onlar için her şey büyük resim ve zor sonuçlarla ilgilidir, bu nedenle bu ifadelerden bazılarını ilk sayfaya dürtmek, daha uzun vadeli fırsatlar üzerinde çalışırken sizi dahili olarak harika bir konuma getirecektir.

4. Anahtar Kelimelerin Kullanıldığı Ancak İçeriğin İnce Olduğu Sayfaları Bulun

Sitenizin zaten oldukça büyük olması ve potansiyel olarak bir dizi farklı alt alan veya alt klasör içermesi ihtimali yüksektir. Bu nedenle, ek sayfalar eklemek ve gereksiz yayılma yaratmak yerine, genişletebileceğiniz zayıf veya düşük performans gösteren içeriği bulmak için ilk önce sahip olduklarınızı gözden geçirin. DeepCrawl gibi siteler ve içerik araçları bunun için mükemmeldir, bu nedenle ek içeriğin hem kullanıcı deneyimine hem de sıralama fırsatlarına ekleyebileceği yerler üzerinde çalışmak için biraz zaman ayırın.

5. Müşterilerinizle Pazar Araştırması Yapın

Daha büyük bir işletme olarak, daha küçük bir şirketin sahip olmadığı geniş bir müşteri ağına erişiminiz olur. Bundan yararlanın ve müşterilerinizden mümkün olduğunca çok ve sık sık içgörü toplayın . Başlamadan önce bunu destekleyecek bir tür altyapıya sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Müşteri hizmetleri ekibinizle konuşma notlarını saklayan bir CRM'niz var mı? Öyleyse, anahtar kelime araştırmanızı oluşturabileceğiniz veya yeni içerik konusu fikirleri oluşturabileceğiniz müşteri sıkıntı noktalarını aramak için harika bir yer.

6. Öne Çıkan Snippet'leri Arayın 0 veya "İnsanlar da Soruyor" Fırsatları

En rekabetçi anahtar kelimelerinizi doğrudan Google'a bağlayın ve ilk sayfanın gerçekte nasıl göründüğünü görün. Öne çıkan snippet'ler veya sorular ne kadar yer kaplıyor ? Etrafında bir anahtar kelime kümesi oluşturabileceğiniz ek konular için SERP'nin "İnsanlar da soruyor" soruları ve önerilen aramalar bölümlerini okuyun . Bu tür bilgiler aynı zamanda sesli aramayı optimize etmenize (eğer stratejinizin bir parçasıysa) veya sayfadaki içeriğin nasıl yapılandırılacağını belirlemenize (örneğin, başlıkları nereye koyacağınız, hangi bilgilerin minimumda tutulabileceği ve daha fazla derinliğe ne gerek var).

7. Uluslararası Anahtar Kelimeleri Arayın

İşletmeniz başka bir ülkede veya birden fazla ülkede, özellikle birden çok dilde faaliyet gösteriyorsa, bu, SEO olanakları (ve zorlukları) ile dolu bir dünya açar. Özellikle birden çok dilde farklı web siteleri çalıştırıyorsanız, bu siteleri veya sayfaları İngilizce olandan ayırın ve bunlara daha sonra geri dönün. Bu siteleri optimize etmeye geldiğinizde, bu yerlerdeki satış veya pazarlama ekibiyle yakın çalışmak isteyeceksiniz. Bu ipuçlarını kullanarak herhangi bir çakışma olup olmadığına bakın:

İngilizce site ile başlayın.

Başka bir dilde işe yarayabilecek herhangi bir şey var mı veya o konumdaki müşterilerde yankı uyandırmadığı için bırakılması gereken bir şey var mı?

Bölgeye özgü sorunları arayın.

Sektörünüzde belirli bir ülkeye veya dile bağlı olabilecek endişeler veya sorular var mı? Öyleyse, yalnızca bir sitedekiler için optimize edin ve performansı yakından izleyin.

8. Marka İtibarını Etkileyebilecek Markalı Anahtar Kelimeleri Arayın

Tüm işletmeler, halkın onları nasıl algıladığı konusunda endişe duymalıdır, ancak bu özellikle kurumsal şirketler için geçerlidir. Ne tür içeriğin ortaya çıktığını görmek için ürün veya hizmetinizin etrafında marka adınızın eşlik ettiği anahtar kelimeleri arayın. Herhangi bir olumsuz eleştiri bulun ve hangi konserlerin gündeme getirildiğini ve bunların nasıl ele alınabileceğini görmek için bunları okuyun. Ayrıca, bu geri bildirimi iletebilmeniz için müşteri hizmetleri ekibinden yanıt alamamanız gerekir. Müşterilerin rutin olarak gündeme getirdiği bu sorunlardan bazılarını çözmek için anahtar kelimeler ve içerik için fırsatlar olabilir.

9. Daha Küçük veya Yerel İşletmeleri de Araştırın

Yerel SEO söz konusu olduğunda şirketinizin küçük işletmelerin önünde olduğunu düşünebilirsiniz, ancak rekabetin ne kadar sert olabileceğine şaşırabilirsiniz. Küçük şirketler genellikle kurumsal düzeydekilerden daha çeviktir ve arama rekabetiniz, pazar rekabetinizden çok daha küçük bir şirket (veya tamamen farklı şirketler grubu) olabilir. Sizinle aynı anahtar kelimeler için rekabet eden daha küçük şirketlere bir göz atın ve ana sektördeki rakiplerinizle yaptığınız gibi, kurumsal düzeydeki yetkinizi kullanmanız için nerede boşluklar veya fırsatlar olduğunu görün. Hem şirketiniz hem de yerel işletmeler için gelen bağlantılara bakmak, Google İncelemeleri veya Google My Business listelerinden toplayabileceğiniz önemli bilgilerin yanı sıra araştırmanın bu aşamasında da yararlıdır .

10. Mümkün Olduğu Yerde Otomatik Araçları Kullanın

Yönetilmesi gereken bu kadar çok site sayfası olduğundan, elektronik tablolardaki veya birden çok ekip üyesi veya departman veya hatta farklı ofis konumları arasında paylaşılabilecek belgelerdeki her şeyi takip etmek imkansızdır. SEO'nuzun zirvesinde kalmanıza yardımcı olacak araçlara , özellikle anahtar kelime araştırması ve performansına tahsis edilecek bütçe için bir gerekçe oluşturun . Semrush, SEOClarity, Conductor veya BrightEdge gibi araçların tümü, tıpkı sizinki gibi kurumsal düzeydeki şirketleri desteklemek için uzmanlar tarafından oluşturulmuştur.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle