GNS Network

Google Adwords Yeniden Pazarlama


Değerli arkadaşlar bu yazımda da googlenin gelişmiş yeniden pazarlama metodundan bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzre yeniden pazarlama çokta yeni bir metod değil ve uzunca zamandır kullanılmakta olan bir metod. Ancak son dönemde adwords un gelişmiş reklam furyasından bu uygulama da nasibini almış durumda ve çok yerinde güncellemeler yapılmışa benziyor. Keza artık yeniden pazarlama metodlarınızı çok daha az kod oluşturarak oluşturmak mümkün ve tek bir kod ile birden çok sayfanızdan veriler elde ederek yeniden pazarlama stratejilerinizi oluşturabilirsiniz.Adwords Yeniden Pazarlama Nedir? Ne işe Yarar?


Özellikle bir çok yazımda olduğu gibi bu konuda da temelden anlatımıma başlamayı istiyorum keza birazda olsa bu yöntemlere yeni yeni başlayacak arkadaşların neyin ne olduğunu bilerek başlamalarını öneririm ve kazara bir kaç kişiye faydam olabilir ise ne mutlu bana. Öncelikle yeniden pazarlamanın ne olduğundan bahsedelim biraz.

Yeniden pazarlama hiçbir adwords kullanım tecrübeniz olmasa dahi sürekli olarak google üzerinde gezinirken rastladığınız metodlardan en geniş yere sahip bir medottur ki chrome kullanıcısı iseniz kurtulma şansınız nede ise yok gibidir. Adwords un bu yöntem için destek olarak kullandığı platformlar başta arama motoru kullanıcıları, google gmail kullanıcıları, google browser kullanıcıları olmak üzere üç ana uygulamasının verilerini kullanarak adwords reklam verenlere çok geniş bir veri kaynağı sunmaktadır. Bu veriler kişilerin ziyaret ettikleri siteleri bir süre arabellekte ya da gmail oturumunuz açık ise direk google üzerinde saklanarak davranız eğrileriniz doğrultusunda reklamların internet gezintileriniz esnasından sizlere eşlik etmenizi sağlar. İşte bu noktada biz adwords kullanıcılarının yeniden pazarlama metodları devreye girmektedir. Yeniden pazarlama potansiyel ziyaretçilerinizin belli bir sayfadan sizin istediğiniz bir sayfaya erişimlerini tamamlamadan çıkış yapmışlar ise bu erişimi tamamlayıncaya dek sizin reklamlarınızın gösterilmesi anlamına gelmektedir. Örneğin bir ayakkabı fiyatını araştırdınız ve fiyatı fazla geldiği için o alışverişi tamamlamadan siteden ayrıldınız. Bu e-ticaret sitesinin adwords yeniden pazarlama kampanyaları sorunsuz bir şekilde yapılandırılmış ise siz artık ayakkabı ile alakalı bir arama yapmasanız dahi o girdiğiniz sitenin reklamlarını bir süre daha gösmeye devam edersiniz. Aslına bakarsanız çokta yararlı bir uygulamadır ve neredeyse tam düzenlemeler ile %70 e varan dönüşümler elde etmek mümkündür.

Bu noktada açıklama yeniden pazarlamanın ne işe yaradığını özetliyor sanırım. Sitenize ilgi duyan ancak çeşitli nedenler ile alışverişini tamamlamamış müşterilerinizi yeden kazanmak amacı ile kullanabileceğiniz bir adwords çözümüdür denebilir kısaca.


Gelişmiş Yeniden Pazarlama Metodları!


Google adwords kullanıcıları ve danışmanları bilirler ki bu yöntem öyle allanıp pullanacak yeni bir yöntem değildir ancak son güncellemeler ile ciddi anlamda taktire şayan bir hal almış durumda. Daha önceleri her yeniden dönüşüm kampanyası için sayfaya özel kod oluşturup bir sayfanın takibi için özel vakit ayırmakta idik ve bu da devasa kampanyalarda ciddi bir vakit kaybı anlamına gelmekteydi. Artık her sayfadan ziyade her kampanya için tekbir kod ile birden fazla sayfanın takibini sürdürebilmek mümkün ve büyük ölçüde zaman adwords tarafından yine adwords kullanıcılarına hadiye edilmiş gibi görünüyor.

Gelişmiş yeniden pazarlama metodlarınız adwords panelinizde eski yerinde aktif kampanyaların hemen altından ulaşmanız mümkün.Eğer bu yönteme yabancı iseniz ve nasıl kullanılacağını merak etmekte iseniz "Adwords Yeniden Pazarlama Dökümanı" Dosyasını indirerek sunumdan faydalanabilirsiniz. Başlangıç seviyesindeki arkadaşların dahi kolayca anlayarak uygulayabilecekleri bir dilde hazırlanmış gayet başarılı bir döküman olarak gördüğüm bir sunumdur.

Son dönemde yoğunlaşan programlarımdan ötürü seo alanında pek fazla makale yayınlamaya vakit bulamamaktayım ancak yakında bu açığı fazlasıya telafi ederek yeni metodlar ve yöntemler ile paylaşımlarımı sürdürmeyi planlamaktayım değerli arkadaşlar.Bu süre zarfında yorumları ve soruları ile destek olan tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür eder iyi çalışmalar ve bol kazançlar dilerim...

1 yorum:

CÜNEYT

Google Adwords Yeniden Pazarlama hakkında bilgilendirme için teşekkürler. Yeni Google Adwords içeriklerinizi merakla bekliyoruz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle