GNS Network

Instagram sahte hesap kapatma


İnternet ortamında taklit, sahte ve fake hesaplar her zaman oldu ve olmaya devam edecek. sizi sevmeyenler, çekemeyenler, gıcık olanlar ya da sizin gibi olmak ve sizden faydalanmak isteyenler sizin adınıza sahte hesaplar açacaktır.

Instagramda sahte hesap kapatmak için savcılığa başvurmak gerekir mi?

instagramda sahte hesapları kapattırmak için mahkemeye verebilir ve savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Sahte profil hesabı sizi taklit ederek sizin adınıza insanları kandırıyorsa mutlaka savcılığa şikayet ediniz. Savcılık durumu kontrol edecektir ancak şikayet ettiğiniz anda hemen hesabın kapatılacağını düşünmeyin. Çok ciddi olaylar olmadıysa ve işin peşini çok fazla takip etmezseniz maalesef hiçbir sonuç alamazsınız. Sahte instagram hesabının kime ait olduğunu bulma ülkemizde çok kolay olmuyor.

Sahte instagram hesabı açma cezası nedir?

Sahte hesaplar şikayet edildiğinde instagram tarafından kapatılır. Taklit ettiğiniz kişi savcılığa suç duyurusunda bulunursa yakalanmanız çok zor değil çünkü bütün kayıtlar instagram merkezinde tutulmaktadır. Sildiğiniz mesajlar bile sistemden çıkıyor yani bu işin sonucunda ceza almanız mümkündür.

Sahte Instagram nasıl açılır?

İnstagram uygulaması üzerinden hesabın yok mu yazısına dokunun ve kimseye ait olmayan bilgileri kullanarak yeni bir hesap açın.

Instagramda sahte taklit ve fake hesaplar nasıl kapattırılır?

Sahte hesapları kapattırmak için instagramın şikayet özelliğini kullanabilirsiniz.

Şikayet ettiğim hesap kapatılır mı?

Ciddi bir şekilde hesabınızı takip ediyorsa kapattırabilirsiniz ancak burada da çoğu zaman pozitif sonuç almak zor. Yani her şikayet edilen hesap kapatılmıyor. Sadece isminizi taklit etmesi yeterli bir kriter değil, fotoğraflarınız kullanması vs gibi durumlarda hesabın kapatılma ihtimali yüksek.

Kaş kişi şikayet ederse sahte instagram hesabı kapatılır?

fake yani taklin instagram hesaplarını kapattırmak için tek bir şikayet yeterli yani çok fazla kişinin şikayet etmesi fayda etmeyecektir. Sahte hesabın kapatılması gerekiyorsa tek bir şikayet hesabı kapattırabilir. İlk şikayetinizden sonra hesap hala kapatılmadıysa ve sizi taklit etmeye devam ediyorsa yeniden başvuruda bulunabilirsiniz.

Sahte instagram hesapları nasıl şikayet edilir?

Şikâyet etmek istediğiniz hesabı açın ve sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun. Uygunsuz yazısına dokunduktan sonra Bu hesabın instagram topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünüyorum seçeneğini seçin. Hesabı şikayet et seçeneğine dokunun. Bu profil bir başkasını taklit ediyor seçeneğine dokunun. Beni seçeneğini seçtiğinizde şikayet işlemi tamamlanmış olacaktır.

Bu yöntemle taklit instagram bildirme işlemi tamamlanmış olacak. Instagram taklit hesap şikayet etme incelemesi birkaç gün sürebilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle