GNS Network

SEO Stratejisi Nedir


SEO karmaşık olabilir - birçok durumda, aşırı karmaşık. Güçlü organik arama sonuçları oluşturmak için kaç sıralama faktörü vardır? On? Yirmi? Otuz? İki yüz?

"SEO sıralama faktörleri" için hızlı bir arama size tüm bu cevapları ve sayısız diğerleri verecektir. Orada çok fazla bilgi var. Ve gerçek şu ki, nihai yerleşimi belirlemek için birlikte çalışan yüzlerce değişken olsa da, önerilenlerin çoğu tahminidir. Ve şüphesiz, tüm sıralama faktörleri her işletme için geçerli değildir.

Önemli olan, algoritmik bir tavşan deliğinden kaybolmak kolaydır. Buradaki bilgi aşırı yükü ve tüm zamanınızı bir araştırma hamster tekerleğinde geçirebilir ve çok az şey elde edebilirsiniz.

Bu makalede, şeyleri basitleştirmek ve SEO'nuzla odaklanmanız gereken dört ana alanı özetlemek istiyorum. Gerçekten, bu söz konusu olduğunda, SEO stratejik düzeyde oldukça basittir.

SEO'nun Dört Temel Alanı

Site sahiplerinin göz önünde bulundurması gereken SEO'nun dört temel alanı şunlardır:

1. Teknik SEO


Teknik SEO biraz göz korkutucu görünebilir, ancak gerçekten bahsettiğimiz şey, bir arama motorunun içeriğinizi okuyabilmesini ve sitenizi keşfedebilmesini sağlamaktır. Bunların çoğu kullandığınız içerik yönetim sistemi tarafından halledilecek ve Screaming Frog ve Deep Crawl gibi araçlar web sitenizi keşfedebilir ve teknik sorunları vurgulayabilir.

Burada dikkate alınması gereken ana alanlar şunlardır:
 • yavaş ilerleme. Bir arama motoru sitenizi keşfedebilir mi?
 • indeks.  Arama motorunun hangi sayfaları dizine eklemesi ve döndürmesi gerektiği açık mı?
 • mobil.  Siteniz mobil kullanıcılara uyum sağlıyor mu?
 • hız.  Hızlı sayfa yükleme süreleri, ziyaretçilerinizi mutlu etmede çok önemli bir faktördür.
 • teknoloji.  Web siteniz için arama motoru dostu teknoloji veya CMS mi kullanıyorsunuz?
 • hiyerarşi.  İçeriğiniz web sitenizde nasıl yapılandırılmıştır?
Web siteniz için WordPress kullanan küçük bir işletme iseniz, teknik SEO, listenizi hızlı bir şekilde kontrol edebileceğiniz bir şey olmalıdır. Milyonlarca sayfalık büyük, ısmarlama bir web siteniz varsa, teknik SEO çok daha önemli hale gelir.

2. On-Page SEO optimizasyonu


Web siteniz bir bütün olarak ve bireysel sayfa düzeyinde optimize edilmelidir. Teknik SEO'nuzda bazı geçişler var ve siteniz için iyi yapılandırılmış bir içerik hiyerarşisi ile başlamak istiyorsunuz.

İyi yapılandırılmış bir siteniz olduğunu varsayarsak, makul optimizasyon uygulamak nispeten basittir. Burada odaklanılacak ana alanlar:
 • anahtar kelime araştırması.  Hedef kitlenizin dilini anlayın.
 • açıklayıcı URL'ler.  Her URL'nin basit ve açıklayıcı olduğundan emin olun.
 • sayfa başlıkları.  Anahtar kelimeleri sayfa başlığı içinde doğal olarak kullanın.
 • meta açıklamalar.  Tıklamaları artırmak için meta kopyalar gibi meta açıklamalar oluşturun.
 • içerik optimizasyonu. Sayfa kopyanızda anahtar kelimeleri ve varyasyonları anlamlı bir şekilde kullanın.
 • iyi kullanıcı deneyimi (UX). Sitenizin kullanımı ve gezinmesi için bir zevk olduğundan emin olun.
 • güçlü eylem çağrıları. Kullanıcılarınızın bir sonraki adımda ne yapacaklarını bilmelerini kolaylaştırın.
 • yapılandırılmış veri işaretlemesi. Dokunma son SERP özellikleri tıklama dönüşümü oranları artırmak için .
Sitenizi optimize ederken, müşterilerinizi değerlendirmek için zaman ayırın. Yerel bir işletme iseniz, yerel SEO daha önemlidir ve adresiniz ve konumunuz önemli optimizasyon noktaları haline gelir.

Yerinde sağlam teknik SEO ile, sayfa optimizasyonunuzu katmanlamak basittir. Zayıflıkları taramak ve tanımlamak ve yöntemsel olarak sayfalarınızda çalışmak için Screaming Frog gibi araçları kullanın.

3. İçerik


İçerik kraldır. Bu söz, değil mi? Bir bakıma bu doğru. Web siteniz gerçekten sadece içeriğiniz için bir sarıcıdır. İçeriğiniz, potansiyel müşterilere ne yaptığınızı, nerede yaptığınızı, kimin için yaptığınızı ve birisinin işletmenizi neden kullanması gerektiğini söyler. Ayrıca akıllıysanız, içeriğiniz bu açık broşür tipi öğelerin ötesine geçmeli ve potansiyel müşterilerinizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmalıdır.

Hizmet işletmeleri için, içeriğinizi gevşek bir şekilde üç kategoriye ayırabiliriz:
 • Hizmet içeriği.  Ne yaparsınız ve nerede yaparsınız.
 • Güvenilirlik içeriği.  Bir potansiyel müşterinin işletmenizle neden ilgilenmesi gerekir?
 • Pazarlama içeriği. Sizi bir uzman olarak konumlandırmanıza yardımcı olan ve işinizi satın alma döngüsünün başlarında potansiyel müşterilerin önüne koyan içerik.
SEO'nun tüm bu tür içerikler için önemli olduğunu fark etmek gerçekten önemlidir, ancak genellikle yalnızca hizmet türü içerik için dikkate alınır. İncelemeler, referanslar ve vaka çalışmaları gibi güvenilirlik içeriği söz konusu olduğunda SEO genellikle unutulur.

4. Saha dışı


Sonunda, tüm SEO nehirleri bu tek noktaya koşar: otorite oluşturma. Otoritenizi geliştirmek, büyük ölçüde bağlantı kurma içerir. Bağlantılar, güçlü organik sıralamaların geliştirilmesi için hala önemli bir bileşendir; Ancak, bağlantılar doğru almak için SEO zor bir parçası olabilir.

Bağlantı kurma felsefenizi başlamadan önce buraya çevirmek gerçekten önemlidir, çünkü bu bağlantı kurma çabalarınızı gerçekten yapabilir veya bozabilir. İken bağlantı kurma en azından olumlu bir bağlantı kurma felsefesi geliştirmek eğer biz burada derinlemesine kapsamaz ki derin bir konudur, zaten önde rekabet çoğunluğunun bulunmaktadır.

Doğru bağlantı kurma zihniyetini tanımlamak için gördüğüm en iyi yol, merhum büyük Eric Ward tarafından kaleme alındı : “Bağlanması gerekeni bağlayın.”

Bu felsefe basitliğinde güzeldir ve bağlantı kurmanın “daha ​​fazla, daha fazla” anlayışını düzeltmeye yarar. Yalnızca ilgili kaynaklardan bağlantılar istiyoruz . Çoğu zaman, bu, bağlantı kurma çabalarımızı bariz taktiklerin ötesine ölçeklendirmek için bağlantıları hak eden bir şey yaratmamız gerektiği anlamına gelir. Bağlantılara sahip olmanızın mantıklı olduğu bağlantılarınız var. Basit.

Wikipedia'nın milyonlarca bağlantısı var, ancak hiçbir zaman hiçbir bağlantı kurma yapmadığından eminim. Bunun nedeni, bağlanan yararlı içerik yığınlarına sahip olmalarıdır. Bunlar, bağlantı sayfasını zenginleştiren, daha fazla bağlam sağlayan ve içinde yaşadığımız köprülü dünyanın gerçek bağ dokusu olarak hizmet eden gerçek, doğal linklerdir.

Bu tür doğal bağlantı, bağlantı kurma çabalarınızın belkemiği olmalıdır. Bu, sitenizdeki içeriği yeniden ziyaret etmeniz ve önce değerli bir şey oluşturmanız gerektiği anlamına gelebilir, ancak bunu çivileyebiliyorsanız, evinizin yarısındasınız demektir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle