GNS Network

Dijital Pazarlama Şirketleri

Dijital Pazarlama Şirketleri

Günümüzün elektronik anlayışa sahip dünyasında rekabetçi kalmak için, sağlam bir çevrimiçi varlık oluşturmalı ve sürdürmelisiniz. Bu, sosyal medya platformlarında bir web sitesi ve profiller başlatmaktan çok daha fazlasını gerektirir - çünkü çevrimiçi dünyada rekabet şiddetli. Rakiplerinizden her biri, pazarlama stratejilerine çevrimiçi pazarlamayı ekledi - çoğu yardım için bir dijital pazarlama şirketine yöneliyor. Bir dijital pazarlama şirketinin tam olarak ne yaptığını merak ettiyseniz, doğru yere geldiniz.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, çok çeşitli çevrimiçi pazarlama işlevlerini tanımlamak için kullanılan geniş bir terimdir. Bir bütün olarak, bir dijital pazarlama şirketinin birincil amacı 3 şey yapmaktır:

 • Çevrimiçi varlığınızı artırın.
 • Pazar araştırması yapın.
 • Çevrimiçi profillerinizi ve platformlarınızı entegre edin.

Dijital Pazarlama Şirketi Ne Yapar?

Peki bir dijital pazarlama şirketi tam olarak ne yapar? Yukarıda belirtilen 3 temel hedef arasında çok sayıda yol düşüyor. Bunların hepsini dışarıdan bir şirketten talep etmeyebilirsiniz - ya da işletmeniz için bunların hepsine aşağıdakiler gibi işlevler dahildir:

 • Web sitesi tasarımı
 • Web Sitesi Optimizasyonu
 • İçerik Optimizasyonu
 • İçerik İyileştirme
 • Uygulama Geliştirme
 • Arama Motoru Pazarlaması
 • Sosyal medya pazarlamacılığı
 • Mobil Pazarlama ve Entegrasyon
 • Çevrimiçi Reklamların Yerleştirilmesi
 • Çapraz Platform Pazarlama
 • Eposta pazarlama
 • Çevrimiçi Markalaşma
 • Dijital Stratejilerin ve Taktiklerin Yatırım Getirisini Raporlama

Bunlar, bir dış pazarlama şirketine başvurmanızın nedenlerinden sadece birkaçıdır. İş ortaklığı yapmak için dışarıdan bir şirket seçerken, çevrimiçi olarak ne oluşturup dağıttığını gözden geçirmeniz çok önemlidir. Şirketinizi ve markanızı sizden daha iyi bilen kimse yoktur ve sizin adınıza yanlış bilgilerin üretilmesi riskini almak istemezsiniz. Aslında, doğru olmayan çevrimiçi veriler tüm şirketlerin% 88'inin kâr hanesi üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir - yanlış veriler dürüst bir hata olsa bile. Bununla birlikte, dijital projelerin dış kaynak kullanımının değeri o kadar yüksektir ki, Birleşik Krallık'taki dijital ajansların 2014 yılında% 30 büyümesi beklenmektedir - bu nedenle, dış kaynak kullanımı ile şirket içi katılımınız arasında bir denge bulmanız çok önemlidir.

Dijital Pazarlamanızın Bazılarını Kurum İçinde Yapabilir misiniz?

Dijital pazarlamanızın bir kısmını kesinlikle şirket içinde yapabilirsiniz, yalnızca dijital pazarlama stratejilerinizin hangi bölümünün çalışanlarınızın başarılı bir şekilde başarmak için beceriye sahip olduğunu belirlemeniz gerekir. Küçük bir işletme sahibi olarak, tam zamanlı bir pazarlama pozisyonuna veya tam zamanlı bir dijital pazarlama pozisyonuna sahip olacak kadar büyük olmayabilirsiniz. Muhtemelen, sektörünüzle daha doğrudan ilgili deneyime sahip kişileri işe almaya odaklanmışsınızdır. Bununla birlikte, yarı zamanlı rolü dijital pazarlamanızın bir kısmını yürütmek olan birine sahip olabilirsiniz - zamanlarının çoğunu diğer iş görevlerini yerine getirmeye harcıyor olsalar bile. İşte şirket içinde yapabileceğiniz birkaç görev örneği.

 • Web sitenizi dışarıdan bir şirketin tasarlamasını sağlayın, ancak sayfaları, içeriği ve blog yayınlarını şirket içinde güncelleyin.
 • Tüm iletişimin markanızı en iyi şekilde temsil edecek şekilde tasarlandığından emin olmak için sosyal medya gönderilerinizi yönetirsiniz - ancak ücretli sosyal pazarlamanızı dışarıdan bir şirket yönetir.
 • Basın bültenlerinizi, blog içeriğinizi ve çevrimiçi makalelerinizi oluşturursunuz, ancak çevrimiçi içeriğinizi dışarıdan bir şirketin dağıtmasını sağlarsınız.
 • Profesyonel pazarlama videoları oluşturmak için dışarıdan bir şirket kiralayın, ancak bunları web sitenize, sosyal medyaya ve çevrimiçi profillerinize yerleştirirsiniz.
 • E-posta pazarlama içeriğinizi veya diğer çevrimiçi içeriğinizi oluşturmak için dışarıdan bir şirket kiralayın, ancak dağıtımı siz yönetin.
 • Şirket içi pazarlama ekibiniz pazarlama temalarınızı ve malzemelerinizi oluşturur, ancak çevrimiçi ve platformlar arası pazarlamayı yönetmek ve uygulamak için dışarıdan bir şirkete güvenirsiniz.
 • Pazar araştırmanızı dışarıdan bir şirkete yaptırın:
 • Bu çeyrekte en alakalı anahtar kelimeler.
 • Hedef kitlenizin kullandığı sosyal medya platformları.
 • Hedef kitlenizdeki nişleri araştırmak.

Şirket içinde yapmayı seçtiğiniz şey tamamen size bağlıdır. Net bir zaman çizelgesi ve hesap verebilirlik yöntemi ile ölçülebilir bir planınız olduğundan emin olun. Bazı işletme sahipleri, dijital pazarlamalarını tamamen dışarıdaki bir şirketin ellerine verir - böylece tüm zamanlarını ve enerjilerini müşteri ilişkileri kurmak için harcayabilirler. Bu rotaya gitmeyi seçerseniz, odak noktalarının nerede olduğunu ve yatırım getirinizi tam olarak anladığınızdan emin olmak için dışarıdaki şirketinizle yakın temas halinde olun. Hangi yolu seçerseniz seçin, sizin veya ekip üyelerinizden birinin, başarılmakta olan her şeyin tam olarak anlaşılmasını sağlamak için dijital pazarlamanın terminolojisine ve temellerine aşina olması gerekecektir.

Sosyal Medya Resme Nasıl Uyuyor?

"Bir dijital pazarlama şirketi ne yapar?" Sorusu sorulduğunda akla hep sosyal medya gelir. 2013 yılında tüm işletmelerin% 52'si Facebook'ta en az bir yeni müşteri elde etmiş ve çoğu sosyal medya platformunun işletmenizi pazarlamak için yeni yöntemler sunmasıyla - bu sayı önemli ölçüde artma potansiyeline sahiptir. Hem küçük hem de büyük işletmeler için sosyal medya bütçelerinin önümüzdeki 5 yıl içinde en az iki katına çıkması bekleniyor.

Sosyal medyanın zorlaştığı nokta, arkadaşlarla, hayranlarla ve takipçilerle etkileşim kurmak için tasarlanmasıdır - bu da zaman ve tutarlılık gerektirir. Sosyal medyanın bir gecede potansiyel müşteri oluşturması pek olası değildir ve ROI'yi ölçmek biraz zordur. Bununla birlikte, hedef kitlenizin aktif olduğu sosyal medya platformlarında profillere sahip olmak, çevrimiçi alaka düzeyiniz için çok önemlidir.

Çoğu şirket, günlük müşteri etkileşimlerini sosyal medya platformlarında ve bazı (hepsi değilse de) sosyal medya paylaşımlarında yönetir. Dışarıdan bir şirket, soruları, yorumları ve özel mesajları kurum içinde yöneterek ücretli reklamları yönetebilir, sosyal medya platformlarınıza trafik çekebilir ve gönderileri optimize etme konusunda yardım sağlayabilir.

Tüm sosyal medya sorumluluklarınızı dış kaynaklardan alırsanız, müşteri sorularını ve sorgularını nasıl yöneteceğinizi düşünün. Dışarıdan bir şirket yeni beğeniler, hayranlar ve takipçiler kazanmak için olağanüstü bir iş çıkarabilirken, özel sorularınızı yanıtlayamayacaklardır. Müşteriler sosyal medyayı bir çevrimiçi müşteri hizmeti biçimi olarak kullandıklarından, doğrudan sorulara yanıt vermek için bir planınız olmalıdır. Şu anda, Birleşik Krallık'taki her 100 şirketten yalnızca 39'u tüketici sorularını doğrudan yanıtlıyor; bu, çok sayıda olası müşteri sorgusunun çatlaklardan düştüğü anlamına geliyor. Dijital pazarlama şirketinizin telefonlarınıza cevap vermesine izin vermezsiniz, bu yüzden sosyal medya yazışmalarınızı da cevaplamalarına izin vermeyin.

Dijital Pazarlama Daima Değişiyor ve Gelişiyor

Artık bir dijital pazarlama şirketinin ne yaptığının genel yönüne cevap verebildiğinize göre, dikkate almanız gereken ek bir faktör var: dijital pazarlama her zaman değişiyor ve gelişiyor. Pazarlama stratejilerinizin ve taktiklerinizin çoğunu şirket içinde tamamlayabilseniz bile, dijital pazarlama şirketleri, işletmenizi çevrimiçi olarak tanıtmanın en modern, güncel ve etkili yollarının ne olduğunu her zaman ilk bilen kişilerdir. Arama motoru algoritmaları sürekli değişiyor, sosyal pazarlama yöntemleri her zaman değişiyor ve yeni çevrimiçi ve mobil reklamcılık biçimleri her zaman geliştiriliyor. Dijital şirketler, dijital medya oluşturma ve tanıtma hakkında her zaman daha fazla bilgi sahibi olacak ve sektördeki en güncel trendlere ayak uydurmaya çalışırken size zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle