GNS Network

Dijital Pazarlama Google

Dijital Pazarlama Google

Dijitalleşme dünyasında, reklamcılık şüphesiz çevrimiçi kanallara kaymıştır. Dijital devrimle ilgili farkındalık sürekli artıyor. Bu nedenle markalar, bütçeye uygun çok çeşitli reklam türlerine izin veren dijital pazarlamayı tercih ediyor. Bu büyük miktarda hedef kitleye ulaşma imkanı, dijital pazarlama pazar büyüklüğünü artırdı. Bununla birlikte, küresel dijital pazarlama yazılımı pazar büyüklüğü 2019'da 43,8 milyar ABD Doları değerindeydi ve Grand View Research'e göre 2020'den 2027'ye kadar %17,4'lük bir CAGR kaydetmesi bekleniyor. Bu büyük pastadan sizde payınızı almak istiyor ancak Google Dijital Pazarlama sertifikasyonunun faydalı olup olmadığını merak ediyorsanız, bu yazımızda Google Dijital Pazarlama Sertifikasyonu ile ilgili başlıca soruları açıklamaya çalıştık. 

Google Dijital Pazarlama Sertifikasyonunun Avantajları

Hepimiz kendimizi geliştirmeyi seviyoruz. Ayrıca, hepimiz bedava şeyleri severiz. Google'ın Dijital Garaj sertifikası, büyük veya küçük her düzeyde mevcut deneyime sahip kişilerin dijital pazarlama becerilerini geliştiren ödüllü bir platformdur. Dijital Garaj Kursu, ister mallarını veya işletmelerini satmaya, isterse serbest ticareti teşvik etmeye ya da sadece faiz dışı kalmaya yardımcı olsun, birçok avantaja sahiptir. Bu kursu tamamladıktan sonra, LinkedIn hesabınıza ve CV'nize ekleyebileceğiniz Google'dan yepyeni bir sertifika alacaksınız. 

 • Mevcut dijital pazarlama uzmanlığınız ve deneyiminiz ne olursa olsun, bu kurstan yararlanacaksınız. Birkaç yıldır sosyal medya ve pazarlama eğitimi aldım, ancak kursun bazı ipuçları ve püf noktaları ile yardımcı olduğunu gördüm.
 • Animasyonlar, grafikler, sorular, testler ve daha fazlası var. Bu, tipik çevrimiçi öğrenme deneyiminiz değil. Kursun görünümü ve içeriği onu yeni tutar.
 • Özgeçmişiniz harika görünüyor. Bir kursu tamamladığınızda bir Google sertifikası alacaksınız ve bu sertifika LinkedIn ile başarılarınızı otomatik olarak artırıyor! Becerilerinizi ve konuyla ilgili bilginizi göstermenin yanı sıra, mümkün olan her yerde gelişmek istiyorsunuz.
 • Kurs bir kişiselleştirme deneyimi sunar. Kursa giriş yaptıktan sonra, öğrenmek istediği konuları seçebilecek, ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına göre programına ekleyebileceksiniz.

Dijital Pazarlamanın Temelleri Dersinin Modülleri Nelerdir? 

Google dijital kilit açma (önceden) olarak da adlandırılan bu dijital garaj sertifikası, 106 çevrimiçi dersin 26 alt modülüne bölünmüştür. Mevcut modüller, arama ve e-posta pazarlama optimizasyonu (PPC, vb.), Google Görüntülü Reklamcılık, Tek İçerik Pazarlaması ve yüzlerce çevrimiçi strateji, SEO, Google Analytics ve sosyal medyadan öğrenmeniz gereken her şeyi içerir. Bilginizi genişletmek ve farklı uzmanlardan öğrenmek, becerilerinizde ustalaşmanıza yardımcı olabilir. Kendinize en iyi dijital pazarlama kurslarını nasıl seçeceğinizi soruyorsanız , bu makale adım adım bir rehber olabilir. Yani yeni başlayanlar için en iyi dijital pazarlama kurslarına linkten göz atabilirsiniz. 

Google Dijital Pazarlama Sertifikanızı Nasıl Kullanırsınız?

Herhangi bir yerleşik endüstriyel sektörde dijital dünyanın kökleri vardır. Bu, dijital pazarlama sertifikasyonu alanında çok çeşitli olanaklar sunar. Dijital pazarlama kimlik bilgisi istenen sonuçları üretir ve böylece maaşların artma olasılığını artırır. Bunun yanı sıra dijital Garaj Sertifikası, kendi pazarlama stratejilerini yönetmek isteyen işletme sahiplerine değerli bilgiler sunar. Dijital pazarlamanın temel fikirlerini öğrenmek isteyen yeni başlayanlar ve temel becerilerini geliştirmek isteyen pazarlamacılar, kursların interaktif doğasına katılmak isterler. İşe alım söz konusu olduğunda, pazarlama şirketleri Google gibi saygın platform sertifikalarına güvenir. Dijital pazarlama eğitiminize nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, o zaman cevap Google Dijital Garaj Sertifikasıdır. Dijital Pazarlama sertifikasının değeri hakkında bazı bilgileri buradan edinebilirsiniz. 

Sertifikanızla Serbest Çalışmak 

Serbest çalışan bir Dijital Pazarlamacı, içerik ve metin yazarlığından sosyal ağ oluşturmaya, arama motoru optimizasyonuna, web sitesi geliştirmeye, strateji oluşturmaya ve tasarıma kadar birçok uzmanlığa sahiptir. Dijital pazarlamacılar internette her yerdeler, çevrimiçi forumlarda yer alıyorlar, LinkedIn konuşmalarına katılıyorlar, Instagram'da harika içerikler yayınlıyorlar ve müşterilerinin hedeflerine ulaştığından emin olmak istiyorlar (satışlar, olası satışlar, toplantılar, çağrılar). Freelancer olarak eğitiminize katılmalı ve dijital online pazarlama kursları, diğer web araçları ve bol bol pratik yaparak ihtiyacınız olan becerileri geliştirmelisiniz. Bu noktada, Dijital Pazarlamanın Temelleri Kursu, yukarıda belirtilen tüm konularda becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için burada. 

Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalışmak

Dijital pazarlama uzmanı, bir web sitesini (işletme veya ürünler) tanıtmak için mevcut tüm dijital ticarileştirme kanallarını kullanan yetenekli bir profesyoneldir. Uzman, dijital pazarlamanın tüm alanlarında ve araçlarında bilgili olmalıdır. İş sorumlulukları aşağıdaki gibidir:

 • SEO kampanyaları tasarlama, yürütme ve izleme
 • PPC kampanyaları analizi ve optimizasyonu
 • İçerik pazarlama gözetim kampanyaları
 • Sosyal ağların kullanımı (trafik, farkındalık ve satış için)
 • Diğer dijital pazarlama ekibi üyelerini yönetin
 • Tüm dijital pazarlama faaliyetlerini koordine etmek
 • Öncelikleri belirleyin ve dijital pazarlama kanallarının başarısını değerlendirin
 • Eğilimlerin ve bakış açılarının belirlenmesi 
 • Pazarlama yatırım tahsisi
 • Bloglar, videolar, sesli podcast'ler vb. içerik türlerini yönetme.
 • Web sitesindeki trafiği izleme
 • Kalite metriklerinin uygulanması ve analizi
 • ROI hedeflerinin ölçülmesi ve değerlendirilmesi
 • Cihazlarla dönüştürme testleri ve deneyleri
 • Günlük iç raporların sağlanması
 • Yenilikçi ve yaratıcı teknolojik ve platform ortaklıkları uygulamak

Bu kursu tamamlamak kesinlikle kariyerinizi veya işinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle, geleceğin tüm genç profesyonelleri ve girişimcilerinin bu tür kurslara ihtiyacı var.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle